Premiera systemu sterowania Roth EnergyLogic Touchline S i wprowadzenie do sprzedaży na rynek polski zaplanowane są na pierwszy kwartał 2022. System był już zaprezentowany na jednym z największych międzynarodowych wydarzeń branży instalacyjnej, jakim są targi ISH we Frankfurcie. Urządzenia z serii Touchline S wyróżniają się wysokim standardem techniki z najnowocześniejszą formą zdalnej obsługi, realizowaną za pomocą asystenta głosowego Amazon Alexa. Nowa odsłona regulacji zwraca swoją uwagę również na design, super płaski kształt – sylwetka Touchline S jest niezwykle „slim”.

Porównanie: z lewej nowy model Touchline S, z prawej stary model Touchline

Sterowanie radiowe systemami Roth

Regulacja radiowa Touchline S systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego wyposażona jest w najnowsze elektroniczne i programowe moduły. Możliwe są liczne rozwiązania systemowe i funkcyjne, m.in. integracja z aplikacjami inteligentnego domu z asystentem głosowym. Nowy program termostatów Touchline obejmuje cztery modele termostatów pokojowych do indywidualnej regulacji pomieszczeń: Touchline S Smart/Smart IR, Slide, Sense i Standard.
Regulatory pokojowe Smart, Slide i Sense mają tylną płytę montażową, która umożliwia łatwą i bezpieczną instalację urządzeń na ścianie. Nowoczesna technologia radiowa nie wymaga instalowania okablowania elektrycznego regulatorów pokojowych. Termostaty zasilane są bateriami guzikowymi, które realizują energooszczędny tryb pracy. Opcjonalnie regulatory pokojowe można również podłączyć i zasilić bezpośrednio do sieci 230 V za pomocą dodatkowego asortymentu.
Płaska obudowa, dyskretna konstrukcja i obsługa dotykiem, wzorowane są na wysokiej klasy smartfonach. Obsługa systemu może być realizowana bezpośrednio za pomocą termostatów pokojowych lub intuicyjnej aplikacji Touchline S, która jest idealna i przydatna do bardziej złożonych ustawień systemowych i tworzenia indywidualnych programów czasowych.

Termostat pokojowy Touchline S Smart/Smart IR

Touchline S Smart/Smart IR uruchamiane są za pomocą trzech przycisków dotykowych na przednim panelu obudowy. Termostat pokojowy zapewnia dostęp do wszystkich istotnych dla eksploatacji instalacji ogrzewania podłogowego ustawień całego systemu. Ma również zintegrowany czujnik wilgotności. Opcjonalnie dostępny z czujnikiem na podczerwień IR do określania temperatury podłogi.

Termostat pokojowy Touchline S Slide

Najbardziej wyrazisty i innowacyjny model termostatu Touchline S Slide w trybie czuwania nie ma widocznego wyświetlacza, dzięki czemu jest szczególnie dyskretny. Wymaganą temperaturę pomieszczenia można ustawić i wyświetlić, przesuwając palcem po powierzchni termostatu. Wartość temperatury oraz wszystkie inne ustawienia w wygodny sposób dostępne są również z poziomu aplikacji systemowej Touchline S App.

Termostat pokojowy Touchline S Sense

Touchline S Sense jest obsługiwany tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. Urządzenie wyróżnia się minimalistycznym designem, pozbawiony jest przycisków i wyświetlacza. Ten model szczególne przeznaczony jest do sterowania w budynkach użyteczności publicznej i hotelach, eliminując ingerencję w ustawienia osób trzecich.

Termostat pokojowy Touchline S Standard

Touchline S Standard to bezprzewodowy, radiowy regulator pokojowy z podstawowym wyposażeniem do regulacji temperatury ogrzewania i chłodzenia podłogowego. Wartość temperatury ustawiana jest pokrętłem. Typ standardowy urządzenia nie ma funkcji programów czasowych, wyświetlacza temperatury oraz nie zapewnia możliwości zdalnego sterowania z aplikacji. W odróżnieniu do powyższych modeli, zasilanie tego termostatu realizowane jest poprzez dwie baterie typ AAA, zamiast ogniwa guzikowego.

Moduł przyłączeniowy Touchline S

Moduł przyłączeniowy integruje całą gamę urządzeń należącą do systemu Touchline S i jest dostępny z LAN lub bez LAN oraz z czterema, ośmioma i dwunastoma kanałami.
Możliwe jest także sprzężenie kilku modułów połączeniowych. Aktywacja pracy modułu z termostatami odbywa się na zasadzie radiowej komunikacji w oparciu o programowanie przyciskiem „z kanału na kanał” od modułu do termostatu.

Asystent głosowy Alexa Amazon

Sterowniki pokojowe Smart, Sense i Slide mogą być obsługiwane za pomocą systemu pomocy głosowej Alexa firmy Amazon. Oznacza to, że sterowanie poszczególnymi pomieszczeniami można wykonać przez polecenia głosowe, np.: „Alexa, ustaw ogrzewanie w łazience na 24 stopnie Celsjusza”. W przygotowaniu jest integracja innych systemów pomocy głosowej, takich jak Google Home i Siri firmy Apple.

Kontrola za pomocą jednej aplikacji

System sterowania obsługiwany jest za pomocą aplikacji Touchline S na smartfony i tablety (Android i iOS). Umożliwia prostą obsługę, ustawianie i zarządzanie systemem, przejrzyste tworzenie programów czasowych, parametryzację urządzeń operacyjnych i sterowania pętlami w pomieszczeniach, regulację wartości zadanych, opcjonalną funkcję uczenia się (parowania) za pomocą kodu QR i połączenia głosowego. Dzięki aplikacji jeden lub więcej systemów może być obsługiwany z domu lub w ten sam sposób podczas podróży.
Roth zapewnia stałą aktualizację oprogramowania online. Oznacza to, że system sterowania pozostanie zawsze aktualny, a w przyszłości urządzenia można również doposażyć w nowe funkcje systemu sterowania. Zupełnie nową własnością urządzeń Touchline S jest pogodowa regulacja temperatury zasilania. Integracja danych pogodowych w połączeniu z dodatkową aplikacją umożliwia sterowanie temperaturą w odniesieniu do prognozy pogody. Możliwa jest rejestracja danych do analiz i optymalizacji systemu.
Ostatnia z cech – opcjonalna funkcja geolokalizacji, obecność lub brak użytkownika w domu rozpoznawalne są poprzez smartfon i na tej podstawie wyzwalana jest odpowiednia funkcja regulacji, np. „aktywacja ogrzewania”, gdy użytkownik zbliży się do budynku.

Bezpłatna prenumerata