Hybrydowe systemy grzewcze marki Buderus

Hybrydowe systemy grzewcze łączą w sobie zalety różnych technologii, takich jak np. pompa ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny. Dedykowana automatyka umożliwia wprowadzenie aktualnej ceny gazu i energii elektrycznej i w zależności od temperatury zewnętrznej oraz oczekiwanego komfortu cieplnego, system sam wybiera z jakiego nośnika energii korzysta. Dzięki lepszemu wykorzystaniu energii, zmniejszają więc koszty ogrzewania. System hybrydowy to także większe bezpieczeństwo i komfort grzania – ekonomiczne utrzymanie temperatury przez pompę ciepła, a w przypadku większego zapotrzebowania na ciepło – szybkie dogrzanie przez kocioł.

Wybierając markę Buderus, inwestor otrzymuje wszystkie komponenty systemu grzewczego od jednego producenta. Źródła ciepła i ich sterowniki są ze sobą optymalnie skoordynowane. Kompaktowa konstrukcja oszczędza cenną przestrzeń mieszkalną i magazynową. Dzięki wysokiemu poziomowi kompatybilności systemów i wysoce rozwiniętej technologii sterowania Buderus, istniejące systemy również można doposażyć w hybrydowe systemy pomp ciepła.

Systemy hybrydowe z pompami ciepła można podzielić na różne grupy w zależności od rodzaju technologii dodatkowej:

• pompa ciepła z ogrzewaniem gazowym,
• hybrydowa pompa ciepła z elementem grzewczym,
• hybrydowa pompa ciepła wykorzystująca energię słoneczną,
• pompa ciepła i fotowoltaika,
• pompa ciepła i wentylacja z odzyskiem ciepła.

Kombinacja gruntowej lub powietrznej pompy ciepła oraz urządzenia zasilanego szczytowo jest często poszukiwana, szczególnie w przypadku renowacji starych budynków – na przykład pompę ciepła można połączyć z gazowym systemem grzewczym. To znacznie rozszerza możliwości zastosowań technologii pomp ciepła. Dzięki sterowaniu poprzez punkt biwalentny, który przenosi przewagę z jednej technologii na drugą, oba systemy mogą pracować z maksymalną wydajnością w zależności od zapotrzebowania. Kocioł uzupełniający ma za zadanie wyrównywać szczyty zapotrzebowania i efektywnie generować wysoką temperaturę zasilania.

Buderus oferuje następujące rozwiązania:

– pompa ciepła powietrze-woda Logatherm WLW196i AR B przeznaczona do pracy w systemie hybrydowym z kotłem grzewczym Logamax plus GB192i.2, Logamax plus GB182i.2, Logamax plus GB172i.2 oraz Logamax plus GB122i;
– pompa ciepła powietrze-woda Logatherm WLW166i AR B przeznaczona do pracy w systemie hybrydowym z kotłem grzewczym Logamax plus GB192i.2, Logamax plus GB182i.2, Logamax plus GB172i.2 oraz Logamax plus GB122i.

Urządzenia Buderus do współpracy w systemie hybrydowym

Logatherm WLW196i AR

Pompa ciepła Logatherm WLW196i AR nadaje się do domów jednorodzinnych i niewielkich budynków wielorodzinnych, a także budowy nowych i rozbudowy istniejących systemów grzewczych. Dostępna jest w wersjach z mocą wyjściową 6, 8, 11 i 14 kW przy A2/W35. Charakteryzuje się klasą energetyczną A++. Wysoka wartość współczynnika efektywności cieplnej COP > 5,0 przy A7/W35 sprawia, że jest to bardzo oszczędne rozwiązanie. Pompa ciepła składa się z modułu pompy ciepła oraz modułu wewnętrznego. Dostęp do obu elementów jest niezwykle łatwy, a ich instalacja szybka. Moduł wewnętrzny występuje w czterech wersjach: dwa kompaktowe rozwiązania typu Tower ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. (180 l) oraz dwa moduły do montażu naściennego. Cicha praca zapewnia komfort użytkowania w dzień i w nocy, poziom ciśnienia akustycznego <40 dB(A) z odległości 1 m.

Logatherm WLW166i

Nowa cicha jednostka zewnętrzna splotowej pompy ciepła powietrze-woda Logatherm WLW166i jest dostępna w wersjach o mocy 4, 6, 8 i 10 kW z przyłączem do sieci jednofazowej. Oprócz tego oferuje wersje o mocy 10, 12 i 14 kW z podłączeniem do sieci trójfazowej. To przyszłościowe rozwiązanie wejściowe stosuje czynnik chłodniczy R32 w jednostkach jednofazowych. Pompa ciepła dysponuje trzema jednostkami wewnętrznymi do wyboru – z dogrzewaczem elektrycznym, dogrzewaczem elektrycznym i zasobnikiem oraz biwaletną. Urządzenie zapewnia maks. temperaturę zasilania do 60°C.

Logamax plus GB192i.2

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny klasy premium (2,7-47,8 kW) gotowy na przyszłość i zasilanie gazem ziemnym z 20% domieszką wodoru. Łączy najwyższą wytrzymałość oraz efektywność, a także intuicyjne sterowanie oraz unikalne wzornictwo Titanium Design – front kotła wykonany z łatwego w utrzymaniu i odpornego na zarysowania szkła akrylowego. Wydajne i efektywne wymienniki ciepła w technologi ALUplus z odlewanego stopu aluminium-krzem zapewniają niezwykłą trwałość kotłów, co potwierdza 10-letnia gwarancja na wymiennik. Wbudowana automatyka sterująca Logamatic EMS Plus z intuicyjnym panelem sterowania Logamatic BC400 oraz kolorową matrycą TFT LCD 5″ pozwala na zarządzanie od 1 do 4 obiegów grzewczych.

Logamax plus GB182i.2/172i.2 (K)

Kolejne wiszące modele kotłów Buderus z segmentu premium charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, przejrzystym i intuicyjnym interfejsem oraz wysoką trwałością. Przeznaczone są do zastosowania zarówno w obiektach modernizowanych o wysokim zapotrzebowaniu ciepła, jak i nowych o niewielkim zapotrzebowaniu ciepła. Wyposażone zostały w nowy panel sterowania Logamatic BC400 z kolorowym wyświetlacz ciekłokrystaliczny 5″, w pełni dotykowym z aktywną matrycą TFT LCD. Zarządzanie od 1 do 4 obiegów grzewczych. Logamax plus GB172i.2 z funkcją „booster” – zwiększenie mocy dla potrzeb podgrzewania c.w.u.

Logamax plus GB122i(K)

Wiszący kocioł Logamax plus GB122i(K) (1,9-25,2 kW) zapewnia wysoki komfort użytkowania przy jednoczesnej optymalizacji kosztów inwestycyjnych. Dwa modele jednofunkcyjne fabrycznie przygotowane do współpracy z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u. i jeden model dwufunkcyjny z wymiennikiem c.w.u. o dużej wydajności. Szeroka modulacja mocy na cele ogrzewania od 1,9 kW lub od 3 kW pozwala na zastosowanie kotła w szerokiej gamie obiektów, od niewielkich mieszkań do sporych segmentów lub domów.

Bezpłatna prenumerata