Już działa blog ASK CALEFFI !

Serwis internetowy www.caleffi.com zyskał nową funkcjonalność, rozwijając naszą ofertę w Polsce, zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najczęściej zadawane pytania i zagadnienia docierające do nas ze strony naszych partnerów biznesowych oraz klientów z rynku polskiego i odpowiedzi na nie zamieścić na stronie internetowej w postaci bloga pod hasłem ASK CALEFFI.

Dział techniczny firmy Caleffi Poland, odpowiada na szereg pytań klientów dotyczących unikalnych rozwiązań, które stosujemy w naszych produktach. Celem publikacji jest zwiększenie wiedzy o naszych produktach i rozwiązaniach wśród klientów i osób z nami współpracujących. Wierzymy, że tak jak na innych rynkach, podniesienie kultury technicznej poprzez jak najszerszy dostęp do wiedzy technicznej przełoży się na bardziej świadomy wybór urządzeń, produktów i rozwiązań oferowanych przez producentów na rynku HVAC, w tym produktów oryginalnie zaprojektowanych i wytworzonych przez firmę Caleffi S.P.A. Finalnie zaś przyczyni się do wzrostu satysfakcji końcowego użytkownika ze sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji c.o. i c.w.u. W premierowym wpisie naszego bloga ASK CALEFFI prezentujemy informacje dotyczące niezawodnych i stosowanych od wielu lat z powodzeniem przez producentów urządzeń grzewczych (kotłów, pomp ciepła) oraz systemów pompowych odpowietrzników, m.in. z serii Caleffi ROBOCAL oraz dostępnego osprzętu akcesoryjnego do tych urządzeń, w tym systemu Caleffi Aquastop. Warto w tym miejscu wspomnieć, że firma Caleffi S.P.A. jest największym europejskim producentem odpowietrzników dla systemów HVAC. Tylko w roku 2018 na rynek trafiło ponad czternaście milionów odpowietrzników zaprojektowanych oraz wyprodukowanych w zakładach Caleffi zlokalizowanych w północnych Włoszech.  

Zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej www.caleffi.com.

W serwisie ASK Caleffi znajdują się odpowiedzi na pytania związane z urządzeniami odpowiedzialnymi za odpowietrzanie instalacji HVAC, m.in.:

• Co to jest system Caleffi Aquastop? System Caleffi Aquastop to specjalne rozwiązanie, które stosujemy już od lat 80., przeznaczone dla wszelkiego rodzaju elementów odpowiedzialnych za usuwanie powietrza w instalacjach grzewczych i chłodniczych. System ten zabezpiecza przed niekontrolowanym wyciekiem w przypadku uszkodzenia elementów usuwających powietrze.

• Jak działa system Caleffi Aquastop ? Zasada działania opiera się na zastosowaniu dysków celulozowych które pod wpływem wody zwiększają swoją objętość zamykając tym samym ujście powietrza, co jednocześnie zapobiega wyciekowi wody.  

• Dla jakich elementów przewidziany jest system Caleffi Aquastop ? W ofercie firmy możemy odnaleźć takie produkty, które standardowo wyposażyliśmy w Caleffi Aquastop oraz te, dla których elementy te stosowane są opcjonalnie.

I tak :

Automatyczny zawór odpowietrzający dla grzejników Caleffi Aercal pomimo specjalnych rozwiązań zabezpieczających go przed zanieczyszczeniami dodatkowo otrzymał w standardzie system Caleffi Aquastop. Inżynierowie naszej firmy uznali odpowietrznik Caleffi Aercal jako element wyjątkowo narażony na zanieczyszczenia, stąd dodatkowy system mający ochronić przede wszystkim użytkownika. Trzeba mieć na uwadze, że tego typu odpowietrzniki montowane są na grzejnikach w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie ewentualny wyciek wody mógłby spowodować znaczne szkody. Pamiętajmy także, że aby Caleffi Aquastop w przypadku tego zaworu był aktywny, po zamontowaniu odpowietrznika należy dokręcić kapturek znajdujący się w miejscu usuwania powietrza.

Kompaktowy separator powietrza Caleffi DiscalSlim, który przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod kotłami gazowymi zlokalizowanymi najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych (tj. kuchnie) wyposażono dodatkowo w system Caleffi Aquastop, aby w przypadku uszkodzenia zabezpieczyć użytkownika oraz jego mienie.

 

Automatyczne odpowietrzniki z serii Caleffi Minical/Valcal mogą występować w wersji z fabrycznie zamontowanym systemem Caleffi Aquastop. Tego typu odpowietrzniki przewidziane są do montażu w miejscach o ograniczonym dostępie, gdzie nie ma możliwości okresowej kontroli.

  • Dlaczego system Caleffi Aquastop nie występuje dla odpowietrzników z serii Caleffi Robocal?

Tego typu pytanie bardzo często zadawane jest przez osoby, które uczestniczą w szkoleniach technicznych, a które nie miały wcześniej okazji stosowania naszych odpowietrzników. Odpowiedź jest bardzo prosta i niejednokrotnie udzielają je uczestnicy zaznajomieni z produktami: system Caleffi Aquastop nie został zastosowany dla serii Robocal, ponieważ nie ma takiej potrzeby! Inżynierowie Caleffi projektując odpowietrznik z serii Caleffi Robocal dołożyli wszelkich starań, aby był to produkt spełniający najwyższe standardy również w zakresie odporności na ewentualne uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami.   Mamy nadzieję, że zamieszczone powyżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem technicznym naszej firmy i zadawanie pytań, w miarę możliwości odpowiemy na wszystkie a najciekawsze zagadnienia omówimy w kolejnych wpisach w cyklu ASK CALEFFI. Zapraszamy do współpracy!

Przeczytaj więcej o systemie Aquastop

Przejdź na blog ASK CALEFFI

Caleffi Poland Sp. z o.o.
ul. Walerego Sławka 5
30-633 Kraków, Polska
tel. +48 12 357 22 29
e-mail: Info.PL@caleffi.com

Bezpłatna prenumerata