11/2012

listopad 2012 e-biuletyn InstalReportera 

Szanowni Państwo,
Przesyłamy listopadowe wydanie biuletynu Instalnews i gorąco zapraszamy do lektury.

 

W aktualnym numerze InstalReportera 10/2012:

Przegląd kotła gazowego jeszcze przed sezonem
BWT Polska zmiany w zarządzie
Jak skutecznie reklamować się w Internecie?
Płukanie instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych konieczność czy fanaberia?

 

Powietrzne pompy ciepła do produkcji c.w.u.
W ostatnich trzech latach w Polsce zauważa się znaczny wzrost zainteresowania powietrznymi pompami ciepła, których główną funkcją jest produkcja c.w.u. przy wykorzystaniu ciepła zawartego w powietrzu wewnątrz budynku. Jest to głównie spowodowane ich stosunkowo niską ceną, prostotą montażu i wygodą użytkowania. Urządzenia zapewniają produkcję ciepłej wody w przeciągu całego roku, niezależnie od tego czy świeci słońce, czy mamy kotłownię pełną opału i co najważniejsze trzykrotnie taniej w porównaniu do elektrycznych ogrzewaczy wody. Wartościami dodanymi jest dodatkowy komfort  wentylacji, czy osuszania i chłodzenia pomieszczeń.
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Oferty pracy w listopadzie
TA Hydronics:
inżynier sprzedaży (śląskie, mazowieckie), Regional Marketing Manager, Digital Marketing & Campaigns Manager
SYSTEMAIR: handlowiec oddział Wrocław
POLOPLAST: inżynier sprzedaży systemów rurowych
YIT:specjalista ds. serwisu
HEATPEX: inżynier sprzedaży
SCHIEDEL: doradca techniczno-handlowy
SKY ESTATE: inżynier budowy/specjalista ds. realizacji
EIFFAGE BUDOWNICTWO MITEX: specjalista ds. wycen instalacji sanitarnych i mechanicznych
VANTAGE DEVELOPMENT: inspektor nadzoru robót budowlanych, robót elektrycznych, robót sanitarnych i robót drogowych
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Tańszy gaz?
Gazeta Wyborcza informuje, że Gazprom uzgodnił z PGNiG obniżkę cen gazu dla Polski.
Szczegóły Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma podać we wtorek. Polska za rosyjski gaz płaci najdrożej w całej Unii. W pierwszej połowie tego roku za 1 tys. m3 gazu PGNiG płaciło Gazpromowi ponad 500 dol. W tym samym czasie w UE taką ilość gazu rosyjski koncern sprzedawał średnio za 381 dol.
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Kryzys na rynku zielonej energii w Niemczech?
W obliczu przyjęcia w Polsce prawdopodobnie w I kwartale 2013 roku „trójpaku ustaw”, na który składa się ustawa o OZE, „Prawo energetyczne” i „Prawo gazowe”, warto przyjrzeć się sytuacji np. na rynku zielonej energii w innych krajach, szczególnie w sytuacji gdy nowa ustawa o OZE bardzo silny nacisk kładzie właśnie na ten rodzaj energii. W Niemczech od dawna funkcjonuje silne wsparcie energii elektrycznej produkowanej z OZE, ale koszty tego wsparcia są olbrzymie.
Wybraliśmy dla Państwa fragmenty ciekawych informacji z serwisu wnp.pl (autor: Dariusz Ciepiela) za zgodą tego portalu.
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Uponor i KWH połączenie działalności w zakresie sieci infrastrukturalnych
Uponor i KWH Pipe ogłosiły połączenie działalności w zakresie sieci infrastrukturalnych. Firmy Uponor i KWH Group Ltd. poinformowały o znaczącym przekształceniu w sektorze przemysłowym, które polega na fuzji dwóch firm, produkujących systemy rur infrastrukturalnych w nową spółkę joint venture. Struktura właścicielska nowej spółki obejmuje udział Uponor (55,3%) i KWH Group (44,7%), a głównym obszarem działania nowej spółki jest dostarczanie systemów rur infrastrukturalnych w Europie północnej i w pozostałej części świata. Nowa spółka będzie się nazywać Uponor Infra Oy i będzie konsolidowana przez Uponor Corporation jako Uponor Infrastructure Solutions.
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Połączenie Tyco Thermal Controls i Pentair
W dniu 1 października 2012 r. firma Tyco Thermal Controls, producent elektrycznych systemów grzewczych stosowanych w przemyśle i budownictwie, połączyła się z firmą Pentair, globalnym dostawcą systemów uzdatniania wody. W Polsce firma Tyco Thermal Controls Polska będzie kontynuować swoją działalność w ramach struktur Pentair jako grupa Pentair Thermal Management, oferując te same, wysokiej jakości produkty i usługi, rozszerzając ofertę o nowe możliwości dzięki synergii wynikającej z połączenia obu firm.
Więcej

 

AKTUALNOŚCI Z RYNKU
Budownictwo energooszczędne w Polsce stanowi zaledwie 6%
Wciąż brakuje w Polsce energooszczędnych domów. 94% inwestycji nie ma podstawowych rozwiązań, które mogłyby obniżyć koszty ich utrzymania. Zmienić miałoby to unijne prawo, które za 8 lat zacznie obowiązywać w Polsce, nakładające po 2020 r. na nowo powstałe budynki prawie zerowe zużycie energii. Nowe wytyczne unijne odnoszą się także do budynków remontowanych, w którym np. całkowity koszt renowacji przekracza 25% wartości.
Więcej

 

W następnym numerze InstalReportera 11/2012
–  Ceny nośników ciepła, a więc ile płacimy za gaz, węgiel, olej opałowy?
–  Odprowadzenie wody z pralek automatycznych – najczęściej popełniane błędy

 

Głowice termostatyczne funkcje, montaż i spasowanie z grzejnikiem
W większości przypadków, gdy mamy przede wszystkim do czynienia z grzejnikami płytowymi, montaż głowicy termostatycznej zawsze odbywa sie na przewodzie zasilającym. Odmienną sytuacją jest grzejnik łazienkowy, na którym można zamontować urządzenie nastawcze na zasilaniu lub na powrocie w zależności od jego funkcji. Gdy jedynym źródłem ciepła jest urządzenie rurkowe, to głowica termostatyczna znajduje się na przewodzie zasilającym. Gdy oprócz niego występuje np. ogrzewanie podłogowe (i stanowi to główne źródło ciepła), to stosowany jest tzw. ogranicznik temperatury powrotu. Wtedy zawór termostatyczny wraz z głowicą jest montowany na przewodzie powrotnym, ograniczając w ten sposób temperaturę wody przepływającej przez grzejnik.

Bezpłatna prenumerata