O krok dalej. Otwarcie nowego budynku AFRISO

Ponad 1500 metrów kwadratowych, sale konferencyjne, studio nagraniowe do realizacji filmów poradnikowych dla instalatorów, pomieszczenia dedykowane obsłudze klientów. Pod ciemną fasadą nowo otwartego budynku AFRISO kryją się przestrzenie pracownicze służące rozwijaniu kreatywności, pasji oraz efektywnej współpracy. Obiekt wyglądem nawiązujący do historii regionu, dostosowany jest do architektury istniejących budynków oraz planów firmy związanych z powstaniem nowych miejsc pracy.

Ciągłe doskonalenie
Budynek AFRISO oficjalnie udostępniono 27 marca br. Data nie jest przypadkowa – pokrywa się ona z rocznicą utworzenia ponad 26 lat temu w Polsce firmy, która co dekadę rozbudowuje swoją siedzibę o nową część. Otwarcie zainaugurował Michał Kulicki, prezes firmy: Wybudowanie tej przestrzeni stanowi ważny etap w rozwoju AFRISO oraz symbolizuje dynamikę, z jaką rozwijamy naszą działalność. Rozpoczęta w 1997 roku w wynajmowanych dwóch pomieszczeniach biurowych oraz niewielkim magazynie przeistoczyła się w prężnię pracujący zespół pełen pasji do tworzenia rozwiązań służących na co dzień.
Nowy budynek, o dwukrotnie większym metrażu niż ten rozbudowany w 2012 roku, to nie tylko nowe możliwości rozwijania produktów i kompleksowych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb, doradztwa technicznego, dyskusji branżowych oraz wspierania rozwiązań ekologicznych, a także zapewnienie najwyższych standardów pracy i współpracy z marką AFRISO, której przychody w 2022 roku sięgnęły ponad 146 mln złotych.

Kreatywna przestrzeń
Stworzona przestrzeń jest nie tylko funkcjonalna i interesująca pod względem wizualnym, ale również przyjazna pod kątem wykorzystanych (ekologicznych i zgodnych z europejskimi certyfikatami) materiałów oraz wpływająca na dobre samopoczucie użytkowników. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaprojektowano 40-osobową kantynę, sale szkoleniowe tworząc dwie linie regulacyjne, które mają służyć efektywnemu zagospodarowaniu budynku i płynnemu poruszaniu się.
Duże przeszklenia zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, a utworzony wewnętrzny ogród/patio ma być miejscem spotkań zespołu, wymiany myśli i relaksu. Zieleń wewnętrzna, jak i otaczająca budynek znajdujący się w sąsiedztwie radiostacji, symbolu Gliwic, wpływa pozytywnie na pracowników, zapewniając psychiczny odpoczynek. Jak podkreśla Michał Kulicki:
Otwarcie nowego budynku to kamień milowy dla firmy, naszych pracowników, partnerów, ale także odbiorców. Dla nich ciągle doskonalimy usługi i wewnętrzne procesy, ale także zapewniamy ergonomiczną przestrzeń do rozwijania bliskich relacji z klientami.

Zaangażowanie i odpowiedzialność
Nowy budynek swoją architekturą godnie reprezentuje firmę i jej wartości, a fasada ułożona z cegieł, które są zbliżone wyglądem do tradycyjnych budynków industrialnych powoduje, że projekt architektoniczny siedziby AFRISO wpisuje w kontekst historyczny Górnego Śląska. Jest to hołd oddany temu obszarowi, który z sukcesem transformował się z terenów kopalnianych na służące rozwojowi technologii i szeroko rozumianego biznesu.
Inwestując w rozwiązania ekologiczne, ogrzewanie budynku oparte jest o najnowocześniejszy system pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Wysokiej jakości materiały oraz infrastruktura spełniają najwyższe standardy komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Bezpłatna prenumerata