Kotły IsoFast i IsoTwin Condens – najwyższy komfort ciepłej wody

Nowe kotły kondensacyjne z technologią IsoDyn3 i funkcją FlameFit docenią wszyscy, którzy poszukują energooszczędnego, a zarazem ekologicznego ogrzewania z natychmiastowym dostępem do ciepłej wody. Kotły IsoTwin Condens i IsoFast Condens, z 2 lub 1 zasobnikiem, gwarantują wysoki komfort ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej.

Technologia IsoDyn3

System grzewczy IsoDyn3 – inteligentne ładowanie zasobnika (Smart Tank Loading), patent firmy Saunier Duval, to unikatowa technologia przygotowania ciepłej wody, która sprawia, że wiszący kocioł dwufunkcyjny zapewnia najwyższy komfort ciepłej wody i z powodzeniem zastępuje kocioł jednofunkcyjny z osobnym, dużym zasobnikiem.
Nowe kotły kondensacyjne Saunier Duval potrafią rejestrować zużycie ciepłej wody przez domowników, a po kilku tygodniach nauki rozpoznawać ich potrzeby. Dzięki IsoDyn3 woda w zasobniku jest podgrzewana zawsze w odpowiednim czasie, tak aby zapewnić błyskawiczne dostawy ciepłej wody bez względu na liczbę jednoczesnych poborów i zapobiec niepotrzebnemu zużyciu energii.
Dodatkową zaletą technologii IsoDyn3 jest krótki czas ponownego podgrzania wody. Potrzeba jedynie około 10 minut, aby móc pobrać nawet 210 litrów ciepłej wody o temperaturze 40°C. Aby mieć znowu dostęp do tak dużej ilości ciepłej wody użytkowej, wystarczy około 5 minut na regenerację zapasu.
Ciepła woda przygotowywana jest przepływowo oraz – w razie potrzeby – pobierana ze zakumulowanego zapasu. Dzięki temu stosunkowo niewielkie urządzenie zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody na poziomie kotła jednofunkcyjnego z dużym zasobnikiem. Dodatkowe jego zalety to oszczędniejsze zużycie gazu, mniejsze gabaryty, ograniczenie osadzania kamienia w zasobnikach i zapobieganie rozwojowi bakterii legionelli.

Oszczędność energii dzięki IsoDyn3:

  • nie ma ponownego ładowania zasobnika, w momencie gdy ciepła woda nie jest potrzebna (automatyczne wykrywanie pory nocnej),
  • zasobnik jest ładowany małą mocą w celu optymalizacji sprawności kotła,
  • kocioł jest włączany tylko wtedy, gdy zasobnik jest napełniony zimną wodą (zmniejszenie liczby cykli włączania/wyłączania).

Technologia FlameFit

Nowe kotły wyposażono w autoadaptacyjną automatykę gazową FlameFit sterującą składem mieszanki gazowo-powietrznej w oparciu o prąd jonizacji. Technologia FlameFit kontrolująca i optymalizująca proces spalania gazu w sposób ciągły gwarantuje głębszą modulację, wyższą sprawność, mniejsze zużycie gazu i niższe emisje.

Prosta i wygodna instalacja

Kotły IsoFast i IsoTwin idealnie nadają się do wymiany starszych, wysłużonych urządzeń na nowe ze względu na podobne ułożenie przyłączy. Wbudowany zasobnik, naczynia wzbiorcze i pompa obiegowa znacznie ułatwiają całą instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Funkcjonalna konsola podłączeniowa ułatwia i przyspiesza instalację kotła (do kupienia osobno).

Wygodna obsługa

Kotły wyposażono w nowy interfejs użytkownika ujednolicony z interfejsem nowych regulatorów systemowych i pokojowych MiPro Sense oraz MiSet. Podświetlany wyświetlacz i elementy dotykowe ułatwiają obsługę. Cechy charakterystyczne nowych regulatorów:
• 3,5-calowy wyświetlacz monochromatyczny z 6 podświetlonymi elementami dotykowymi,
• jedna koncepcja obsługi dla interfejsu kotła i regulatora,
• łatwe programowanie dzięki Asystentowi personalizacji,
• łatwy montaż odbiornika regulatora radiowego (pod kotłem).
Nowe kotły mogą też współpracować ze wszystkimi regulatorami Saunier Duval wyposażonymi w złącze eBUS. Możliwość zdalnego sterowania z wykorzystaniem internetu zapewnia regulator MiGo.

Bezpłatna prenumerata