Wilo-Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody. Dzięki sprawnemu układowi hydraulicznemu i izolacji akustycznej system pracuje spokojnie i prawie bezgłośnie. Nowoczesna i zwarta zabudowa zajmuje jedynie 0,1 m2 powierzchni, integrując się perfekcyjnie z otoczeniem mieszkalnym. Sprawny układ hydrauliczny ze zintegrowaną przetwornicą zapewnia niskie koszty energii elektrycznej oraz stabilne ciśnienie w punktach czerpalnych.

Wilo-Isar BOOST5 oferuje użytkownikowi jeszcze więcej komfortu: jego instalacja jest całkowicie bezproblemowa, dzięki gotowemu do połączenia systemowi Plug & Pump. Wyświetlacz LED i przyciski zapewniają łatwość obsługi. Zintegrowane funkcje ochrony zapewniają bezpieczną eksploatację. Zespół pompy, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego gwarantuje długą żywotność.

Wilo-Isar BOOST5, to samozasysająca pompa wirowa, przetwornica częstotliwości, czujnik ciśnienia, naczynia membranowe w jednym!

Szerokie spektrum zastosowań

Wilo-Isar BOOST5 to domowy system podnoszenia ciśnienia, który łączy w sobie pompę elektryczną, elektronikę, falownik, zawory zwrotne i panel sterowania, co zapewnia szybką i łatwą instalację. Może być skutecznie używany w wielu różnych zastosowaniach mieszkaniowych, w których istnieje potrzeba zwiększania ciśnienia wody. Obejmuje to dystrybucję wody w mieszkaniach, dostawę systemów nawadniających oraz pobieranie i dystrybucję wody ze zbiorników lub zbiorników na wodę deszczową.

Wilo-Isar BOOST5 to system podwyższający ciśnienie do zastosowań mieszkaniowych, nadający się do pompowania czystej, nieagresywnej wody wolnej od zawieszonych ciał stałych.

Zastosowanie falownika pozwala utrzymać stałe ciśnienie wody zgodnie z rzeczywistymi potrzebami użytkownika. Zapewnia to również szczególnie cichą pracę, która jest odpowiednia do instalacji wewnątrz mieszkania.
Elastyczność systemu i możliwość dostosowania się do wymagań użytkownika sprawiają, że jest on również efektywny pod względem zmniejszenia zużycia energii i wody.
Wilo oferuje 2 modele Wilo-Isar BOOST, oba o maksymalnej wysokości podnoszenia 8 m i maksymalnym ciśnieniu pracy 10 bar:

Wilo-Isar BOOST5-E-3 – maksymalny przepływ 5 m³/h, moc nominalna PS 0,75 kW,

Wilo-Isar BOOST5-E-5 – maksymalny przepływ 7 m³/h, moc nominalna PS 1,1 kW.

Budowa Wilo-Isar BOOST5

Stabilne ciśnienie, czyli tak pracuje Wilo-Isar BOOST5

Gdy czujnik ciśnienia wykryje spadek ciśnienia w układzie spowodowany otwarciem jednego lub więcej punktów poboru, elektronika uruchamia pompę, aby przywrócić zadaną wartość ciśnienia w układzie. Falownik zmienia prędkość silnika, modulując wydajność hydrauliczną zgodnie z określonym zapotrzebowaniem systemu. Po przywróceniu ciśnienia czujnik przepływu wykryje brak przepływu wody i zatrzyma pompę do następnego uruchomienia systemu.
System zapewnia również ochronę przed suchobiegiem, ochronę termiczną silnika i falownika przed przegrzaniem oraz ochronę elektryczną przed nagłymi zmianami napięcia i prądu.

Tryby pracy

Praca ze ssaniem. Wilo-Isar BOOST5 fabrycznie ustawiony jest jako urządzenia dedykowane do pracy w trybie zasysania wody ze studni lub zbiornika, w którym poziom wody jest poniżej króćca pompy.

Praca z napływem. Dla instalacji zasilanych ze zbiorników magazynujących lub z sieci wodociagowej zalecane jest przestawienie urządzenia na tryb pracy z napływem. Co dodatkowo zredukuje głośność pracy.

Wilo-Isar BOOST5 podsumowanie, czyli cechy produktu w skrócie

• Łatwa instalacja dzięki konstrukcji gotowej do podłączenia.
• Doskonała integracja z otoczeniem dzięki kompaktowej, nowoczesnej konstrukcji.
• Cicha praca dzięki osłonom dźwiękochłonnym.
• Wbudowana przetwornica częstotliwości do wygodnej regulacji stałego ciśnienia i łagodnego rozruchu.
• Niskie zużycie energii dzięki dostawom dostosowanym do zapotrzebowania.
• Bezpieczna obsługa dzięki rozbudowanym, zintegrowanym funkcjom ochronnym.

Pobierz  Prospekt Wilo-Isar BOOST5

Bezpłatna prenumerata