Fot. Vaillant

Fot. Vaillant

Jak producenci szkolą instalatorów pomp ciepła?

O najpopularniejszych szkoleniach instalatorów pomp ciepła przeprowadzanych w ramach Europejskiego Systemu Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła (EUCERT) a organizowanych przez PORT PC pisaliśmy już kilkukrotnie. Pełna informacja o bieżących szkoleniach (terminach, tematyce, kosztach…) jest dostępna na stronie organizatora pod linkiem: https://portpc.pl/szkolenia. Każdy jednak z producentów czy dystrybutorów pomp ciepła dla instalatorów pragnących montować czy serwisować ich urządzenia organizuje własny system szkoleń. Tu idea jest prosta: przeszkolenie specjalistów w urządzeniach danej marki i sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności w realiach rynkowych. O propozycje szkoleniowe, wymagania i uprawnienia uzyskiwane po szkoleniach zapytaliśmy kilku producentów.

  1. Czy każdy instalator może zostać instalatorem pomp ciepła?
  2. Jaka wiedza/umiejętności są potrzebne do montażu i serwisu pomp ciepła i gdzie tę wiedzę można zdobyć?
  3. Czy koniecznie trzeba odbyć u Was szkolenie? Czy honorujecie Państwo jako producent pomp ciepła zaświadczenie o odbyciu szkolenia/kursu zorganizowanego przez inny podmiot np. PORT PC?
  4. Wielu producentów zamieszcza na swoich stronach internetowych mapy lub dane, gdzie można znaleźć licencjonowanego i/lub certyfikowanego instalatora pomp ciepła. Jakie uprawnienia ma każdy z nich?
  5. Czy zdarzyło się Państwu odmówić wydania certyfikatu dla instalatora?

Bezpłatna prenumerata