Pompa ciepła powietrze/woda typu monoblok w dwóch wariantach jednostek wewnętrznych 250-A i 250-A 2C

Pompa ciepła powietrze/woda typu monoblok w dwóch wariantach jednostek wewnętrznych 250-A i 250-A 2C

Nowe rozwiązania technologiczne w pompie ciepła Vitocal 250-A

W najnowszych pompach ciepła Vitocal 250-A Viessmann postawił na połączenie designu i technologii z praktycznymi aspektami zastosowania pomp ciepła. Tak więc układ hydrauliczny został całkowicie opracowany od nowa. System Hydro-AutoControl jest sercem jednostki wewnętrznej. Jej montaż trwa o 90 minut szybciej niż podobnych urządzeń. Kolejny pragmatyczny aspekt to temperatura zasilania 70°C nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C, co predysponuje te pompy ciepła także do budynków modernizowanych i współpracy z już istniejącymi grzejnikami.

Jednostka wyróżnia się na tle rodziny Vitocal przede wszystkim zastosowaniem nowego ekologicznego czynnika chłodniczego R290 (propan), który jest dziś uważany za szczególnie przyjazny dla środowiska i cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential). Jego obecność sprawia, że pompa ciepła Viessmann jest się jeszcze bardziej ekologiczna od poprzedników. Dodatkowo cechuje je wyższa klasa efektywności A+++ oraz wyższa efektywność, a to dla użytkowników oznacza jedno – jeszcze niższe koszty ogrzewania.

VITOCAL 250-A – modele i moc

Jednostka wewnętrzna. Pompa ciepła Vitocal 250-A dostępna jest w dwóch wariantach. Wersja 250-A występuje z jednym zintegrowanym obiegiem grzewczym/chłodzenia (do 4 obiegów za buforem zewnętrznym), natomiast wersja 250-A 2C jest już z dwoma zintegrowanymi obiegami grzewczymi/chłodzenia i jest szersza. Modele 250-A po podłączeniu do nich zbiorników wody użytkowej Vitocell 100-W mogą pracować także w trybie przygotowania c.w.u.
Rozbudowanym wariantem Vitocal 25x-A są z kolei modele z jednostkami wewnętrznymi stojącymi 252-A, które mają już fabrycznie wbudowany zbiornik wężownicowy pojemności 190 litrów. Pompy ciepła 252-A podobnie, jak 250-A są oferowane, jako 252-A z jednym obiegiem grzewczym i 252-A 2C z dwoma obiegami grzewczymi/chłodzenia.

Jednostka zewnętrzna. Do współpracy z jednostkami wewnętrznymi dedykowana jest jednostka zewnętrzna w dwóch zakresach mocy: 10 i13 kW. Pompy ciepła nie da się ukryć, ale może ona wyglądać naprawdę dobrze. Nowe hasło dla nowej pompy Vitocal: przemyślane kształty, aż do najmniejszego szczegółu, począwszy od nowoczesnego malowania w kolorze Vitographite, przez przejrzystą formę i kształt, które doskonale pasują do każdego otoczenia po precyzyjnego wykonania ultrapłaskich okładzin blaszanych. Lamelowa maskownica umożliwia niewidoczną pracę wentylatora i podobnie jak cała obudowa jest zoptymalizowana akustycznie. Szczególną więc jej cechą jest cicha praca (emisja hałasu to zaledwie 35 dB(A) – ciśnienie akustyczne w odległości 4 m dla montażu wolnostojącego), która pozwala na elastyczną konfigurację jednostek w prawie każdym miejscu, nawet w gęsto zabudowanych obszarach mieszkalnych, takich jak domy szeregowe. Specjalnie do tego celu opracowano przedni gril, za którym „ukryte” są wentylatory. Solidna metalowa obudowa zapobiega wibracjom i przyczynia się do płynnej pracy.
Jednostki zewnętrzne mogą być instalowane bezpośrednio na domu lub jako wolnostojące na posesji. W tym celu dostępne są odpowiednie wsporniki montażowe. Dopasowane panele do osłony konsol montażowej zapewniają jednolity design. Połączenie z jednostką wewnętrzną można wykonać z tyłu lub od spodu.

System Hydro-AutoControl – dużo prostsza instalacja

Nowy, opatentowany układ hydrauliczny firmy Viessmann Hydro-AutoControl jest sercem jednostki wewnętrznej. System Hydro-AutoControl dba o minimalny przepływ wody grzewczej. Jeśli temperatura w pomieszczeniu wzrośnie np. pod wpływem promieniowania słonecznego, system Hydro-AutoControl zareaguje na zamknięcie zaworów termostatycznych i wynikający z tego wzrost ciśnienia i przełączy zawór obejścia. Strumień wody grzewczej jest redukowany do osiągnięcia minimalnego przepływu. Przepływ wody nadzorowany jest w sposób ciągły. Hydro-AutoControl skutecznie zabezpiecza również parownik przed całkowitym jego zamarzaniem. W nowoczesnych pompach ciepła powietrze/woda odbywa się to za pomocą szczególnie wydajnego procesu odszraniania z odwróceniem cyklu – gorącym gazem. Energia jest na krotko magazynowana w zintegrowanym zbiorniku buforowym i wykorzystywana do ogrzania parownika. System Hydro-AutoControl zapewnia, że energia jest zawsze dostępna niezależnie od temperatury wody w instalacji grzewczej. Dzięki tym innowacjom zapotrzebowanie na miejsce do montażu jest zmniejszone nawet o 60%, a sama instalacja w porównaniu do konwencjonalnych pomp ciepła jest dużo prostsza i trwa o 90 minut szybciej.

Hydro-AutoControl stanowi serce jednostki wewnętrznej. Składa się z czterech podstawowych komponentów, które ze sobą współpracują.

Nowa generacja pomp ciepła typu monoblok Vitocal 250-A od Viessmann to bezpieczne, niezawodne, kompaktowe i przyjazne dla środowiska urządzenia do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temperaturze zasilania 70°C szczególnie idealnie nadaje się do budynków modernizowanych i współpracy z istniejącymi grzejnikami.
Pompa ciepła może być sterowana za pomocą interfejsu internetowego. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare udostępnia wiele funkcji, takich jak: zmiana temperatury pomieszczenia, zmiana czasów pracy, programowanie za pomocą asystenta ogrzewania, serwis 24/7 oraz komfortową obsługę za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Model Vitocal 250-A pompy ciepła ma zintegrowany system Service Link, który automatycznie wysyła wybrane informacje, takie jak kody usterek i wersje oprogramowania komponentów bezpośrednio do firmy Viessmann, aby zapewnić szybsze wsparcie w przypadku wystąpienia awarii. To najwyższa gwarancja bezpieczeństwa.

Przejdź  Więcej o Vitocal 250-A

Obejrzyj  Film o Vitocal 250-A

Bezpłatna prenumerata