ECOi-W AQUA-G BLUE – rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda dużej mocy

Nowość Panasonic

Marka Panasonic wprowadziła na europejski rynek, zaprojektowane z myślą o stale rosnących wymaganiach wielkoskalowych zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych, rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda ECOi-W AQUA-G BLUE o zakresie mocy od 50 do 80 kW. Wykorzystują one czynnik chłodniczy R290, czyli naturalny czynnik chłodniczy o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP = 3). Oznacza to znacząco mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z alternatywnymi czynnikami chłodniczymi, co podkreśla zaangażowanie Panasonic w ochronę środowiska. Seria ta charakteryzuje się również wysoką wydajnością sezonową z maksymalnym SEER 4,4 (dla jednostki 50 kW) i SCOP 3,9 (dla jednostki 70 kW) oraz imponującą klasą efektywności energetycznej A++.

Pompy ciepła powietrze-woda ECOi-W AQUA-G BLUE oferują szeroki zakres wydajności (50, 60, 70, 80 kW) dostępny z czynnikiem chłodniczym R290 oraz technologią opartą o sprężarki spiralne. Możliwość pracy w kaskadzie do 8 jednostek pozwala zwiększyć moc do 640 kW, zapewniając elastyczność doboru.
AQUA-G BLUE osiąga temperaturę wody na wylocie do 70°C, co czyni te systemy pomp ciepła efektywnym energetycznie i zrównoważonym rozwiązaniem dla zapewnienia ciepłej wody w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wykorzystanie pomp ciepła do produkcji c.w.u. ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska, gdyż zwykle generują one mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania wody, takimi jak kotły.

Wysoka sprawność
Sprawność jest kluczem do opracowywania bardziej zrównoważonych i opłacalnych rozwiązań z myślą o lepszej przyszłości. Pompa ciepła ECOi-W AQUA-G BLUE została zaprojektowana w celu zapewnienia wyjątkowej wydajności, która maksymalizuje oszczędność energii i minimalizuje negatywny wpływ na środowisko. To idealne rozwiązanie dla systemów o zmiennym zapotrzebowaniu lub procesów, w których wymagania dotyczące przepływu wody często się zmieniają.
Wszystkie jednostki serii ECOi-W AQUA-G BLUE są wyposażone w wentylatory EC.
Niezawodny i wysokowydajny elektroniczny zawór rozprężny minimalizuje przegrzewanie się parownika. Jest on zarządzany bezpośrednio z systemu sterowania.
Urządzenia serii ECOi-W AQUA-G BLUE mogą być być wyposażone w pompę z napędem o zmiennej prędkości obrotowej, która automatycznie dostosowuje swoją prędkość zgodnie z projektem. Dostępne są trzy różne sposoby zarządzania pompami: regulacja napędu o zmiennej częstotliwości, stała różnica temperatury i stała różnica ciśnienia. Dostosowanie prędkości pompy do rzeczywistego zapotrzebowania skutkuje oszczędnością energii w okresach niższego zapotrzebowania.
Nowy, wysokiej jakości system sterowania zapewnia doskonałą kontrolę ciśnienia, a także kompleksowe i zoptymalizowane zarządzanie jednostką.
Zdejmowane panele dają doskonały dostęp do elementów wewnętrznych ułatwiający przeprowadzanie czynności serwisowych. Części elektryczne chronione są za pomocą wodoodpornej, metalowej obudowy.
Wysoce zoptymalizowana konstrukcja wymiennika ciepła umożliwia zmniejszenie ładunku czynnika chłodniczego – mniej niż 5,0 kg R290 dla rozwiązań o mocy 50 i 60 kW.
Soft start, czyli stopniowe uruchamianie i zatrzymywanie zmniejsza zużycie pompy i powiązanych z nią komponentów.

Szeroki zakres roboczy
Idealne rozwiązanie także do ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej. Osiągana temperatura wynosi 70°C przy temperaturze powietrza na zewnątrz 0°C. Temperatura wody w trybie chłodzenia zaś na wylocie wynosząca -15°C zapewnia optymalną temperaturę pracy urządzeń i instalacji technologicznych w zakładach produkcyjnych oraz fabrykach.

Bardzo cicha praca
Tryb cichy zapewnia imponująco niski poziom mocy akustycznej wynoszący zaledwie 79,9 dB dB(A), poziom ciśnienia akustycznego tylko 51,9 dB(A). ECOi-W AQUA-G BLUE zapewnia idealną równowagę pomiędzy wydajnością i cichą pracą.
Dostępna jest opcjonalna izolacja akustyczna sprężarek dla rozmiaru 50 i opcjonalne skrzynki sprężarek dla rozmiarów 60-70-80 w celu zapewnienia dodatkowego poziomu redukcji hałasu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Panasonic nie uznaje kompromisów pod względem jakości, bezpieczeństwa i trwałości produktu, aby zapewnić użytkownikom najwyższy poziom komfortu wtedy, gdy jest im najbardziej potrzebny. Dla czynnika chłodniczego R290 przewidziano specjalne środki bezpieczeństwa.
W urządzeniu zamontowano wysoce niezawodny i trwały detektor czynnika chłodniczego.
Nie wymaga kalibracji i specjalnej konserwacji.
Jeśli czujnik wykryje wyciek czynnika R290, urządzenie natychmiast przestanie działać. Ponadto niezależny system wentylacji (dla urządzeń o mocy 50 kW) lub wentylatory (dla urządzeń o mocy 60/70/80 kW) zapewniają bezpieczne odprowadzanie czynnika chłodniczego do atmosfery.

Bezpłatna prenumerata