Aquarea All in One Compact – recenzja bestsellerowej pompy ciepła

Zdaniem eksperta: „Niewątpliwie Aquarea All in One Compact to jedna z niewielu, o ile nie jedyna pompa ciepła łącząca wysoką wydajność i energooszczędność z tak pięknym wyglądem i komfortem użytkowania”.

Największa kompaktowość i oszczędność miejsca

Główny zadaniem podczas projektowania pomp ciepła All in One Compact było zapewnienie maksymalnej oszczędności miejsca i cel ten zostało spełniony. Przy rozmiarach 598 x 600 mm, pompa ciepła zajmuje taką sama powierzchnię jak standardowa pralka, lodówka czy inny sprzęt AGD.
W tej sytuacji zbędne staje się posiadanie przez inwestora specjalnego pomieszczenia technicznego, nie wspominając o kotłowni. To duża zaleta i przewaga w porównaniu do innych pomp ciepła, nie wspominając o tradycyjnych kotłach.

Wyjątkowe wzornictwo i budowa

Choć przy wyborze pompy ciepła design nie jest najważniejszym czynnikiem wyboru, to widoczny jest coraz silniejszy trend, że inwestorom zależy jednak na wyglądzie. To zrozumiałe. Inwestują dużo w wygląd domu i nie chcą mieć brudnej kotłowni obok nowoczesnych sprzętów. Dlatego tak piękny wygląd modeli All in One Compact to atut i korzyść dla inwestora, zwłaszcza że urządzenie może świetnie się prezentować w każdym pomieszczeniu.

Najwyższa wydajność w swojej klasie

Modele All in One Compact dostępne są w obu seriach: High Performance oraz T-CAP. W uproszczeniu seria High Performance to pompy ciepła przeznaczone głównie do nowych instalacji, budynków pasywnych czy energooszczędnych.
Z kolei seria T-CAP to technologia pomp ciepła, która sprawdza się w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych nawet do -28°C i zapewnia stałą wydajność grzewczą pompy do -20°C. To sprawia, że pompy All in One Compact znajdą zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Warto także zaznaczyć, że urządzenia Panasonic cenione są za wysokiej jakości, niezawodne sprężarki będące „sercem” pompy ciepła. To 100% japońskiej technologii.

Przejdź  do strony o kompaktowych pompach Aquarea All in One

• Najwyższa wydajność SCOP nawet 5,07
• 100% japońskiej technologii

Szeroka oferta modeli

W ramach oferty dostępnych jest 8 modeli o różnej mocy (od 3kW do 16kW), zarówno serii High Performance jak i T-CAP, generacji J i H. Daje to więc możliwość dopasowania pompy ciepła praktycznie do każdej inwestycji – nowej jak i modernizowanej.
Powyższa tabela prezentuje dostępne modele, przy czym należy pamiętać, że oferta będzie się poszerzać.

Zastosowanie pompy ciepła All in One Compact

Opisywane pompy ciepła nie mają praktycznie ograniczeń, jeśli chodzi i miejsce montażu. Znajdą zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak równie przy modernizacji i wymianie starego kotła na pompę ciepła. Mają szeroki zakres zastosowania: grzanie, chłodzenie oraz podgrzewanie CWU. Współpracują z grzejnikami, klimakonwektorami, czy ogrzewaniem płaszczyznowym (ogrzewanie podłogowe). Sprawdzą się doskonale tam, gdzie liczy się wysoka wydajność pracy i energooszczędność.

Zdalne sterowanie oraz serwis i diagnostyka

To coś, co wyróżnia pompy ciepła Aquarea, czyli rozwiązanie w chmurze do zdalnego sterowania i serwisu – Aquarea Smart Cloud i Service Cloud.

Aquarea Smart Cloud – proste, a zarazem zaawansowane sterowanie dla użytkownika indywidualnego
To potężne i intuicyjne narzędzie do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i przygotowaniem CWU, w tym funkcją monitoringu zużycia energii. Specjalny moduł (CZ-TAW1) umożliwia połączenie pompy ciepła Aquarea z chmurą za pomocą routera
Wi-Fi lub przewodowej sieci LAN, co pozwala zarówno na sterowanie instalacją przez użytkownika końcowego, jak i przeprowadzanie zdalnego serwisu przez partnerów Panasonic.
Funkcje zdalnego sterowania:
– wizualizacja i sterowanie,
– programowanie pracy,
– statystyki energetyczne,
– powiadomienia o zakłóceniach podczas pracy.

Obejrzyj  krótki film o Aquarea Smart Cloud

Aquarea Service Cloud – w pełni zdalny serwis dla instalatorów i serwisantów
Dedykowane dla instalatora (ale z korzyścią dla użytkownika) narzędzie do zdalnej diagnostyki i serwisu Aquarea Service Cloud pozwala to na oszczędność czasu i pieniędzy oraz skraca czas reakcji, a tym samym zwiększa zadowolenie klientów.
Zaawansowane funkcje zdalnego serwisu:
– pełny podgląd działania pompy na jednym ekranie,
– dziennik historii błędów,
– pełna informacja o jednostce,
– stała dostępność statystyk
– dostępność większości ustawień, nawet do 71 parametrów.

Obejrzyj  krótki film o Aquarea Service Cloud

Bezpłatna prenumerata