VITODENS 111-F – nowość w ofercie Viessmann

Gazowy stojący kompakt kondensacyjny

Vitodens 111-F to inteligentna, atrakcyjna cenowo kombinacja efektywnej, gazowej techniki kondensacyjnej z wysokim komfortem podgrzewu ciepłej wody.

Gazowy, kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 111-F został zaprojektowany z myślą o instalacjach poddawanych modernizacji, do zastąpienia starych, gazowych kotłów grzewczych. Wyposażony jest w wysokoefektywną pompę obiegową z regulowanymi obrotami, która pracuje nadzwyczaj cicho i z minimalnym poborem energii elektrycznej. Nowoczesna kompaktowa centrala grzewcza spełnia najwyższe wymogi, stawiane efektywnemu systemowi zaopatrzenia w ciepło. Zintegrowany 130-litrowy emaliowany wężownicowy podgrzewacz pojemnościowy gwarantuje bardzo wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej – wszystko w jednej obudowie.

Vitodens 111-F – cechy produktu

• Gazowy kompakt kondensacyjny, 3,2 do 32 kW
• Emaliowany wężownicowy podgrzewacz c.w.u. (pojemność 130 litrów)
• Sprawność znormalizowana do 98% (Hs)
• Zakres modulacji mocy do 1:10
• Oszczędna, wysokoefektywna pompa obiegowa
• Klasa efektywności energetycznej: A

Palnik MatriX-Plus i Lambda Pro – czyste i efektywne spalanie. Palnik MatriX-Plus wyróżnia się efektywną i cichą pracą oraz bardzo niskimi emisjami substancji szkodliwych. Specjalna powierzchnia promiennikowa palnika MatriX, wykonana ze stali szlachetnej, jest niewrażliwa na wysoką temperaturę i gwarantuje zawsze niezawodne działanie i wysoką trwałość. Kolejną innowacją techniczną Viessmann jest układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro. Dopasowuje się on samodzielnie do wszystkich rodzajów gazu, dbając w ten sposób o zawsze czyste i efektywne spalanie.

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej – sprawny i trwały. Stal szlachetna – to jest coś! Odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej jest głównym elementem kotłów Vitodens 111-F. Przekształca on efektywnie dostarczoną w paliwie energię w ciepło grzewcze – z niezawodnością, gwarantowaną przez niezwykle trwałą, wysokojakościową stal szlachetną. Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na wymiennik.

Vitodens 111-F w atrakcyjnej szacie wzorniczej w kolorze perłowo-białymTechnika, umożliwiająca wykorzystanie mieszanin gazu ziemnego z wodorem do ogrzewania budynków już istnieje i jest dostępna na rynku. Gazowe kotły kondensacyjne najnowszej generacji Vitodens 100 mogą już dzisiaj pracować z 20-procentową domieszką wodoru. Dlatego właściciele domów, którzy zdecydują się na te nowoczesne kotły wiszące, będą już doskonale przygotowani na wymagania przyszłości.

Technika, umożliwiająca wykorzystanie mieszanin gazu ziemnego z wodorem do ogrzewania budynków już istnieje i jest dostępna na rynku. Gazowe kotły kondensacyjne najnowszej generacji Vitodens 100 mogą już dzisiaj pracować z 20-procentową domieszką wodoru.
Dlatego właściciele domów, którzy zdecydują się na te nowoczesne kotły wiszące, będą już doskonale przygotowani na wymagania przyszłości.

Intuicyjne sterowanie, aplikacja mobilna ViCare. Kompaktowe kotły kondensacyjne Vitodens 111-F zostały wyposażone w panel sterujący z siedmiosegmentowym wyświetlaczem LED z przyciskami dotykowymi, dzięki czemu ich obsługa jest prosta i intuicyjna.
Wyposażono je też w nową platformą regulacyjną E3 ze zintegrowaną bramką WiFi, pozwalającą na życzenie skomunikować bezpośrednio instalację grzewczą z Internetem. Możliwa jest wtedy szybka i intuicyjna obsługa całej instalacji grzewczej z poziomu aplikacji mobilnej ViCare. Otwiera ona dostęp do usług cyfrowych i stwarza bezpośredni kontakt z wybranym lokalnym serwisantem. Aplikacja mobilna ViCare prezentuje informacje o aktualnym statusie roboczym systemu grzewczego oraz umożliwia programowanie czasów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, przyczyniając się do oszczędzania energii. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS i Android.
System można rozbudować o czujnik klimatu ViCare, by zyskać jeszcze więcej komfortu i efektywności. Dostępne są dwie wersje do pracy 2-stanowej lub modulowanej.

Przejdź  Więcej o Vitodens 111-F

Bezpłatna prenumerata