W 2022 roku Comap zaprezentował najnowszą ewolucję swojej linii produktowej złączek na wcisk, z pomysłowymi i skutecznymi rozwiązaniami. Umożliwiają one instalatorom jeszcze szersze wykorzystanie zalet połączeń na wcisk i optymalizację pracy z produktami wielowarstwowymi w niespotykanym dotąd zakresie.

Wprowadzone na rynek kilka lat temu złączki na wcisk MultiSkin są coraz częściej wybierane i doceniane przez instalatorów. Oferują one wiele korzyści i znajdują zastosowanie we wszystkich typach obszarów instalacji. Korzyści te są szczególnie dobrze widoczne w projektach renowacyjnych, które ogólnie stawiają przed instalatorami dodatkowe wyzwania.
Dzięki szybkiemu montażowi złączki na wcisk MultiSkin umożliwiają sprawną i wydajną pracę przy istotnej oszczędności czasu, sięgającej nawet 50% w porównaniu do instalacji z rur miedzianych i 20% w porównaniu do instalacji z rur zaprasowywanych.
Złączki na wcisk MultiSkin to rozwiązanie dla profesjonalistów, wymagające fachowej wiedzy i odpowiedniego przygotowania. Uczenie się metody jest szybkie, instalacja prosta, a połączenie niezawodne. Jakość wykonania i praktyczne narzędzia kontroli (tj. pierścień Visu Control®) oferują wysoką pewność i gwarancję rezultatu.
Szybka i pozbawiona ryzyka instalacja sprawia, że złączki na wcisk to najlepsze rozwiązanie, gdy montaż ma miejsce w zatłoczonym środowisku, co często zdarza się w przypadku prac renowacyjnych. Praca ze złączkami na wcisk nie wymaga dodatkowych środków ostrożności, ponieważ nie trzeba korzystać z palnika lub dedykowanych narzędzi.
Estetyka także jest mocną stroną złączek na wcisk. Wykonane z białego tworzywa tworzą dyskretną instalację, która nie wymaga malowania.

Przejdź  Więcej o systemie Multiskin

Gama złączek na wcisk MultiSkin to idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych: ponad 40 różnych produktów w średnicach od 16 do 26 mm

Perfekcyjne połączenie w kilka sekund


1  Precyzyjne i prostopadłe cięcie2  Kalibracja za pomocą narzędzi Comap. Aby ułatwić kalibrowanie rur, możliwe jest zamocowanie kalibratora na wkrętarce


3  Demontaż korków. Zalecamy usuwanie korków w ostatnim momencie, aby chronić złączki tak długo, jak to możliwe)
4  Wciśnięcie rury w złączkę. Po wciśnięciu rury w złączkę czerwony wskaźnik Visu-Control znika, a w jego miejscu widać białą rurę. Jeżeli po wciśnięciu rury wskaźnik Visu-Control jest nadal widoczny, oznacza to, że połączenie nie jest wykonane prawidłowo (rura jest wciśnięta zbyt płytko lub została źle przygotowana itp. Złączki MultiSkin są zaprojektowane tak, że wyciągnięcie rury nie jest możliwe. Po wciśnięciu rury do złączki nie należy próbować jej wyciągać

Bezpłatna prenumerata