Urządzenia do ochrony instalacji marki Bosch

Koncepcja kompleksowej ochrony instalacji grzewczej inaczej określana jako D3 została stworzona i wprowadzona po to, aby przez długi czas utrzymać maksymalną wydajność ogrzewania, a konieczność obsługi serwisowej zmniejszyć do minimum. Wszystko po to, aby redukować koszty eksploatacji i zwiększać komfort użytkowania.

Zakup odpowiedniego systemu grzewczego oraz koszty ogrzewania to znacząca część ogólnych kosztów utrzymania nieruchomości. Nowoczesne instalacje grzewcze charakteryzują się wysoką sprawnością działania, aby jednak przez długi czas cieszyć się ich wydajnością, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich środków zabezpieczających.
Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wody w instalacji. Konieczne jest przeprowadzenie wszelkich niezbędnych czynności zapewniających jej odpowiednie przygotowanie i utrzymanie w okresie eksploatacji. Jakość wody ma również zasadniczy wpływ na długość okresu eksploatacji całej instalacji.

Trzy poziomy zabezpieczenia:
• demineralizacja,
• odmulanie,
• odpowietrzanie.

Systemy grzewcze opierają się na obiegu wody dla skutecznego rozprowadzenia ciepła. Woda zawiera rozpuszczone gazy, między innymi tlen i azot. Podczas procesu grzania, gazy te zostają uwolnione do wody. Ponadto żaden system grzewczy nie jest w 100 % gazoszczelny. Powietrze w instalacji zwiększa ryzyko korozji, może powodować hałas oraz rozregulowanie działania systemu. Dodatkowo powietrze przewodzi ciepło znacznie gorzej niż woda., więc odpowietrzanie zapewnia oszczędność energii, dzięki zapobieganiu redukcji wymiany ciepła wskutek korków powietrznych.

Separatory powietrza Bosch charakteryzują się większą skutecznością usuwania powietrza z instalacji niż tradycyjne odpowietrzniki szybkodziałające. Specjalna konstrukcja siatki separującej umożliwiająca skuteczne „wyłapywanie” nawet mikropęcherzyków powietrza przy zachowaniu niskich oporów przepływu. Komora separująca odporna na zmiany ciśnienia skutecznie zapobiega zanieczyszczaniu zaworu, co może być powodem jego nieszczelności. Jest to niezawodny i szczelny system odpowietrzania – zawór odpowietrzający otwiera się i zamyka bez żadnych wycieków. Korpus urządzenia wykonany jest z mosiądzu. Obrotowa flansza umożliwia swobodny montaż poziomy, pionowy lub pod dowolnym kątem. To rozwiązanie może być zastosowane zarówno w nowych, jak i w istniejących systemach grzewczych.
Separatory powietrza D3 pracują w sposób automatyczny. Instalacja jest odpowietrzana w sposób ciągły i nie wymaga ręcznej ingerencji. Urządzenie sprzedawane jest w komplecie z izolacją. W ofercie jest szeroki zakres średnic: 22 i 28 mm zaciskowe, od ¾″ do 2″ gwintowane.

Niezależnie od tego, czy jest to dom mieszkalny, budynek komercyjny czy obiekt przemysłowy, separator powietrza Bosch oferuje wszechstronność i niezawodność. Od ogrzewania podłogowego po tradycyjne systemy grzewcze z grzejnikami, dostosowuje się do różnych konfiguracji systemów grzewczych, zapewniając optymalną wydajność w każdym przypadku. Poprzez skuteczne usuwanie powietrza z systemów grzewczych, poprawia nie tylko wydajność, ale także przedłuża żywotność urządzeń (w tym kotłów i pomp ciepła) oraz wspiera oszczędność energii.

Bezpłatna prenumerata