ecoTEC exclusive – innowacyjny i niezawodny

Nowa generacja kotłów Vaillant

Czy kocioł kondensacyjny może być jeszcze bardziej ekologiczny? W związku ze stale rosnącą świadomością ekologiczną, to pytanie zadaje sobie praktycznie każdy przyszły inwestor podczas wyboru nowego kotła kondensacyjnego dla domu. Poza głównymi „klasycznymi” kryteriami wyboru urządzenia, jak sprawność cieplna, ekonomia działania, nowoczesny design, wymiary czy dostęp do zaawansowanego sterowania, to właśnie wpływ urządzenia na środowisko staje się głównym czynnikiem, który determinuje jego wybór. Niestety często bywa tak, że kierując się tylko jednym lub dwoma określonymi kryteriami dla przykładu: ekonomią pracy i nowoczesnym designem trzeba było zrezygnować z wysokiej sprawności urządzenia lub zaawansowanego sterowania. Tak więc przeważnie przyszły użytkownik musiał dokonać jakiegoś lepszego lub gorszego wyboru. Teraz z pomocą przychodzi Vaillant ze swoim najnowszym modelem kotła ecoTEC exclusive. Kocioł ten łączy ze sobą wszystkie najważniejsze cechy, jakimi powinien cechować się nowoczesny gazowy kocioł kondensacyjny.

Nowa era ogrzewania – innowacyjne urządzenia

Z myślą o wymagających, świadomych klientach Vaillant stworzył kocioł najlepszy w swojej kategorii – ecoTEC exclusive. Znakomite wykonanie i rozwiązania konstrukcyjne łączą w sobie innowacyjne technologie, które doskonale wpisują się w obecne trendy domów i mieszkań inteligentnych.
Unikalna technologia, minimalne zużycie energii, wysoka efektywność energetyczna oraz zarządzanie przez Internet to tylko niektóre
z korzyści, jakie oferuje nowe urządzenie marki premium.

Główne zalety ecoTEC exclusive:
• niezawodny i trwały – solidne komponenty, produkcja w europejskich fabrykach
• szeroki zakres modulacji (do 1:10)
• wysoka sprawność pracy systemu oraz oszczędność energii
• zawsze optymalny proces spalania gazu, dzięki systemowi IoniDetect
• najwyższa możliwa niezawodność pracy w trakcie eksploatacji
• szybka i wygodna obsługa: nowoczesny regulator oraz aplikacja
• plug & play – łatwe podłączenie do Internetu
• nowy interfejs – wygodny monitoring funkcji grzania i pracy kotła
• nagrodzony zieloną etykietą iQ za technologię przyszłości
• przyjazny dla środowiska – wysoki udział materiałów nadających się do recyklingu
• nowa, płaska obudowa oraz kompaktowe wymiary urządzenia
• zarówno do nowych, jak i modernizowanych domów czy mieszkań
• dostępne kotły jednofunkcyjne solo i w pakietach z zasobnikami c.w.u. VIH R/M (120 do 200 l, w klasie izolacji zasobnika A) oraz wersja dwufunkcyjna kotła
• dzięki kompaktowym rozmiarom i estetyce możliwy montaż niezależnie od wydzielonego pomieszczenia kotłowni (np. kuchnia, poddasze, przedpokój)

Modele ecoTEC exclusive

Nowy kocioł kondensacyjny ecoTEC exclusive dostępny jest w dwóch wersjach: jako urządzenie jednofunkcyjne (z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.) lub dwufunkcyjne (podgrzew wody za pomocą wymiennika płytowego).

Kocioł jednofunkcyjny występuje w dwóch przedziałach mocy:

 • ecoTEC exclusive VC 20CS/1-7 – 2,8-21,6 kW (24 kW
  przygotowanie c.w.u.),
 • ecoTEC exclusive VC 25CS/1-7 – 2,8-27 kW (25 kW
  przygotowanie c.w.u.).
  Kocioł dwufunkcyjny dostępny jest w jednym przedziale mocy: ecoTEC exclusive VCW 36CF/1-7
  (wydatek c.w.u. 17,6 l/min).

Technologia extraCONDENSE

Zastosowany wymiennik ciepła extraCONDENSE zapewnia 10% wyższą sprawność przy wytwarzaniu ciepłej wody użytkowej w porównaniu do konwencjonalnych kotłów kondensacyjnych.

IoniDetect – przełomowa technologia

W urządzeniu ecoTEC exclusive zastosowano nowy system IoniDetect wykorzystujący pomiar prądu jonizacji za pomocą elektrody kontrolnej. Dzięki tej technologii nie trzeba obawiać się różnic w jakości dostarczanego gazu oraz martwić się koniecznością zmiany nastaw do efektywnego spalania przy wahaniach jakości gazu. IoniDetect pozwala na stałą jakość pracy kotła co oznacza optymalizację zużycia energii. IoniDetect to optymalizacja procesu spalania. Adaptacyjna automatyka gazowa dostosuje mieszaninę gazowo-powietrzną do jakości gazu.

Asystent Równoważenia Hydraulicznego

Równoważenie hydrauliczne instalacji jest podstawą poprawnej pracy grzejników w domu/ mieszkaniu. Regulację przepływu wykonuje się z reguły za pomocą tzw. „nastawy wstępnej” na termostatycznych zaworach grzejnikowych.
Vaillant poszedł 2 kroki dalej: usprawnił i uprościł tę czynność. Asystent równoważenia hydraulicznego – ta nowa unikalna funkcja umożliwia uruchamianie wyłącznie pompy obiegowej w kotle, w celu ustawienia odpowiedniego przepływu dla danej instalacji grzewczej. Możliwie jest to za pomocą odpowiedniego czytnika podłączanego do pompy, a następnie regulacji poprzez aplikację na smartfonie. Dzięki temu rozwiązaniu żadne pomieszczenie nie będzie przegrzane lub niedogrzane.

Nowoczesny design

W nowych kotłach serii ecoTEC exclusive zastosowano płaską płytę czołową urządzenia co w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami, w znaczący sposób ułatwia wkomponowanie urządzenia w niemal każde miejsce w naszym domu. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w nowoczesny dotykowy regulator z wyświetlaczem, co jest zgodne z obecnymi trendami technologicznymi.

Inteligentne sterowanie

W przypadku sterowania nowe urządzenie Vaillant przeszło swoistą rewolucję. Fabrycznie kotły wyposażone zostały w automatykę pogodową, która uaktywnia się po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej. Sam interface w kotle jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Wbudowany dotykowy regulator wyposażono w asystenta instalacji urządzenia, jak również w samouczek wprowadzający nowego użytkownika w dostępne funkcje.

Wraz z kotłami ecoTEC exclusive Vaillant wprowadza także nowe regulatory:

 • pogodowy sensoCOMFORT (VRC 720 – wersja kablowa, VRC 720f – wersja radiowa),
 • pokojowy sensoHOME (VRT 380 – wersja kablowa, VRT 380f – wersja radiowa).

Nowe regulatory umożliwiają indywidualną adaptację systemu grzewczego do stylu życia i rytmu dnia mieszkańców. Są przy tym bardzo wygodne w stosowaniu, dzięki prostemu menu i intuicyjnej obsłudze.
Oba rodzaje nowych regulatorów współpracują z dedykowaną im, bezpłatną aplikacją sensoAPP. Aplikacja do pobrania na smartfony lub tablety z systemem iOS lub Android pozwala na zdalne i wygodne sterowanie przez Internet domowym układem grzewczym i wentylacyjnym z dowolnego miejsca na świecie.
Komunikację internetową zapewnia bramka sensoNET typu plug&play, którą użytkownik sam bez użycia specjalistycznych narzędzi może zamontować pod obudową urządzenia.

Dla osób, które cenią w życiu nowoczesne rozwiązania technologiczne idące w parze z ochroną środowiska oraz zapewniające codzienny komfort i wygodę, kotły serii ecoTEC exclusive są odpowiednim wyborem. To urządzenia doskonale wpisujące się w obecne trendy i oczekiwania użytkowników. Unikalna technologia, minimalne zużycie energii, wysoka efektywność energetyczna oraz sterowanie internetowe, to tylko niektóre korzyści płynące z użytkowania nowego kotła marki premium.

Bezpłatna prenumerata