ROZWIĄZANIA GROHE GWARANCJĄ NIEZAWODNOŚCI

Stelaże podtynkowe Rapid SL i SLX

Firma GROHE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, upraszczając montaż swoich produktów. Dobrym przykładem są stelaże podtynkowe Rapid SL i SLX będące gwarancją szybkiej i prostej realizacji zróżnicowanych aranżacji instalacyjnych. Błyskawiczna instalacja miski wiszącej, bidetu, umywalki czy nawet toalety myjącej jest możliwa. Marka nie ustaje jednak w tworzeniu coraz lepszych systemów sanitarnych, mając świadomość, że branża łazienkowa stale się zmienia. Przyszłością są zatem produkty, które będą przygotowane na technologie najbliższych lat.

Rozwiązanie przyszłości – Rapid SLX

Rapid SLX to stelaż podtynkowy, który sprosta wielu wymaganiom, jest szybki w montażu, łatwy w obsłudze i zapewnia maksymalną różnorodność wyboru przyłączanych elementów zewnętrznych. Dzięki ergonomicznemu dostępowi do systemu spłukiwania potencjalne zmiany ustawień mogą zostać przeprowadzone bardzo szybko, a dostęp do wszystkich przyłączy oraz zasilania jest ułatwiony. Gdy w przyszłości będą potrzebne zmiany, np. wymiana standardowej miski na toaletę myjącą, wykorzystane zostaną kanały do przeprowadzenia zasilania wody i sterowania oraz puszka elektryczna, które standardowo znajdują się w dolnej części konstrukcji stelaża SLX. Oba kanały przyłączeniowe działają na zasadzie Plug&Play, co dodatkowo ułatwia montaż. Dostęp do nich możliwy jest poprzez otwór za ceramiką, dzięki czemu nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Stelaż Rapid SLX doskonale pasuje do toalety myjącej GROHE Sensia Arena.

Sprawdzone i niezawodne – Rapid SL i SLX

Stelaże Rapid SL i SLX, jako produkty sprawdzone i chętnie wybierane zarówno przez instalatorów, jak i konsumentów, od lat mają stałe miejsce w ofercie systemów instalacyjnych firmy GROHE. Tym, co wyróżnia je na rynku, jest bardzo wytrzymała stalowa rama, której wyjątkową stabilność i ponad 400-kilogramową nośność potwierdził niemiecki instytut TÜV. Dzięki trzem opcjom podłączenia wyjście wody można zamontować z prawej lub lewej strony lub od tyłu stelaża. Zastosowanie technologii Grohe FastFixation zwiększa elastyczność w zakresie montażu, jednocześnie skracając jego czas. Natomiast wybór miejsca instalacji pozostawia dużą swobodę, ponieważ dzięki zastosowaniu zestawu z dodatkowymi szynami, stelaże mogą być instalowane w trudno dostępnych miejscach, jak np. narożniki.

Prosta instalacja

Instalacja stelaża Rapid SLX przebiega szybko i sprawnie, ponieważ spłuczka i niezbędne do jej działania akcesoria są fabrycznie połączone z ramą, tworząc kompletny system instalacyjny. Elastyczny wąż łączy pneumatyczny zawór spłuczki z przyciskiem spłukującym. W zestawach ze stelażem dostępne są również uchwyty zapewniające doskonałe dopasowanie, ponieważ przyśpieszają mocowanie ramy stelaża, utrzymując go pod idealnie prostym kątem względem podłogi. To znacznie skraca czas instalacji. Pozostaje więc jedynie w prosty sposób wyregulować głębokość i wysokość zabudowy – kątowniki umożliwiają precyzyjną regulację w zakresie 130-230 mm. Dalsza instalacja odbywa się już bez użycia narzędzi. Dodatkowo należy zastosować podkładki wyciszające, które wyprodukowano z elastycznej maty, tłumiącej wszelkie dźwięki powstające np. na skutek tarcia miski toaletowej lub umywalki o powierzchnię ściany.

Problem rozchlapywania wody w miskach bez kołnierza rozwiązany

Wyjątkowo praktyczną opcją w stelażu Rapid SLX jest zintegrowany regulator przepływu, umożliwiający stałą kontrolę nad przepływem wody i regulację siły spłukiwania. Nawet po zakończonym montażu i wykończeniu łazienki, siła spłukiwania może zostać zmieniona w ciągu kilku sekund, bez potrzeby usuwania zaworu spustowego i rozbierania ściany. Dzięki temu rozwiązaniu stelaż Rapid SLX idealnie pasuje do misek WC bez kołnierza, ponieważ niweluje ryzyko rozpryskiwania się wody lub przepełniania podczas spłukiwania. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowej kryzy dławiącej.

Wyjątkowa swoboda wyboru przycisku spłukującego

Stelaż podtynkowy Rapid SLX wraz z przyciskami spłukującymi

Marka GROHE dba o swoich klientów, oferując im bogaty wybór przycisków spłukujących: w dwóch rozmiarach, trzech wzorach i aż 12 kolorach. Ich montaż nie sprawia najmniejszego problemu – podłączenie odbywa się za pomocą jednego wężyka pneumatycznego, bez konieczności użycia dodatkowych popychaczy i przedłużek. Istotną zaletą stelaża Rapid SLX jest to, że wyposażono go w małą puszkę rewizyjną, dzięki czemu można na nim zamontować małe przyciski spłukujące GROHE. To znacząca zmiana w stosunku do standardowych stelaży Rapid SL.
Fot. Grohe

Bezpłatna prenumerata