Grzegorz Szukiel Dyrektor zarządzający De Dietrich TG Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej (1979-1986).
Doświadczenie rynkowe na stanowiskach dyrektorskich wsparł wiedzą nabytą na kursie w IMD Businness School (2007) w Lozannie.
Doświadczenie zarządcze i handlowe zdobywał w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych stanowiących część dużych koncernów międzynarodowych z przedstawicielstwami w Polsce. Dobrze rozumie rynek, jego potrzeby i wyzwania, szczególnie w segmencie B2B, który jest jednym z najlepszych kanałów dystrybucji w produktach przemysłowo-budowlanych.
Zaczynał od dystrybucji hurtowej w branży budowlanej, m.in. przez 7 lat zatrudniony był w Rigips Polska na stanowisku dyrektora handlowego i marketingu oraz członka zarządu.
Następnie pełnił funkcje prokurenta i dyrektora marketingu w firmie Bauma SA ( 2002-2004). Kolejne lata (2004-2011) spędził w Nordkalk, firmie z branży wydobywczej wapienniczej (m. in. produkcja kruszyw i mączek dla budownictwa) jako dyrektor generalny i prezes zarządu. Od marca 2011 do września 2012 r. reprezentował interesy fińskiego koncernu instalacyjnego YIT w naszym kraju.
Od listopada 2013 r. pracuje w firmie De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. na stanowisku dyrektora zarządzającego, zastąpił tutaj Kazimierza Gołeckiego, który przeszedł na emeryturę. W De Dietrich TG widzi kolejne możliwości i wyzwanie zawodowe dla siebie. Chciałby, aby De Dietrich był postrzegany jako atrakcyjny dostawca, pracodawca i partner, jako najlepszy w swojej klasie.

Żonaty, dwoje dzieci. Wśród zainteresowań warto wymienić turystykę, pielęgnację ogrodu i enologię, czyli winoznawstwo. Z tej ostatniej pasji wynika zamiłowanie do win włoskich oraz wina własnego wyrobu. Zimą zwykle jeździ na nartach.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017