Vitoclima 200-S – nowy klimatyzator do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń

Nowość Viessmann

W odpowiedzi na coraz wyższe wartości temperatury w sezonie letnim, Viessmann przygotował serię urządzeń klimatyzacyjnych typu split Vitoclima 200-S. Klimatyzatory o mocy od 2,7 do 5,2 kW sprawią, że komfort cieplny w pomieszczeniach będzie możliwy do uzyskania również w upalne dni.

Wysoka efektywność

Seria urządzeń Vitoclima 200-S dzięki zastosowaniu nowego czynnika R32 uzyskuje wysokie wartości sezonowego współczynnika efektywności energetycznej SEER i SCOP przy mniejszym napełnieniu urządzenia. Dzięki nowoczesnej budowie i zastosowanych rozwiązaniach technicznych Vitoclima 200-S sygnowana jest klasą energetyczną urządzenia w trybie chłodzenia A++ lub A+ w trybie grzania. Zakres temperatury pracy (powietrza zewnętrznego) w trybie chłodzenia wynosi: -15°C do 43°C, natomiast dla trybu ogrzewania -15°C do +24°C.

Klimatyzatory Vitoclima 200-S dostępne są w wariantach mocy: 2,7; 3,5; 5,2 kW.

Intuicyjne sterowanie

Jednostka wewnętrzna urządzenia Vitocolima 200-S wyposażona jest w umieszczony na froncie wyświetlacz LED umożliwiający odczytanie zarówno bieżącej temperatury, jak również trybu pracy, jaki w danej chwili jest realizowany.

Klimatyzator typu split VITOCLIMA 200-S 1 – jednostka wewnętrzna o stonowanym wzornictwie z łatwością wpasuje się w każde wnętrze, 2 – wyświetlacz LED ułatwiający komunikację między użytkownikiem a urządzeniem, 3 – jednostka zewnętrzna z wysokowydajnym wentylatorem gwarantującym niezawodną pracę urządzenia, 4 – wysokosprawna sprężarka pozwalająca na szeroki zakres modulacji w trybie grzania i chłodzenia, 5 – pilot zdalnego sterowania z wbudowanym czujnikiem temperatury i podświetlanym ekranem do zdalnej kontroli
Klimatyzator typu split VITOCLIMA 200-S
1 – jednostka wewnętrzna o stonowanym wzornictwie z łatwością wpasuje się w każde wnętrze,
2 – wyświetlacz LED ułatwiający komunikację między użytkownikiem a urządzeniem,
3 – jednostka zewnętrzna z wysokowydajnym wentylatorem gwarantującym niezawodną pracę urządzenia,
4 – wysokosprawna sprężarka pozwalająca na szeroki zakres modulacji w trybie grzania i chłodzenia,
5 – pilot zdalnego sterowania z wbudowanym
czujnikiem temperatury i podświetlanym ekranem do zdalnej kontroli

Funkcja „I feel”

Funkcja inteligentnej kontroli temperatury – czujnik temperatury, wbudowany w pilota zdalnego sterowania umożliwia odczyt temperatury powietrza w najbliższym otoczeniu i przesyła informację o odczytanej temperaturze do jednostki wewnętrznej. Klimatyzator na podstawie tej informacji uruchomi się w trybie pracy odpowiednim dla wskazanej temperatury. Funkcja ta ze względu na dokładne dopasowanie temperatury do otoczenia zwiększa komfort użytkowania i oszczędność energii. Ponadto urządzenie oferuje użytkownikowi przydatne funkcjonalności takie, jak:

· Wi-Fi – sterowanie klimatyzatora poprzez aplikację mobilną

· Timer 24h – pozwala na ustawianie godziny włączenia i wyłączenia urządzenia

· Turbo – szybkie przewietrzanie pomieszczenia

· Swing – wybór kąta nawiewu powietrza w płaszczyźnie pionowej i poziomej

· Sleep – tryb nocny

· 8°C – funkcja umożliwia w okresie zimowym utrzymanie w pomieszczeniu stałej temperatury 8°C w trybie grzania

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Klimatyzator Vitoclima 200-S jest nowoczesnym urządzeniem służącym do ochładzania lub ogrzewania powietrza w danym pomieszczeniu. Zastosowany ekologiczny czynnik chłodniczy R32 zapewnia wysokoefektywną pracę urządzenia (współczynnik SEER: 7,0) oraz spełnia najnowsze regulacje odnośnie nowych czynników chłodniczych. W skład zestawu Vitoclima 200-S wchodzi wstępnie napełniona czynnikiem chłodniczym jednostka zewnętrzna, estetyczna i utrzymana w nowoczesnym stylu jednostka wewnętrzna z elektronicznym wyświetlaczem oraz pilot do zdalnej obsługi urządzenia.

Najważniejsze cechy VITOCLIMA 200-S

· Estetyczne wzornictwo urządzenia.

· Funkcja grzania i chłodzenia z wysokimi współczynnikami SEER i SCOP.

· Klasa energetyczna urządzenia: A++/A+.

· Funkcja „I feel”.

· Możliwość sterowania żaluzją klimatyzatora zarówno w pionie, jak i w poziomie.

· Wi-Fi umożliwia sterowanie urządzeniem przez aplikację mobilną.

 

Bezpłatna prenumerata