ecoTEC plus: bestseller w nowym wydaniu

ecoTEC plus to najlepiej sprzedający się kocioł w asortymencie marki Vaillant od lat. Jego nowa odsłona: nowoczesna konstrukcja i modny design — to nowa era dla systemów ogrzewania. ecoTEC plus to także innowacyjne technologie, które doskonale wpisują się w obecne trendy domów i mieszkań inteligentnych.

Jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny – według potrzeb

ecoTEC plus to najnowszy i najlepszy w swojej klasie wiszący kocioł kondensacyjny o prostej konstrukcji i nowoczesnym designie. Znajduje zastosowanie w nowym budownictwie, jak i na rynku wymian. Jest dostępny w wersji jednofunkcyjnej (VC), dwufunkcyjnej (VCW) lub z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (VCI).
Nowoczesna struktura i koncepcja obsługi interfejsu kotła ecoTEC plus oraz elementy sterowania przyspieszają montaż i eksploatację urządzenia. Czytelne menu, intuicyjny asystent instalacji i komunikaty tekstowe w j. polskim ułatwiają nawigację.
Kolejną zaletą są niewielkie rozmiary – ecoTEC plus zastąpi stary kocioł o takiej samej wydajności, zajmując znacznie mniej miejsca (720x440x348 mm).

Doskonały dostęp do ciepłej wody

Jeszcze więcej ciepłej wody użytkowej można uzyskać dzięki ecoTEC plus VCI. Jest to sprawdzony system do łatwego montażu na ścianie, w dowolnym miejscu — zajmuje zaledwie 0,3 m2.
Dwa zasobniki ze stali nierdzewnej o łącznej pojemności 10 l zapewniają dostateczną ilość ciepłej wody użytkowej w czasie krótszym niż 5 s
przy równoczesnym poborze. Natomiast ponowne załadowanie zasobników zajmuje zaledwie ok. 5 min. Co najważniejsze: przy niewielkim poborze c.w.u. kocioł się nie uruchamia, gdyż ilość wody w zasobnikach jest wystarczająca.

Obejrzyj  Film o ecoTEC plus – nowej odsłonie bestsellerowego kotła

Sterowanie spalaniem IoniDetect

Nowa, inteligentna funkcja IoniDetect samoczynnie dostosowuje pracę kotła do zmian rodzaju i jakości gazu. Dzięki tej technologii nie trzeba obawiać się różnic w jakości dostarczanego gazu ani konieczności zmiany nastaw do efektywnego spalania przy wahaniach jakości gazu.
IoniDetect pozwala na stałą jakość pracy kotła, co oznacza zmniejszenie zużycia energii. Adaptacyjna automatyka gazowa płynnie dostosowuje mieszaninę gazowo-powietrzną do jakości gazu.

Obejrzyj  Film o ecoTEC plus VCI – nowym standardzie produkcji ciepłej wody

Inteligentna pompa obiegowa

Kocioł ecoTEC plus wyposażony w nowoczesną pompę o wysokiej efektywności i magistralę komunikacyjną LIN Bus udostępnia głębszy poziom informacji diagnostycznych przez nowoczesny interfejs. Ułatwia to trafną diagnostykę i sprawne rozwiązywanie problemów.

Moduł komunikacji internetowej sensoNET działa
na zasadzie plug&play

Łączność w nowym standardzie

Czytelny i intuicyjny układ sterowania instalacją ogrzewania z dowolnego miejsca to nowy regulator systemowy sensoCOMFORT VRC 720 z modułem internetowym sensoNET VR 921. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma dostęp do wszystkich głównych funkcji sterujących przez aplikację sensoAPP — nawet spoza domu. Korzyścią jest fakt, iż ecoTEC plus, sensoCOMFORT i sensoAPP mają taką samą strukturę i koncepcję sterowania.

Dodaj do instalacji odnawialne źródła energii

Nowy kocioł ecoTEC plus to ekologiczne urządzenie grzewcze. Zwłaszcza w połączeniu ze sterownikiem systemowym sensoCOMFORT, który pozwala optymalnie nastawić pracę instalacji ogrzewania, aby ograniczyć zużycie energii oraz koszty. Sterownik jest wyposażony w nowy program wspomagający proces instalacji i umożliwiający nastawienie maksymalnej efektywności przy najwyższym komforcie w domu. System jest przeznaczony do elastycznej rozbudowy i przyłączenia odnawialnych źródeł energii np. solarnej instalacji grzewczej, paneli fotowoltaicznych, rekuperacji, może zatem stać się jeszcze bardziej efektywny i ekologiczny. Wspólny język urządzeń (eBUS) sprawia, że montaż jest prosty.

Zdalne sterowanie zwiększa efektywność

Sterowanie nowym systemem grzewczym z dowolnej odległości wymaga niewielkich przygotowań. Niemal bez nakładów na montaż i bez wiedzy specjalistycznej można połączyć nowy kocioł z modułem internetowym sensoNET i aplikacją sensoAPP, aby sterować instalacją spoza domu. To nie tylko wygoda, ale także ochrona środowiska i źródeł energii: ogrzewanie działa tylko wtedy, kiedy trzeba.

Kontrola ogrzewania w najlepszym wydaniu

Użytkownik chce kontrolować zużycie energii? Pracę kotła można całkowicie kontrolować, a szczególnie wygodne jest użycie sterownika systemowego sensoCOMFORT.
Nowy, zharmonizowany interfejs użytkownika z elementami dotykowymi sprawia, że kontrolowanie pracy kotła jest teraz wygodne jak nigdy. Nowoczesny wygląd i zoptymalizowana koncepcja obsługi umożliwiają intuicyjną i bezbłędną regulację.

Kampania Vaillant #NACOCZEKAĆ
Kampania Vaillant #NACOCZEKAĆ podkreśla wkład ekologicznej technologii ogrzewania w ochronę klimatu. Główne przesłanie kampanii to sygnał dla właścicieli nieruchomości, że nadszedł najlepszy (i najwyższy) czas na wybór nowoczesnej i ekologicznej instalacji ogrzewania. Marka Vaillant stara się uświadamiać odbiorcom rolę, jaką mogą odegrać w ochronie klimatu dzięki zastosowaniu efektywnych energetycznie i ekologicznych urządzeń — np. poprzez instalację urządzeń Vaillant.
Nowoczesny, wysokowydajny gazowy kocioł kondensacyjny zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery i obniża koszty ogrzewania. Niezależnie od tego, czy chodzi o projekty modernizacyjne, czy nowe budynki, najnowsza technologia kondensacji gazowej zapewnia przyjazny dla klimatu i ekonomiczny sposób ogrzewania.
Ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę mają duży wpływ na klimat. Czas na zmianę! Proponujemy klientom, aby wnieśli swój wkład w ochronę klimatu.

Bezpłatna prenumerata