Gotowe rozwiązanie do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej

Budując nowy dom, inwestor chce, aby zapewnił mu on jak najlepszy komfort życia, w którym zawiera się między innymi komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Aby go osiągnąć, należy wykonać układ cyrkulacji c.w.u. Jakie urządzenie dobrać, by mogło być łatwe w montażu, a jednocześnie zapewniło komfort cieplny, ochronę przed poparzeniem i oszczędności w rachunkach za wodę? Na te pytania AFRISO znalazło odpowiedź.

PRZEMYŚLANY SPOSÓB NA CYRKULACJĘ C.W.U.

Wspomniane powyżej urządzenia właśnie pojawiły się w ofercie AFRISO. Mowa o grupach pompowych do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej WZS 75 i WZS 100. Grupy WZS przeznaczone są do szybkiego, wygodnego i profesjonalnego wykonania takich układów w instalacji z zasobnikiem c.w.u. Kompaktowa konstrukcja grup pompowych minimalizuje ryzyko błędów podczas montażu cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
Warto dodać, że grupy te zostały zaprojektowane w taki sposób, że można je zamontować zarówno z zasobnikami c.w.u. wyposażonymi w dedykowany króciec cyrkulacyjny, jak i z zasobnikami bez niego. Wielu instalatorów z pewnością doceni taką uniwersalność. Wszystkie grupy WZS są fabrycznie sprawdzane pod kątem szczelności połączeń, dlatego nie ma ryzyka nieprzewidzianych nieszczelności i wycieków.
Na wyposażeniu grup znajduje się energooszczędna pompa cyrkulacyjna WILO (maks. 5 W) oraz termostatyczny zawór mieszający ATM (zakres 35÷60°C) z funkcją zabezpieczenia przed poparzeniem. Całość jest gotowym modułem, który nie wymaga składania oraz dodatkowej kompletacji urządzeń.
Jakie są różnice między wersją WZS 75 a WZS 100? Grupa pompowa WZS 100 ma wszystkie niezbędne zawory zwrotne, odcinające oraz zawór bezpieczeństwa 6 bar. Całość zamknięto w estetycznej izolacji EPP. Wersja WZS 100 zapewnia komfort użytkownikom przy minimalnych stratach ciepła oraz bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej. Natomiast grupa pompowa WZS 75 dedykowana jest do montażu w instalacjach z zasobnikiem c.w.u., które zostały już wyposażone w zawór bezpieczeństwa. Nie została wyposażona w izolację jak wersja 100, wymusza również konieczność zainstalowania w odpowiednich miejscach zaworów zwrotnych.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA I OSZCZĘDNOŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW

Sprawdzone i niezawodne rozwiązania techniczne to jedno. Zastanówmy się jednak, jakie realne korzyści niesie stosowanie grup pompowych WZS dla użytkowników.
Przede wszystkim – dzięki zastosowaniu w grupach zaworu termostatycznego ATM – skuteczne zabezpieczenie przed oparzeniem zbyt gorącą wodą. Liczy się także wygoda codziennego korzystania: woda o idealnej temperaturze popłynie natychmiast w umywalce, zlewie i pod prysznicem. Użytkownik, poza tym, że oszczędza w ten sposób czas – nie musi niepotrzebnie upuszczać zimnej wody i czekać na właściwą temperaturę – to z pewnością odczuje różnicę na plus w portfelu, dzięki mniejszemu zużyciu. Trzeba podkreślić, że grupy pompowe WZS mają atest higieniczny wydany przez NIZP – PZH. To atestowane rozwiązanie potwierdza bezpieczeństwo stosowania urządzeń z wodą przeznaczoną do spożycia.
Niewątpliwie zastosowanie grup pompowych WZS w instalacji z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej będzie dobrym wyborem. Docenią to zarówno instalatorzy, którzy łatwo i bezproblemowo zamontują urządzenie, jak i użytkownicy, którzy będą mogli cieszyć się komfortem cieplnym i niższymi rachunkami za wodę i prąd.

Dowiedz się więcej

Bezpłatna prenumerata