Ulow-E – grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła

Ze względu na rosnące koszty ogrzewania coraz więcej inwestorów decyduje się na niskotemperaturowe systemy ogrzewania, zarówno w nowo budowanych domach, jak i modernizowanych pod kątem energooszczędnych instalacji. W przypadku renowacji najczęściej wymienia się stare źródło ciepła na bardziej nowoczesne, np. kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła. Jednak, aby zapewnić optymalną efektywność energetyczną instalacji, musi ona współpracować z odpowiednio dopasowanymi urządzeniami, które zapewnią wystarczającą wydajność cieplną. W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła do oferty nowy grzejnik niskotemperaturowy – Ulow-E, dedykowany instalacjom niskotemperaturowym.

Grzejnik niskotemperaturowy Ulow-E to idealne rozwiązanie do zastosowania w przypadku termomodernizacji budynków, ponieważ doskonale sprawdzi się jako zamiennik starszych grzejników, które wymagają wymiany z powodu niższej temperatury systemu. Dzięki specjalnej konstrukcji i wbudowanym wentylatorom zwiększy on wydajność cieplną nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Dzięki wymuszonej większej konwekcji Ulow-E optymalnie wykorzystuje niską temperaturę zasilania i gwarantuje szybką dystrybucję ciepła.
Co więcej, w większości przypadków można go podłączyć do istniejącej instalacji rurowej, dzięki czemu nie będą konieczne żadne zmiany w sieci przewodów centralnego ogrzewania i możliwa jest szybka wymiana.

Specyfikacja techniczna grzejników Ulow-E
Ulow-E to z zewnątrz klasyczny dwupłytowy grzejnik panelowy, wykończony w kolorze śnieżnobiałym RAL9016, pasującym do wszystkich wnętrz.
Grzejniki Ulew-E produkowane są z wysokiej jakości głęboko tłocznej blachy ze stali niskowęglowej, walcowanej na zimno wg EN 10130.
Rozstaw pionowych kanałów wodnych to 40 mm.
Maks. ciśnienie robocze (MOP) jest takie samo jak standardowych grzejników płytowych 10 bar, podobnie jak maks. ciśnienie próbne 13 bar. Maksymalna temperatura robocza zaś to 60°C.
Grzejniki Ulew-E oferowane są w 3 wysokościach: 500, 600 i 900 mm i aż 9 szerokościach: 400, 600, 800, 1000, 1200, 1400, 1600, 1800 i 2000 mm.
Producent udziela na grzejniki 10 lat gwarancji, zaś na elementy elektryczne 2 lata.
Grzejniki dostarczane są z elementami dodatkowymi: zawieszeniem ściennym Monclac MCA-D, korkiem, odpowietrznikiem, wbudowaną wkładką zaworową z regulacją wstępną M30x1,5.

Grzejnik zaprojektowany dla niskotemperaturowych instalacji

Ulow-E to niskotemperaturowy grzejnik panelowy, który został opracowany specjalnie z myślą o współpracy z pompą ciepła. Takie nowoczesne źródła ciepła działają najbardziej efektywnie przy niskiej temperaturze systemu. Grzejniki z wentylatorami przeznaczone do niskotemperaturowych instalacji, takie jak Ulow-E, wspomagają konwekcyjną emisję ciepła za pomocą wbudowanych wentylatorów, które włączają się automatycznie powyżej 28°C na powrocie i dzięki temu mogą zwiększyć całkowitą wydajność cieplną nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnym grzejnikiem o tych samych rozmiarach. Pozwala to na ustawienie znacznie niższej temperatury systemu w celu oszczędzania energii bez obniżania komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Zastosowanie grzejników niskotemperaturowych Ulow-E

Grzejnik niskotemperaturowy z wbudowanym wentylatorem Ulow-E od firmy Purmo jest doskonałym rozwiązaniem opcją dla projektów renowacyjnych i modernizowanych instalacji. Dzięki sześciu różnym wariantom podłączeń można go z łatwością wykorzystać jako zamiennik standardowych grzejników typu Ventil Compact czy Compact, zazwyczaj bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w instalacji rurowej. Model Ulow-E jest obsługiwany tak samo jak zwykły grzejnik płytowy za pomocą głowicy termostatycznej. Oznacza to, że przy wymianie starych grzejników na grzejnik do instalacji niskotemperaturowych Ulow-E, nie ma żadnej różnicy w działaniu i obsłudze dla klienta w porównaniu do poprzednich modeli.

Jeden grzejnik ze wspomaganiem do wszystkich zastosowań

Budynki, w których modernizowany jest system ogrzewania, są bardzo zróżnicowane. Dlatego dla firmy Purmo ważne było wprowadzenie na rynek kompletnego rozwiązania, które nie tylko charakteryzować będzie się elastycznością zastosowań w przypadku instalacji, ale także łatwością obsługi i wzornictwem. Grzejnik niskotemperaturowy z wentylatorem Ulow-E zaprojektowany został jako klasyczny model, który pasuje do każdego pomieszczenia. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają instalację na niewielkiej przestrzeni, a niewidoczne, centralnie wbudowane wentylatory są ciche i pracują na poziomie zaledwie 25 dB, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas codziennej pracy.

Więcej porad i artykułów na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl w zakładce „Wnętrza”.

Przejdź  Do strony produktu

Obejrzyj  Film o o montażu

Obejrzyj  Film o grzejniku Ulow-E

Bezpłatna prenumerata