FLIR i3

Nowe kamery FLIR E – najnowocześniejsze na rynku

Ten sprzęt trzeba zobaczyć w akcji
FLIR i3

Firma FLIR Systems przedstawiła najnowszą ofertę kamer termowizyjnych. Do najtańszej na rynku kamery termowizyjnej FLIR i3 (995 euro netto), dołączyła zupełnie nowa seria kamer termowizyjnych FLIR E (modele E30, E40, E50, E60). Obecnie użytkownik może wybrać pomiędzy 60-hertzowym detektorem 160 × 120 i czułością 100 mK (0,1°C) w kamerze FLIR E30, a 60-hertzowym detektorem 320 × 240 i czułością 50 mK (0,05°C) w modelu FLIR E60.
Zakres cen nowych modeli to 2500–7500 euro netto.

Odczyt obrazu

Ciekłokrystaliczny, dotykowy wyświetlacz pozwala na dowolne przesuwanie funkcji analitycznych oraz zmianę ich wymiarów, czy dostrojenie izotermy bez wchodzenia do menu. Dodatkowa, wymienna optyka (Tele 15° i szeroki kąt 45°) zostały tak zaprojektowane, aby ogólnie znana fuzja obrazów (przenikanie zdjęcia termowizyjnego i widzialnego), czy PiP (obraz w obrazie) działały niezależnie od tego, jaki obiektyw jest użyty. Na uwagę zasługuje wbudowany aparat fotograficznyorozdzielczości3Mpx, wspomagany lampą LED pozwalającą na rejestrację przy słabym oświetleniu.

Meterlink, Wi-Fi, czy Instant Report

Użytkownik może skorzystać z wielu wbudowanych technologii, których zastosowanie usprawnia pomiary, jak np. Meterlink, Wi-Fi, czy Instant Report.
Meterlink to bezprzewodowa komunikacja z cęgowym miernikiem pomiarów elektrycznych, w utrzymaniu ruchu czy energetyce lub miernikiem wartości fizycznych(RH, wilgotność powierzchniowa, temperatura powietrza) przy zastosowaniach budowlanych. Wartości z mierników prezentowane są na obrazie termowizyjnym i wraz z nim zapisywane. Do tej opcji dodano komunikację Wi-Fi pozwalającą na przesył obrazów do technologii Apple (iphone, Ipad etc) oraz obróbkę tych termogramów za pomocą programu FLIR Viewer, który można pobrać ze sklepu Apple Store. Pierwszy raz w historii jest rozwiązanie nie tylko dla Microsoft, ale również dla Apple. Dla tych, którzy zainwestują w najbardziej rozbudowany model FLIR E60, istnieje możliwość wykonywania prostych raportów (Instant report) już w kamerze.

 

 

 

 

 

 

Jeszcze więcej funkcji

Oprócz wymienionych funkcji każda kamera jest wyposażona w: komentarz głosowy, komentarz tekstowy, powiększenie elektroniczne, nowoczesny system wymiennych baterii wielokrotnego ładowania, wskaźnik laserowy czy wyjście wideo. Istotne dla użytkownika jest fakt, że wszystkie elementy: kamera, oprogramowanie i instrukcje obsługi są w języku polskim.

Dla budownictwa

Oczywiście oprócz serii do energetyki i utrzymania ruchu FLIR oferuje również kamery do budownictwa (modele E30bx, E40bx, E50bx, E60bx), które wyposażone są w standardowy alarm punktu rosy oraz alarm izolacji, tak bardzo przydatne w diagnostyce.

Seria FLIR i

Warto również zwrócić uwagę, na najtańszą serię kamer termowizyjnych firmy FLIR Systems, modele FLIR i3, i5 oraz i7. Oprócz atrakcyjnej ceny od 995 do 1995 euro netto (zależnie od modelu) na uwagę zasługuje fakt, że są to idealne zamienniki powszechnie stosowanych pirometrów. Musimy pamiętać, że pirometr to uśredniony pomiar z powierzchni, tym większej, im dalej stoimy od obiektu (jedna uśredniona wartość cyfrowa np. 25°C). Kamery zaś serii FLIR i3, i5, i7 oferują odpowiednio 3600, 6400 czy 14 400 punktów pomiarowych i co najważniejsze obraz rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu.

Przedłużona gwarancja

Od 1 marca 2011 FLIR Systems wprowadził 2 lata gwarancji na wszystkie kamery przenośne oraz 10 lat gwarancji na detektor w tych kamerach! Przedłużona gwarancja dotyczy modeli: seria i (i3, i5, i7), seria E (E30, E40, E50, E60), seria T/B ( 335, 365, 425) oraz P/B (620, 640, 660).

Bezpłatna prenumerata