Roth Touchline w jakości PREMIUM

Ekskluzywny system radiowej regulacji ogrzewania podłogowego

Nowy system radiowej regulacji ogrzewania podłogowego został zaprojektowany z myślą
o nowoczesnym wnętrzu, subtelnym i wysmakowanym jak same urządzenia. Niezaprzeczalny idealistyczny design regulatorów Touchline powoduje wzrost zainteresowania wśród przyszłych użytkowników regulacją ogrzewania podłogowego na tyle, że instalator nie ma już ostatniego słowa przy jej wyborze. System regulacji Roth Touchline w jakości PREMIUM stanowi doskonałą perspektywę.

Termostat systemowy przypomina wyglądem smartfon. Tylko przypomina, bo w rzeczywistości stanowi regulator ogrzewania podłogowego. Już design obudowy zachęca, aby zwrócić uwagę na nową propozycję urządzeń od firmy Roth. Użytkownik może wybrać spośród trzech modeli termostatów:
- bezprzewodowego przeznaczonego do zamontowania na ścianie,
- tradycyjnego przewodowego 230 V adoptowanego do puszki,
- z czujnikiem temperatury podłogi IR, również do zamontowania na ścianie.

W zależności od charakteru wnętrza, urządzenia dostępne są w dwóch kolorach obudowy – białej i czarnej.
Czujnik podczerwieni IR reguluje temperaturę w pomieszczeniu poprzez precyzyjną kontrolę temperatury powierzchni podłogi, chroniąc ją jednocześnie przed przegrzaniem. Priorytet temperatury podłogi przekłada się na wyeliminowanie ewentualnego dyskomfortu cieplnego pomieszczenia w wyniku dużej bezwładności instalacji podłogowej.
Termostaty wyposażone są w systemowy wyświetlacz LCD do wizualizacji stanu pracy instalacji wraz z symbolami trybu pracy systemu. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą przycisków funkcyjnych zintegrowanych na przodzie obudowy. Prosta struktura menu urządzeń zapewnia użytkownikowi możliwość  samodzielnej konfiguracji termostatu, która przedstawia się w następujących krokach:
- aktywacja menu,
- zmiana wartości temperatury pomieszczenia/podłogi dla modelu IR,
- zatwierdzenie wartości/ewentualne anulowanie ustawień.

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto przy tym zaznaczyć, że termostaty wyposażone są również w funkcję obniżania nocnego oraz programowania tygodniowego temperatury. Poprzez stosowny parametr systemowego menu, aktywacja trybu tygodniowego może się opierać na ustawieniu jednej stałej temperatury dla dni roboczych albo zmiennej temperatury w każdy dzień czy jednej stałej temperatury podczas weekendu. Ta dowolność programowania komfortu cieplnego pomieszczeń ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszych czasach przede wszystkim dla osób, które swoje życie zawodowe prowadzą dość intensywnie i stale przebywają poza domem. Odpowiedni tryb pracy urządzenia dla nieobecności użytkowników w mieszkaniu, w dużej mierze przyczynia się do mniejszego zużycia energii.

Centrum komunikacji z termostatami Touchline stanowi moduł przyłączeniowy z transformatorem oraz siłownik 24 V. Istnieje możliwość zaprogramowania współpracy maksymalnie 3 sztuk modułów w jednym wspólnym układzie bezprzewodowym, gdzie 1 moduł definiujemy, jako główny MASTER, a pozostałe 2 i 3 jako podrzędne. Takie rozwiązanie umożliwi ich obsługę za pomocą jednej pompy obiegowej. W ofercie dostępne są trzy wielkości modułu przyłączeniowego: 4 kanałowy (możliwość przyłączenia maks. 6 siłowników, 1 termostat może sterować 6 siłownikami); 8 kanałowy (możliwość przyłączenia maks. 12 siłowników, 1 termostat może sterować 12 siłownikami); 12 kanałowy (możliwość przyłączenia maks. 18 siłowników, 1 termostat może sterować 18 siłownikami). Aktywacja pracy modułu z termostatami odbywa się na zasadzie radiowej komunikacji w oparciu o programowanie przyciskiem „z kanału na kanał” od modułu do termostatu.

Poprzez funkcję interfejsu LAN urządzenia Touchline zrobiły kolejny krok do przodu. Wykorzystując opcję podłączenia do komputera poprzez router i aktywację aplikacji Roth na załączonej karcie mini SD znajdującej się w module, zapewniamy sobie dostęp do urządzeń z jednego stanowiska komputerowego. Wszystkie parametry możemy na bieżąco odczytywać i modyfikować, zwłaszcza, gdy zastosujemy blokadę obsługi funkcji bezpośrednio na urządzeniach. Opcja ta jest przydatna przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia z budynkami użyteczności publicznej i zależy nam, aby osoba niepożądana nie wykonywała własnych modyfikacji ustawień pracy urządzeń.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z regulacją podłogową Touchline. Roth Polska prezentację multimedialną z filmem, stanowiącą nie tylko obraz marketingowy produktu, ale przede wszystkim instruktaż z uruchomienia i użytkowania: film obejrzyj tutaj http://www.roth-polska.com/572.htm

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017