Pompa ciepła GeniaAir Split – nowość 2018!

Pierwsza taka propozycja w ofercie Saunier Duval

Francuska marka Saunier Duval specjalizująca się w produkcji kotłów kondensacyjnych wprowadza do swojej oferty pierwszą pompę ciepła. Nowy system jest łatwy w montażu, niezwykle cichy (32 dB) oraz znacząco zmniejsza wydatki zarówno na etapie instalacji, jak i eksploatacji. Co więcej, pompa ciepła zapewnia najlepsze efekty w ogrzewaniu oraz chłodzeniu budynku i podgrzewaniu wody użytkowej.

Nowa powietrzna pompa ciepła GeniaAir Split wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania lub chłodzenia wnętrza budynku. Dzięki nowej technologii pracuje bardzo cicho i ekonomicznie, a moc pompy ciepła waha się od 3,5 kW do 7 kW (we wrześniu dostępne będą też pompy ciepła o mocy 10 kW i 12 kW) – zapewnia to pełen komfort użytkowania zarówno w małych, jak i dużych, wielorodzinnych domach.

Najważniejsze korzyści nowej pompy ciepła GeniaAir Split:
– wysoka wydajność – COP nawet 5,0;
– atrakcyjna cena;
– szybki montaż w 1 dzień;
– niezwykle cicha praca – 32 dB(A)
– niezawodne i długotrwałe działanie – gwarancja do 5 lat

W skład systemu oferowanego przez Saunier Duval wchodzi jednostka zewnętrzna GeniaAir Split oraz jednostka wewnętrzna GeniaSet Split.

  • Jednostka zewnętrzna GeniaAir Split – moduł instalowany na zewnętrznej ścianie budynku, dachu lub jako urządzenie wolnostojące w ogrodzie. Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i kompaktowym wymiarom pasuje do każdego otoczenia. Niska emisja dźwięku (jedynie 32 dB) pozwala na montaż nawet w gęstej zabudowie miejskiej.
    Wejdź do SoundBoxa i przekonaj się jak jest cicho.
  • Jednostka wewnętrzna GeniaSet Split – centrala grzewcza jest instalowana w pomieszczeniu (najczęściej w piwnicy, garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym). Komponenty systemu wymagane do prostego i wydajnego montażu są już wbudowane do centrali grzewczej GeniaSet. Zintegrowany zasobnik do przechowywania ciepłej wody o pojemności 188 litrów pokrywa standardowe zapotrzebowanie czteroosobowej rodziny. Jeśli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest większe, można zastosować hydrauliczną stację wieszaną na ścianie w połączeniu z zasobnikiem wolnostojącym zamiast GeniaSet.

Jednostkę wewnętrzną można zastąpić wiszącą stacją hydrauliczną, która będzie idealnym wyborem dla tych, którzy chcą ogrzewać dom, ale nie potrzebują podgrzewać wody. Będzie to też dobre rozwiązanie dla tych, których zapotrzebowanie na ciepła wodę jest wysokie – wystarczy, że dokupią do stacji hydraulicznej zasobnik wolnostojący (pojemność na poziomie 300-400 litrów).

Zobacz serię filmów “Jak to zrobić?” pokazujących kolejne kroki instalacji pompy GeniaAir Split

Co zyskujesz z nowym systemem GeniaAir Split?

Propozycja od Saunier Duval zapewnia oszczędność na etapie budowy. Wszystko dzięki rezygnacji z kosztów budowania kotłowni, komina oraz przyłącza gazowego. Jeśli korzysta się z centrali grzewczej GeniaSet Split, to potrzebujemy tyle miejsca, ile zajmuje standardowa lodówka. Co ważne kompletna instalacja systemu pompy ciepła trwa tylko jeden dzień.
Podczas eksploatacji zaś wysoka klasa efektywności energetycznej A++ zapewnia bardziej ekonomiczne użytkowanie. Co więcej – wydajność może być automatycznie regulowana w zależności od obciążenia grzewczego. Pompa ciepła może pracować w zakresie temperatury od 40°C do -20°C – co zdecydowanie wystarcza do wykorzystania w budynkach w naszym klimacie.

 

 

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017