Systemy powietrzno-wodne X-BEAM w efektywnej klimatyzacji

Nowe nawiewniki indukcyjne DID 642 i DID 614 w ofercie TROX Technik

Systemy powietrzno-wodne X-BEAM oparte o aktywne belki chłodzące stosowane są obecnie w wielu nowoczesnych budynkach, w szczególności w pomieszczeniach biurowych i budynkach administracyjnych, odprowadzają obciążenia cieplne zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych pomieszczeń.. Wielka różnorodność możliwości montażowych tych systemów oznacza, że prawie dla wszystkich typów budynków dostępne jest rozwiązanie spełniające najbardziej wyszukane i nietypowe wymagania architektoniczne.

 

X-BEAM. Niepodważalne zalety

■ Duża skuteczność wykorzystania przestrzeni. Systemy powietrzno-wodne wymagają stosunkowo niewielkich ilości powietrza pierwotnego, co wpływa na redukcję przekrojów przewodów wentylacyjnych.
■ Elastyczność architektoniczna. Dzięki wariantom wykonania urządzeń do montażu w podłogach, sufitach, w ścianach/fasadach zawsze istnieje możliwość wyboru systemu odpowiedniego do wymagań architektonicznych.
■ Łatwość adaptacji do zmian przeprowadzanych w budynku. Dzięki modułowej konfiguracji większości systemów powietrzno-wodnych możliwa jest zmiana przeznaczenia budynku w późniejszej fazie, bez dokonywania zmian w instalacji.
■ Zachowanie konstrukcji budynku modernizowanego. Systemy powietrzno-wodne doskonale sprawdzają się w modernizacjach i aranżacjach istniejących budynków.

Aktywne nawiewniki indukcyjne DID 642

Nowe aktywne belki chłodzące typu DID 642 charakteryzują się bardzo niską konstrukcją oraz perforowaną kratką powietrza indukowanego z otworami zmniejszającymi się w kierunku krawędzi. Możliwość zastosowania różnych rozmiarów dysz, w tym przestawialnych  dysz podwójnych, zapewnia optymalne dostosowanie urządzenia do wymaganej mocy chłodniczej z uwzględnieniem zakładanej ilości powietrza wentylacyjnego.
Poziomy wymiennik ciepła oraz płyta z dyszami nawiewnymi umożliwia uzyskanie bardzo małej wysokości obudowy. Dwustronny nawiew powietrza oraz nowa konstrukcja dysz gwarantują niskie straty ciśnienia i pozwalają na szeroki wachlarz zastosowań.
Nawiewniki mogą być montowane w sufitach pełnych z płyty gipsowo-kartonowej lub w sufitach modułowych, możliwy jest także montaż swobodnie podwieszony z opcjonalną poszerzoną ramką.

● Mała wysokość obudowy, od 170 mm. Pozostałe wymiary to: L 893 – 3000 mm, B: 593, 598, 618, 623 mm.
● Cicha praca przy dużych wydajnościach (10-125 l/s  36-450 m3/h powietrza pierwotnego, moc chłodzenia do 3100 W, grzania 2330 W)
● Odchylana kratka powietrza indukowanego, perforowana, z otworami zmniejszającymi się w kierunku krawędzi.
● 5 wariantów dysz
● Możliwość współpracy z systemami regulacji X-AIRCONTROL.● Do montażu w sufitach gipsowo-kartonowych lub sufitach modułowych 600×600 lub 625×625
● Wariant do montażu swobodnie podwieszonego może być wyposażony w oświetlenie, głośniki, tryskacze, detektory dymu lub czujniki ruchu.

Aktywne nawiewniki indukcyjne DID 614

Nowe aktywne belki chłodzące typu DID 614 o czterostronnym nawiewie, z poziomym wymiennikiem ciepła, dzięki pięciu wariantom dysz nawiewnych oraz różnym wariantom podłączenia obiegu wodnego znajdują zastosowanie w projektach o indywidualnych wymaganiach. Nawiewniki DID 614 wyróżniają się perforowaną kratką powietrza indukowanego, z otworami zmniejszającymi się w kierunku krawędzi, ładnie harmonizującą z powierzchnią sufitu.

● Cicha praca przy dużych wydajnościach (8-83 l/s,  30-300 m3/h powietrza pierwotnego, moc chłodzenia do 3000 W, grzania 2170 W)
● Duży zakres strumieni objętości powietrza
● Perforowana kratka powietrza indukowanego, demontowana bez użycia dodatkowych narzędzi
● 5 wariantów dysz.
● Szeroki zakres zastosowania, duża wszechstronność dzięki przestawianym podwójnym dyszom
● Opcjonalne, przestawiane kierownice powietrza pozwalają uzyskać wysoki komfort w pomieszczeniu, nawet przy niekorzystnych warunkach montażu, na przykład przy ścianie
● Wymiary  L: 593, 598, 618, 623, 1193, 1198, 1243, 1248 mm; B: 593, 598, 618, 623 mm; H: 230, 245 mm

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017