Gazowe podgrzewacze wody i kotły standardowe z serii ECO

W ofercie Termet

Rynek urządzeń przeszedł w ostatnim czasie dużo zmian, a wynikało to z wejścia w życie zaostrzonych wymogów dyrektywy ErP. Nowe wytyczne obowiązują od 26.09.2018, a w ofercie firmy Termet S.A. dostępne są gazowe podgrzewacze wody z serii Eco: TermaQ Electronic Eco, TermaQ Aqua-Power Eco, TermaQ Primo Eco.

 

TermaQ Electronic Eco jest zmodernizowaną wersją obecnie produkowanego i znanego na rynku podgrzewacza TermaQ Electronic, natomiast TermaQ Aqua-Power Eco to unowocześniona wersja podgrzewacza TermaQ Aqua-Power. W wersji Eco zastosowany został udoskonalony wymiennik ciepła, który umożliwia efektywniejsze ogrzewanie wody.
W palniku chłodzonym wodą zwiększono powierzchnię wypływu mieszanki gazowo-powietrznej, co zapewnia niskoemisyjne spalanie, a jednocześnie daje zwiększoną efektywność urządzenia.

 

TermaQ Primo Eco 

W przypadku podgrzewacza TermaQ Primo Eco, który ma elektroniczny sterownik, układ automatyki dostosowuje moc grzewczą do natężenia przepływającej wody. Cały proces odbywa się automatycznie, a więc woda w punkcie poboru ma stałą temperaturę. Wartość temperatury można w łatwy sposób zmieniać na panelu sterownika podgrzewacza za pomocą przycisków MIN i MAX.
W podgrzewaczu zastosowano palnik nadmuchowy, który zapewnia niskoemisyjny proces spalania. Zaletą urządzenia jest szeroki zakres modulacji. Dodatkową zaletą gazowych podgrzewaczy wody z serii Eco jest nowoczesny design, który sprawia, że urządzenia idealnie komponują się z wystrojem każdego wnętrza.

 

TermaQ Electronic Eco, TermaQ Aqua-Power Eco i TermaQ Primo Eco to nowoczesne podgrzewacze wody z otwartą komorą spalania, które spełniają rygorystyczne wymogi dyrektywy ErP odnośnie m.in. poziomu emisji tlenków azotu. Dzięki zastosowaniu w podgrzewaczach wysokowydajnego palnika poziom NOx nie przekracza w nich wartości 56 mg/kWh, przez co są niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

Gazowe kotły standardowe Minimax Eco

Zmiany w przepisach, które obowiązują od 26.09.2018 roku, dotyczą nie tylko gazowych podgrzewaczy wody, ale również kotłów standardowych z otwartą komorą spalania, dlatego oferta firmy Termet została wzbogacona o ekologiczne, gazowe kotły standardowe Minimax Eco.

Zobacz pełną ofertę firmy Termet

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017