2

NOWOŚĆ! O cztery kroki dalej – stelaż podtynkowy TECEbase

Każde rozwiązanie montowane podtynkowo powinno spełniać najwyższe standardy pod względem trwałości, solidności i szczelności. Nie ma tu miejsca na kompromisy. Liczy się bezpieczeństwo, jak również łatwość montażu. Przykładem tego podejścia jest nowy stelaż TECEbase – o udoskonalonej konstrukcji i przemyślanej funkcjonalności.

Czy podłączenie spłuczki w stelażu do zabudowy suchej może być jeszcze łatwiejsze? To pytanie było punktem wyjścia dla rozwoju i doskonalenia technologii spłukiwania TECE. W efekcie tych prac moduł TECEbase został wyposażony w cztery nowe rozwiązania, które wyznaczają wyższe standardy bezpieczeństwa i montażu.

Technologia w doskonałej formie

Po pierwsze – brak konieczności otwierania spłuczki przed ostatnią fazą instalacji. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego, trójdrogowego zaworu odcinającego (fot. 1). Teraz przepłukanie instalacji nie wiąże się z koniecznością demontowania całego elementu napełniającego. Zachowana zostaje także szczelność połączenia. Wystarczy jeden obrót przeciwny do ruchu wskazówek zegara, by z pozycji „zamknięty” przejść kolejno do „płukania”, a następnie do otwarcia zaworu.
Po drugie – szybka i bezproblemowa instalacja (fot. 2). Nowe przyłącze wody do spłuczki z gwintem zew. 1/2″ w TECEbase jest kompatybilne z najpopularniejszymi szybkozłączami marki. Co więcej, takie rozwiązanie nie wymaga uszczelniania.
Trzecim krokiem było zastosowanie uchwytu kolana spustowego (fot. 3) – otwieranego od góry, co przełożyło się na łatwość montażu stelaża do odpływu kanalizacji. Poprzeczne ścianki uchwytu wpłynęły dodatkowo na stabilność połączenia.

Prosto do celu

Jednym z ostatnich etapów instalacji stelaża podtynkowego jest montaż przycisku spłukującego. Aby wykonać go sprawnie i pomyślnie, marka TECE wprowadziła nowy system „easy fit” (fot. 4). Wszystko odbywa się w trzech prostych krokach – śruby wprowadzane są do otworów, dopychane i dokręcane. W efekcie płytka montażowa zostaje trwale przymocowana do płytki maskującej spłuczki. Popychacze wystarczy umieścić w otworach i przekręcić o 45º. Korzyścią jest oszczędność czasu oraz łatwy i komfortowy montaż.
To, co pozostało niezmienne, to prostota i ponadczasowa funkcjonalność. Maksymalne bezpieczeństwo i komfort gwarantuje solidna rama o nośności do 400 kg. Spłuczka TECEbase, o pojemności 10 litrów, jest kompletnie zmontowana i zaplombowana. Nie ma potrzeby otwierania jej przed ostatnią fazą instalacji. Płytka maskująca chroni wnętrze spłuczki przed zanieczyszczeniami, a przesuwne zaciski mocujące ułatwiają otwieranie i zamykanie płytki maskującej.
Spłuczka spełnia wymogi europejskiej normy EN 14055 (CE) oraz należy do grupy akustycznej I – zgodnie z DIN 4109 „Izolacja akustyczna w budownictwie”.
Cena netto – 688 zł.

Obejrzyj  Film o TECEbase

Nowości w konstrukcji stelaża podtynkowego TECEbase w skrócie!
• fabrycznie zamontowany zawór napełniający z trójdrogowym zaworem odcinającym
• brak konieczności otwierania zbiornika w fazie montażu
• ulepszona płytka maskująca
• montaż przycisków z opcją „easy fit”
• szybsze podłączenie do instalacji z wykorzystaniem szybkozłączy TECE
• zoptymalizowany uchwyt kolana spustowego

Bezpłatna prenumerata