Samsung EHS Mono HT Quiet – idealna pompa ciepła do renowacji budynków

Bardzo cicha wysokotemperaturowa pompa ciepła EHS Mono HT Quiet to solidnie i stylowo zaprojektowane rozwiązanie grzewcze, idealne na europejski rynek renowacji budynków mieszkalnych. Zapewnia innowacyjność oraz łatwy montaż i serwis podczas eksploatacji.

Nowa pompa ciepła Samsunga łączy zaawansowane funkcje i nowe technologie, aby osiągnąć temperaturę wody grzewczej do 70°C na zasilaniu przy temperaturze zewnętrznej w zakresie -15÷43°C, ograniczając jednocześnie poziom hałasu podczas pracy nawet do 35 dB(A) w odległości 3 m od frontu jednostki zewnętrznej1. Dodatkowo pompa ta jest w stanie zapewnić 100% mocy grzewczej2, nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze. Parametry energetyczne pompy ciepła określone zostały w testach wewnętrznych w warunkach laboratoryjnych na podstawie normy EN 14511.

EHS Mono HT Quiet to pierwsza z serii wysokotemperaturowych pomp ciepła premium firmy Samsung. Pompa jest oferowana w trzech wielkościach (8, 12 i 14 kW), z zasilaniem elektrycznym zarówno jedno-, jak i trójfazowym. Wszystkie wersje dostępne są w tej samej obudowie. EHS Mono HT Quiet współpracuje z dwoma modelami jednostek wewnętrznych. Pierwszy to Control Kit MIM-E03EN, który stanowi płyta automatyki ze sterownikiem idealna do zaadoptowania w istniejącej instalacji z wykorzystaniem zamontowanego osprzętu hydraulicznego. Drugi model to Climatehub – w pełni wyposażona jednostka wewnętrzna z wbudowanym nierdzewnym zasobnikiem c.w.u. i osprzętem instalacyjnym. Obydwie jednostki wewnętrzne mogą obsłużyć dwa obiegi grzewcze w standardzie oraz c.w.u. Przystosowane są do współpracy z instalacja PV i mają złącza do pracy w inteligentnej sieci Smart Grid.

WYSOKOTEMPERATUROWA I EFEKTYWNA

Wiele starszych domów w Europie nadal jest wyposażonych grzejniki, które wymagają temperatury zasilania na poziomie 65°C lub wyższej, aby skutecznie ogrzewać pomieszczenia poprzez cyrkulację konwekcyjną. Jednak zwykłe pompy ciepła pracują zazwyczaj do temperatury zasilania 55÷60°C. Natomiast nowa pompa EHS Mono HT Quiet jest w stanie dostarczać ciepłą wodę o temperaturze do 70°C dla celów grzewczych. Jest to powód, dla którego warto rozważyć wymianę systemu grzewczego w starszych budynkach mieszkalnych, które wcześniej były zaprojektowane do pracy z kotłami i innymi źródłami ogrzewania centralnego opartymi na spalaniu.
W porównaniu z konwencjonalnym modelem, EHS Mono HT Quiet jest wyposażona w powiększony wymiennik ciepła (większy o około 8,8%), który przekazuje ciepło szybciej i efektywniej3. EHS HT Mono Quiet wyposażona jest w nową sprężarkę spiralną, która umożliwia sprężanie czynników chłodniczych przy znacznie wyższym ciśnieniu oraz w technologię wtrysku Flash Injection, która zwiększa przepływ czynnika chłodniczego, dzięki temu ta wysokotemperaturowa pompa ciepła jest w stanie niezawodnie kontynuować pracę nawet w temperaturze do -25°C3. Jednostka zewnętrzna ma również ulepszone właściwości antykorozyjne na wymienniku ciepła i obudowie, aby zapewnić maksymalną trwałość w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dodatkowo ta pompa ciepła ma współczynnik SCOP w zakresie efektywności energetycznej na poziomie A+++4, a więc pracuje z wysoką wydajnością. Urządzenie może być kontrolowane zdalnie za pomocą aplikacji SmartThings (niezbędne podłączenie do sieci Wi-Fi oraz posiadanie konta aplikacji Samsung SmartThings), która wśród swoich licznych zalet ma również możliwość monitorowania zużycia energii w ujęciu dziennym, tygodniowym i miesięcznym5.

SUPERCICHA

Dzięki innowacyjnym technologiom ograniczającym hałas pompa EHS Mono HT, która otrzymała certyfikat Quiet Mark, może pracować na poziomie 35 dB(A), wykorzystując czterostopniowy tryb cichy6. Jednostka zewnętrzna pompy ciepła jest wyposażona w dwuwarstwowy system izolacji akustycznej, czyli w opatentowaną izolację Groove Grid Felt, która skutecznie blokuje i pochłania hałas wytwarzany przez części sprężarki i drgania. Pierścienie sprężynowe (zamiast gumowych wibroizolatorów) do montażu sprężarki pochłaniają drgania wytwarzane przez sprężarkę w 90%7. Sprężarka wykorzystuje wzmocniony wał korbowy, który redukuje hałas rezonansowy o niskiej częstotliwości, a wentylator z karbowanym brzegiem śmigła redukuje hałas poprzez minimalizowanie zawirowań powietrza na krawędzi śmigła.

ŁATWY MONTAŻ I SERWIS

Jednostka zewnętrzna EHS Mono HT Quiet została zaprojektowana tak, aby ułatwić montaż oraz konserwację. Wewnętrzne części pompy ciepła są łatwo dostępne poprzez panel boczny, który można zdjąć, po odkręceniu zaledwie trzech śrub. Pozwala to na znaczne oszczędzenie czasu i wysiłku podczas procesów instalacji i serwisowania. Innowacyjna budowa pozwala na estetyczne wkomponowanie w zewnętrzną bryłę budynku. Ciemnoszary kolor EHS Mono HT Quiet idealnie mieści się w aktualnych trendach wzornictwa nowoczesnych budynków i dodaje elegancji wielu zewnętrznym elewacjom, od obiektów poddawanych renowacji po luksusowe domy. Jednostka zewnętrzna o wysokości około 1 m jest wyposażona w nową poziomą, czarną maskownicę, która ukrywa jej wewnętrzne elementy8.

1 Badania własne w komorze akustycznej przy temperaturze zewnętrznej 7°C tryb cichy wyniki emisji hałasu mogą się różnić w zależności od indywidualnego sposobu użytkowania i czynników środowiskowych lokalizacji.

2 Temperatury do -25°C, na podstawie własnych badań jednostki zewnętrznej EHS Mono HT – AE120BXYDGG.

3 Dane na podstawie badań jednostki zewnętrznej EHS Mono HT (AE120BXYDGG/EU) przeprowadzonych przez firmę Samsung w porównaniu z tradycyjną jednostką zewnętrzną EHS – AE120RXYDGG/EU o tej samej mocy nominalnej.

4 Wyliczone na podstawie sezonowego współczynnika efektywności (SCOP) dla temperatury 35°C, w oparciu o testy określone w normie EN14825.

5 Bieżące i dzienne, tygodniowe lub miesięczne zużycie energii przez pompę ciepła są to dane referencyjne obliczone wyłącznie w celach informacyjnych i poglądowych.

6 Dane na podstawie własnych badań jednostek zewnętrznych EHS Mono HT; poziom hałasu mierzony w odległości 3 m od frontu jednostki zewnętrznej, w komorze akustycznej i przy temperaturze zewnętrznej 7°C.

7 Dane opracowane na podstawie badań wewnętrznych pierścienia sprężynowego w porównaniu z pierścieniem gumowym.

8 Na podstawie obserwacji z wysokości 1700 mm.

Bezpłatna prenumerata