Andrzej Oczoś dyrektorem handlowym w Galmet Spółka z o.o., Spółka Komandytowa

Z wykształcenia inżynier, ukończył MEiL (Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) na PolitechniceWarszawskiej w 1982 roku.
Roczne ekonomiczne studia podyplomowe (Studium Menedżerskie) z kolei zrobił już na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2001 r.). Oczywiście podczas pracy zawodowej zaliczył liczne kursy handlowe i marketingowe.


Swoją przygodę z branżą instalacyjną rozpoczął od firmy Danfoss (lata 1995-2000). Na krótko, bo zaledwie na 2 lata przeszedł do Geotermii Czarnków, gdzie odbył trudną szkołę życia. Tu bowiem jako prezes zarządu tworzył firmę od podstaw, zarządzał zespołem 30 osób i tu zetknął się po raz pierwszy z taryfami ciepła.
Powrócił do firmy Danfoss w lutym 2002 r. i spędził w koncernie ponad 11 lat. Droga jego kariery to regionalny kierownik sprzedaży, następnie
dyrektor sprzedaży i marketingu i przez ostatnie 4 lata kierownik wsparcia technicznego – systemy grzewcze. Praca i kolejne stanowiska pozwoliły na zebranie doświadczenia na najróżniejszych polach, w tym m.in.: tworzenia i zarządzania budżetem, realizowania celów sprzedażowych i wizerunkowych firmy, zarządzania zespołami handlowym i wsparcia technicznego, przygotowania i negocjowania warunków umów handlowych, tworzenia sieci partnerów serwisowych, ustalenia procedur serwisowych… Dużo udzielał się dla branży odnawialnych źródeł energii, które uważa za przyszłość także małej, domowej energetyki.
W Galmecie pracuje od października 2013 r. Tu odpowiedzialny jest za całokształt działań handlowych firmy, rozwój i wprowadzanie nowych produktów do sprzedaży.
Prywatnie pasjonat wędkarstwa, największy sukces w tej dziedzinie to 5-kilogramowy szczupak. W wolnych chwilach uwielbia rozrywki umysłowe, ze sportów zaś narciarstwo …także czynne.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017