Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W z 5-letnią gwarancją

Komfort ogrzewania w najefektywniejszy sposób

Nowa generacja kotłów kondensacyjnych Vitodens 200-W to m.in wyższa efektywność, niższe emisje i prosta obsługa. Są nowoczesne, trwałe i cyfrowe, dzięki czemu wytyczają kierunek ku przyszłości.

5 lat gwarancji na wszystkie kotły kondensacyjne Vitodens serii 200.
Warunki gwarancji:
www.viessmann.pl/gwarancja

Atrakcyjny design

Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W jest inteligentną centralą energetyczną, spełniającą najwyższe wymagania wobec komfortu ogrzewania. Jego nowoczesne, funkcjonalne wzornictwo i jasna, matowa powierzchnia obudowy w kolorze perłowo-białym komponuje się harmonijnie z każdą aranżacją wnętrza.

Przestawiany wyświetlacz dla obsługi kotła na dogodnej wysokości

Komfort cieplny ma cyfrowe oblicze

Poprzez zintegrowany interfejs WLAN kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W komunikuje się bezpośrednio z Internetem, a tym samym może pracować w sieci i korzystać z serwisów cyfrowych. Aplikacja mobilna ViCare dodatkowo podwyższa komfort obsługi kotła. Dzięki niej mamy pod kontrolą wszystkie funkcje ogrzewania, niezależnie od czasu i miejsca. Aplikacja serwisowa może też w razie potrzeby bezpośrednio powiadomić fachowca i wezwać pomoc.
Czy ustawienie parametrów pracy i obsługa kotła kondensacyjnego są łatwe? To jedno z kryteriów decyzyjnych przy zakupie nowego urządzenia grzewczego. Vitodens 200-W pod tym względem jest bardzo komfortowy. Jego obsługa jest prosta, intuicyjna i może się odbywać za pomocą smartfona, tabletu lub 7-calowego kolorowego wyświetlacza dotykowego na kotle. Wyświetlacz graficzny z menu tekstowym prowadzi użytkownika przez wszystkie punkty menu, a panel energetyczny pozwala mieć na oku bieżące wartości zużycia energii.
O stanie pracy kotła informuje Lightguide. Lightguide jest fluoryzującym paskiem świetlnym w technice LED, rozciągającym się na całą szerokość urządzenia. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie roboczym urządzenia. Wskaźnik Lightguide, utrzymany w kolorze pomarańczowym Viessmann, ma różne funkcje:

  • po włączeniu urządzenia świeci światłem ciągłym,
  • w trybie gotowości pulsuje równomiernie,
  • potwierdza mignięciem nową nastawę na ekranie dotykowym lub ze smartfona
  • przy zakłóceniu w pracy urządzenia Lightguide miga.

Wysoka niezawodność eksploatacyjna

W kotle Vitodens 200-W zastosowano nowy palnik MatriX-Plus, który wyróżnia efektywna praca, niski poziom emisji substancji szkodliwych a także cicha praca. Specjalna powierzchnia promiennikowa MatriX wykonana ze stali szlachetnej jest odporna na działanie wysokiej temperatury, zapewniając palnikowi zawsze wysoką sprawność i trwałość.
Układ automatycznej kontroli jakości spalania gazu Lambda Pro Plus kompensuje wahania jego kaloryczności i pozwala maksymalnie wykorzystywać energię dostarczoną w paliwie. Zapewnia to wysoką efektywność przez cały rok i obniża koszty przeglądów kotła.
Odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej jest sercem kotła kondensacyjnego Vitodens 200-W. Przemienia on energię spalania gazu w ciepło – praktycznie bez strat, z wysoką sprawnością wynoszącą aż 98%. Wyróżnia się przy tym niezawodnością i trwałością właściwą dla wysokiej jakości stali szlachetnej. Viessmann udziela 10 lat gwarancji na wymienniki ciepła ze stali szlachetnej do olejowych i gazowych kotłów kondensacyjnych o mocy do 150 kW.

Cechy charakterystyczne Vitodens 200-W w skrócie

• Kompaktowe kotły wiszące niewymagające do montażu dużej powierzchni.
• Sprawność znormalizowana: 98% (Hs).
• Klasa efektywności energetycznej: A.
• Szeroki zakres modulacji do 1:17. Vitodens 200-W
może pracować w szerokim zakresie modulacji
– moc minimalna już od 1,9 kW.
• Trwały i efektywny wymiennik ciepła Inox-Radial.
• Palnik MatriX-Plus o wysokiej trwałości dzięki powierzchni promiennika MatriX ze stali szlachetnej.
• Regulator spalania Lambda Pro Plus dla wszystkich rodzajów gazu.
• Cicha praca wolnoobrotowego wentylatora.
• Wysoki komfort obsługi na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu dotykowym i za pomocą aplikacji mobilnej ViCare.
• Prosta, intuicyjna obsługa i zintegrowany interfejs WLAN do komunikowania się poprzez Internet.
• Możliwość odczytania zużycia prądu i gazu w panelu energetycznym.
• Widoczny z daleka świecący pasek Lightguide, sygnalizujący prawidłową pracę.
• Przestawiany wyświetlacz dla obsługi kotła na dogodnej wysokości
• Przystosowany do spalania gazu ziemnego z zawartością do 20% wodoru (urządzenia testowane i zatwierdzone zgodnie z normą EN 15502),
• 5 lat gwarancji na kocioł oraz 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła Inox-Radial.

Nowość od Viessmann – kocioł kondensacyjny Vitodens 111-W
Warto też wspomnieć o kolejnej premierze produktowej Viessmann tego roku. Vitodens 111-W to połączenie kotła Vitodens 100-W w jednej obudowie z zasobnikiem warstwowym ciepłej wody użytkowej. Vitodens 111-W to najwyższa klasa kotłów kondensacyjnych o znamionowanej mocy cieplnej od 3,2 do 32,0 kW.
Kompaktowe wymiary, niewielki ciężar i bardzo cicha praca sprawiają, że urządzenie jest łatwe do wkomponowania w każde pomieszczenie domu. Boczne odstępy serwisowe, wymagane przy innych kotłach, w przypadku Vitodens 111-W są zbędne, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przodu urządzenie.
Vitodens 111-W ma ładowany warstwowo zasobnik c.w.u. ze stali szlachetnej, o pojemności 46 litrów.
Więcej


Vitodens 100-W i Vitodens 111-W

Bezpłatna prenumerata