Ekosystem Twojego domu. Przepis na kompletny system grzewczy

Akcja specjalna firmy Viessmann

Rosnące ceny energii i większa świadomość ekologiczna coraz częściej skłaniają inwestorów do wyboru urządzeń, które korzystają z darmowej, czystej energii odnawialnej m.in. pomp ciepła, paneli fotowoltaiczne, a także odzyskujących energię rekuperatorów. Wychodząc naprzeciw potrzebom, Viessmann proponuje kompletny system grzewczy w ramach akcji Ekosystem Twojego domu! Niebagatelną rolą projektantów instalacji, a także instalatorów jest uświadomienie właścicieli domów o możliwościach wyboru gotowego systemu grzewczego. 

Instalacja grzewcza w domu składa się z wielu elementów i urządzeń, których odpowiedni dobór i połączenie w jeden kompatybilny system może zapewnić korzyści w postaci bardzo wydajnej pracy instalacji grzewczej oraz niskich rachunków za ogrzewanie.

Pompa ciepła – którą wybrać?

Instalacja pompy ciepła w domu poza ekologicznym wytwarzaniem ciepła, zapewni niskie koszty ogrzewania i komfort użytkowania systemu grzewczego. Najniższe wydatki związane z zakupem i montażem tego typu urządzeń gwarantuje powietrzna pompa ciepła, korzystająca z darmowej energii odnawialnej skumulowanej w powietrzu atmosferycznym.
Pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-S jest urządzeniem typu split, czyli rozdzielonym na dwie jednostki. Dzięki temu w domu zainstalowane są tylko elementy, które nie generują hałasu i są chronione przed zamarznięciem. Pozostałe znajdują się poza budynkiem.
Jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Nowoczesne technologie zapewniają bowiem cichą pracę urządzenia. Moduł zewnętrzny pompy ciepła Vitocal 200-S już w odstępie trzech metrów osiąga próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu pompa ciepła może być stosowana również w gęstej zabudowie, np. na osiedlach domów szeregowych.

A może fotowoltaika z pompą ciepła?

Planując domową instalację, niewątpliwie warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na produkcję własnego prądu. Moduły fotowoltaiczne wykorzystują niewyczerpalną energię promieniowania słonecznego.
Prąd produkowany z paneli Vitovolt 200 firmy Viessmann może być użytkowany przez wszystkie odbiorniki w domu, w tym również przez pompę ciepła! Takie rozwiązanie stanowi kompletnie ekologiczne rozwiązanie. W sytuacji, gdy domowe urządzenia elektryczne nie zużyłyby całego prądu słonecznego wówczas uruchamia się pompa ciepła, która może ogrzewać dom lub ciepłą wodę użytkową. Jeśli w danej chwili nie jest potrzebne ogrzewanie, pompa ciepła magazynuje energię w zasobniku wody użytkowej.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to oszczędne rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w nowoczesnym domu. Rekuperator Vitovent zapewnia stałą wymianę powietrza w budynku bez ryzyka jego wychładzania i wzrostu kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Zasilany i sterowany przez regulator pompy ciepła również może korzystać z darmowego prądu słonecznego. Ponadto w rekuperatorze można zabudować układ hydrauliczny, za pomocą którego pompa ciepła może tanio dogrzewać powietrze nawiewane do pomieszczeń w domu np. podczas silnych mrozów.

Kompletny zestaw od Viessmann!

Dla efektywnej i bezawaryjnej pracy systemu grzewczego nie bez znaczenia jest również wybór odpowiednich materiałów do wykonania instalacji c.o. Płynną współpracę pompy ciepła czy kotła kondensacyjnego z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym zapewnia zastosowanie kompletnych systemów bazujących na starannie dobranych komponentach. Ważnym elementem oferowanego przez firmę Viessmann wyposażenia dodatkowego jest również osprzęt do wykonania ogrzewania podłogowego i grzejnikowego Vitoset. Zawiera on między innymi grzejniki, orurowanie, skrzynki rozdzielcze, zawory mieszające z napędami oraz automatykę.

Mobilne zarządzanie systemem grzewczym

Viessmann oferuje możliwość sterowania domowej instalacji grzewczej za pomocą smartfona lub tableta korzystając aplikacji mobilnej ViCare. Wystarczy doposażyć system grzewczy w moduł Vitoconnect 100, który przyłącza się przewodem bezpośrednio do urządzenia grzewczego. Stanowi on pomost komunikacyjny umożliwiający łączność internetową między kotłem lub pompą ciepła a naszym urządzeniem mobilnym. Jego zastosowanie pozwala wygodnie nadzorować pracę instalacji grzewczej praktycznie z dowolnego miejsca.

Kompletny system grzewczy to nie tylko pakiet urządzeń, ale i montaż przez fachową firmę partnerską w cenie oraz 5-letnia gwarancja producenta.

Ochroń swoją instalację!

Odpowiedzią na problem twardej wody, który dotyczy znacznej części naszego kraju, są dostępne w ofercie Viessmann zmiękczacze wody Aquahome. Trudne do usunięcia osady kamienne widoczne chociażby w czajniku czy na elementach armatury łazienkowej mogą zagrażać również instalacji wodnej oraz urządzeniom grzewczym. Tzw. kamień kot- łowy zwiększa ich awaryjność i znacznie skraca żywotność. Przyczynia się także do wzrostu kosztów ogrzewania. Zmiękczacze wody Aquahome pozwolą skutecznie uporać się z problemem twardej wody, chroniąc domowe instalacje wodne.

 Viessmann daje gwarancję bezpieczeństwa

Wybór kompletnego systemu grzewczego Viessmann to także korzyść w postaci kompleksowej i fachowej obsługi klientów. Obejmuje ona m.in. pomoc w doborze systemu do indywidualnych potrzeb, usługi autoryzowanych instalatorów oraz fachowy serwis. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo związane z pracą systemu grzewczego firma oferuje swoim klientom również Program Wydłużonej Gwarancji. Pozwala on skorzystać z zalet posiadania gwarancji przez okres 5 lat od uruchomienia urządzenia grzewczego.

EKOSYSTEM Twojego Domu to specjalna oferta nowoczesnych urządzeń grzewczych skomponowanych w korzystne pakiety cenowe:

• Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 200-W wraz z ustawionym pod kotłem pojemnościowym podgrzewaczem wody c.w.u.
• Kompaktowe centrale grzewcze Vitodens 222-F ze zintegrowanym gazowym kotłem kondensacyjnym oraz pojemnościowym podgrzewaczem wody o pojemności 100 lub 130 litrów oraz kompletnym osprzętem przyłączeniowym.
• Efektywne pompy ciepła typu split wykorzystujące ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej, a także do chłodzenia w okresie letnim:
- Vitocal 100-S/200-S – ciche i bardzo efektywne pompy ciepła do nowych i modernizowanych instalacji grzewczych;
- Vitocal 111-S/222-S – kompaktowe pompy ciepła ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej (poj. 210 litrów).
• Centralne systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017