WILO charytatywnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wilo Polska w ramach prowadzonej od lat akcji #sercetopompa z radością przekazuje na cele charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy egzemplarz unikatowej pompy obiegowej Wilo-Stratos PICO z edycji BVB, która została przygotowana w 2013 r celem uczczenia Partnerstwa Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie i drużyny Bundesligi Borussii Dortmund.

Pomaganie sprawia, że nasze zielone serca biją szybciej. To część naszej firmowej codzienności, która jednoczy nas wokół takich projektów, jak #sercetopompa czy #pomagamszpitalom. Wybierając pompy Wilo, dokładasz swoją cegiełkę.
Dzięki Twojej obecności pomagamy razem!

Wilo Polska puszcza ZIELONE ŚWIATEŁKO DO NIEBA! Podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy do jednej bramki! Zapraszamy do licytacji unikalnej pompy obiegowej Wilo-Stratos PICO z limitowanej edycji BVB – Borussia Dortmund.
Kliknij i przejdź na stronę Allegro

Dla kogo licytacja?
Dla wszystkich! Ale w szczególności:
• dla tych, którzy kochają piłkę nożną,
• dla tych, co kibicują Borussii Dortmund,
• dla tych, którzy lubią mieć rzeczy absolutnie wyjątkowe,
• dla tych, którzy lubią pomagać, tak jak my w Wilo.

Dlaczego BVB?
Wilo SE od 2011 roku jest nieprzerwanym partnerem drużyny Bundesligi Borussii Dortmund.
W 2013 roku, kiedy to w drużynie BVB były wielkie polskie nazwiska, powstała unikatowa, limitowana seria pomp, jako dowód wspólnych wartości. Pompy te są prezentowane na targach na całym świecie. Partnerstwo z Borussią Dortmund jest dla Wilo ogromną siłą napędową i spotyka się z dużą sympatią naszych klientów i partnerów biznesowych.

Serce musi działać! Technicznie też!
Pompa Wilo-Stratos PICO 25/1-4 – BVB to nie tylko limitowane malowanie korpusu, jest to w pełni funkcjonalna pompa obiegowa, która zapewni niezawodną dostawę ciepła nie tylko do grzejników! Pompa ta znajduje zastosowanie w wodnych instalacjach grzewczych wszystkich rodzajów, instalacjach klimatyzacyjnych, przemysłowych instalacjach obiegowych. Pompa o najwyższej sprawności przeznaczona jest do różnorodnych obiektów, ale w szczególności do domów jednorodzinnych i bliźniaków oraz domów dwu- do sześciorodzinnych.
Stratos PICO to według instalatorów: …najnowocześniejsza technologia, maksymalna efektywność, najprostszy montaż i szybkie uruchomienie.

Cechy:

  • najwyższa sprawność energetyczna i pobór mocy 3-25 W,
  • 5-letnia gwarancja producenta,
  • funkcja uczenia się instalacji Dynamic Adapt,
  • czytelny wyświetlacz LCD ze wskazaniem przepływu i zużycia prądu,
  • inteligentne funkcje bezpieczeństwa jak: zabezpieczenie przed suchobiegiem i zablokowaniem wirnika.

#sercetopompa

#sercetopompa, to szerokie spektrum pomocy, w różnych akcjach, czasami długofalowych, czasami spontanicznie inicjowanych przez zespół Wilo lub po prostu rynek. Jedną ze spontanicznych akcji było #gaszynchallenge, gdzie Wilo otrzymało
4 nominacje od firm z branży i jej aż 60 pracowników podjęło challenge (zrobienie po 10 pompek)! Następnie na konto 4 dzieci wskazanych w nominacjach Wilo przekazało kwotę po 300 zł (60 osób po 5 zł za wykonanie pompek). Akcja ta pokazuje, że pomoc może być różnorodna. Szerzej o pomocy charytatywnej Wilo można przeczytać na stronie wilo.pl w zakładce „serce to pompa” (kliknij). Warto choć pokrótce zapoznać się z niektórymi.

Dary pompowe. Wilo stara się wspierać różne ośrodki i stowarzyszenia w postaci darowizny konkretnych pomp na cele obiektów budowanych lub modernizowanych przez organizacje. I tak pompy Wilo zostały przekazane do SOS Wioski Dziecięce w Lublinie, GPR Jastrzębie Ratownictwo Podziemne. Biblioteka i Kino Miasta i Gminy Buk otrzymała zaś pompy Wilo-Yonos MAXO i Wilo-Yonos PICO.
Więcej: kliknij

25 przeglądów na 25-lecie. W 2019 roku Wilo Polska obchodziła 25-lecie swojej działalności w Polsce. Wiele firm z takiej okazji organizuje imprezy dla swoich partnerów biznesowych i najlepszych klientów. Nasi pracownicy zgłosili chęć uczczenia tej rocznicy w inny, oryginalny sposób. Ich pomysł dotyczył przeprowadzenia akcji charytatywnej dla organizacji niosących pomoc najbardziej potrzebującym. I tak powstał projekt „25 przeglądów na 25-lecie”. W ramach tego projektu Serwis Wilo Polska wykonał przeglądy zestawów hydroforowych i przepompowni ścieków za symboliczną złotówkę w organizacjach, które pomagają chorym lub niepełnosprawnym. Organizacje te mają ograniczone środki finansowe i często brakuje im pieniędzy na wykonywanie przeglądów.
W ramach tej akcji pomoc otrzymały już m.in.:
• Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
• Dom Opiekuńczo-Pielęgnacyjny z Rehabilitacją w Warszawie
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Twardowskiego w Piławie
• HIPOMEDICAL 2 Ośrodek Rahabilitacji dla Dzieci w Złotowie
• Dom Pomocy Społecznej w Rabce Zdrój
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu Kębło
Więcej: kliknij

Pracownicy Wilo i ich coroczne wsparcie dla fundacji. W ramach spotkań firmowych prowadzimy różnego rodzaju gry zespołowe i wygrany zespół pracowników w ramach nagrody może przekazać „wygraną” kwotę wybranej fundacji.
W 2020 roku – pracownicy wybrali Fundację Serce Dziecka i została jej przekazana kwota 2500 zł.
Więcej: kliknij

Pomaganie przez serwisowanie. Pomaganie przez serwisowanie to idea, gdzie 5 zł z każdego zlecenia serwisowego przekazywana jest zespołowi muzycznemu Remont Pomp. W kwietniu 2020 Wilo przekazało kwotę 10 000 zł na potrzeby Zespołu, które w okresie pandemii są zapewne szczególne!
Więcej: kliknij

#pomagamszpitalom

Od początku pandemii firma Wilo aktywnie włączyła się w pomoc szpitalom. Serwis firmowy zobowiązał się do nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach, tak aby mogły one funkcjonować w sposób ciągły, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne.
W ramach tej akcji Szpital w Zabrzu otrzymał nieodpłatnie pompę Wilo-Stratos GIGA 65/1-21/2,3-S1.
Więcej: kliknij

“Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” – Thomas Jefferson

Bezpłatna prenumerata