Pompy ciepła NIBE typu smart

Pompy ciepła od dłuższego czasu cieszą się zainteresowaniem inwestorów budujących domy, a od początku 2021, gdy zaczął obowiązywać nowy standard budynków WT 2021 – skutecznie walczą o miano kluczowego medium grzewczego. Fabryka NIBE-BIAWAR spodziewała się tego wzrostu zainteresowania pompami ciepła w Polsce i już w ubiegłym roku wzbogaciła ofertę o pompy ciepła serii S. Są to urządzenia nie tylko efektywne, ale wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu inteligentną pompą ciepła można zarządzać nie tylko za pomocą smartfona, ale i… głosem!

TECHNOLOGICZNIE NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE NA RYNKU

Nowe oprogramowanie zastosowane w urządzeniach serii NIBE S to ponad 10 milionów wierszy kodu, dzięki którym pompy ciepła NIBE oferują jeszcze bardziej wydajne i zaawansowane technologicznie funkcje.
– Seria pomp ciepła NIBE S to zdecydowanie najbardziej zaawansowana technologicznie gama produktów dostępnych na polskim rynku, która pozwala na pełną integrację pompy ciepła z domem i jego mieszkańcami. Urządzenia serii S wyposażone zostały w prosty w obsłudze sterownik z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem, który umożliwia sterowanie pompą ciepła bezpośrednio na ekranie lub zdalnie za pomocą aplikacji myUplink lub witryny www.myuplink.com – wyjaśnia Magda Turecka, menedżer ds. marki NIBE.
Aby w pełni wykorzystać potencjał inteligentnej pompy ciepła NIBE, wystarczy stałe lub bezprzewodowe łącze internetowe oraz aplikacja myUplink. Po podłączeniu do Internetu, pompa ciepła poinformuje użytkownika o zakłóceniach w swojej pracy przez telefon, automatycznie dostosuje pracę do bieżących warunków pogodowych, a także względem bieżącej ceny energii elektrycznej w systemach smart-grid, stabilizując sieć energetyczną. Co więcej, dzięki dwóm wbudowanym antenom oraz łączności bezprzewodowej, pompa ciepła automatycznie sygnalizuje dostępność najnowszej wersji oprogramowania, dzięki czemu urządzenie ma zawsze dostęp do najnowszych funkcji SMART.
Wszystkie pompy ciepła NIBE z serii S są zarządzane poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji myUplink poprzez smartfona lub z klawiatury komputera, ale także za pomocą głosu.

INTELIGENCJA I JAKOŚĆ

Same pompy ciepła serii S wyposażone są w intuicyjny wyświetlacz z kolorowym panelem dotykowym wyposażonym w przewodnik tzw. samouczek. Istnieje również możliwość bezpośredniego parowania smartfona ze sterownikiem urządzenia, co sprawia, że kontrola urządzenia jest zawsze w zasięgu ręki. Ułatwia to też instalatorowi konfigurację systemu szczególnie w przypadku montażu oddalonych od siebie jednostek (zewnętrznej i wewnętrznej) powietrznej pompy ciepła.
Dzięki pełnej komunikacji urządzeń w chmurze obliczeniowej oraz synchronizacji pracy pompy ciepła z aktualnymi warunkami pogodowymi, urządzenia serii NIBE S stają się integralną częścią inteligentnego domu, samodzielnie dostosowując wydajność ogrzewania, chłodzenia czy wentylacji, w zależności od odczytów z czujników dwutlenku węgla i wilgotności, w poszczególnych pomieszczeniach domu.
NIBE S to zarówno gruntowe pompy ciepła np. NIBE S1255, jak i najnowsze powietrzne pompy ciepła S2125.
Zasilana naturalnym czynnikiem chłodniczym R290, pompa NIBE S2125 pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych parametrów pracy (A+++). Nowa pompa ciepła osiąga aż 75°C na zasilaniu systemu grzewczego i pracuje do -25°C, co czyni ją idealną do wymiany starych źródeł ciepła w istniejących wysokotemperaturowych instalacjach grzewczych i wpisuje się w aktualny przewrót energetyczny w Polsce, jakim niewątpliwie jest transformacja energetyczna w kierunku elektryfikacji i ogrzewania budynków pompami ciepła. Najnowsza inwerterowa pompa ciepła NIBE S2125 w połączeniu z centralą wewnętrzną automatycznie dostosowuje się do bieżącego zapotrzebowania na ciepło, a jej pracą można zarządzać poprzez smartfon czy tablet. Nowy design zapewnia niski poziom emisji hałasu (38 Lw(A) w odl. 2 m, zgodnie z EN12102), niskie rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz wysoką wydajność produkcji ciepłej wody użytkowej. Jednostka NIBE S2125 dostępna jest w dwóch wariantach: 8 i 12 kW.

Pompa ciepła NIBE S2125 została nagrodzona Złotym Medalem Targów ENEX 2022, który odebrała w imieniu firmy dr inż. Małgorzata Smuczyńska

AUTOMATYCZNA WSPÓŁPRACA Z INNYMI URZĄDZENIAMI

O najwyższym poziomie „smartowności” pomp ciepła serii S świadczy także funkcja optymalizacji współpracy z instalacją fotowoltaiczną, w jaką zwykle wyposażony jest nowoczesny dom, czy ze stacją meteorologiczną. Potrafi ona też dostosowywać się do optymalnego poboru energii elektrycznej w systemach smart-grid różnicujących ceny energii elektrycznej np. w różnych porach dnia. Wskazując zaś na innowacyjność pomp ciepła serii S, warto też wspomnieć o bezprzewodowym odczycie wilgotności czy stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniu oraz możliwości sterowania pracą termostatów instalacji grzewczej.
Nowa aplikacja MyUplink jest przyjazna zarówno dla użytkownika pompy serii S, jak instalatora i serwisanta, dzięki dwóm dedykowanym wersjom aplikacji. Łatwy dostęp do zaawansowanych ustawień eksperckich z poziomu menu, ułatwia proces instalacji pompy NIBE serii S, jej uruchomienie (za pomocą kreatora rozruchu pompy ciepła), jak i późniejszą eksploatację.
Inteligentne pompy ciepła, podobnie jak wszystkie produkty smart home wspomagające inteligentne ogrzewanie godne są polecenia szczególnie osobom, które poza komfortem i postawą proekologiczną chcą stawiać na oszczędności i możliwości, jakie daje komunikacja urządzeń w chmurze. Taki zakup należy traktować jako inwestycję, której zwrot zaczyna się już od pierwszych dni użytkowania. Z pomocą technologii – automatyczne ustawienia, zdalna obsługa np. aplikacją w smartfonie czy wręcz głosem, jak jest w przypadku pomp ciepła NIBE serii S – użytkownik może ogrzewać dom lub mieszkanie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, podobnie chłodzić je w upały, czy korygować wentylację. Oszczędności na energii, nie mówiąc już o korzyściach dla klimatu i środowiska, pozwalają zaś szybko wydatki na taki komfort zamortyzować.

Bezpłatna prenumerata