Unibox zyskuje na wyglądzie

Szklany panel i minimalistyczna forma

Szklany panel i minimalistyczna forma Nowa generacja regulatorów podtynkowych Unibox z panelami z barwionego szkła szlachetnego oraz minimalistycznymi pokrętłami oferuje użytkownikom namacalną jakość i świetnie się komponuje z wyposażeniem nowoczesnych łazienek. Zachowuje przy tym swoje podstawowe funkcjonalności: sterowanie temperaturą wewnątrz pomieszczeń i kontrolę temperatury pętli ogrzewania podłogowego. Jednym zdaniem: użytkownik widzi panel z eleganckiego, prawdziwego szkła grubości 6 mm, instalator zaś – w 100% elastyczne rozwiązanie systemowe.

Oryginalne szklane panele w kolorach białym lub czarnym są nie tylko eleganckie, ale także w bardzo praktyczny sposób skonstruowane. Specjalna konstrukcja panelu (uwzględniająca tolerancję montażową) pozwala na precyzyjne wpasowanie regulatora Unibox w ścianę łazienki.

Konstruktorzy firmy Oventrop pomyśleli także o aspekcie modernizacyjnym z wykorzystaniem już zabudowanych kaset Unibox starszego typu (dot. tzw. wersji dekoracyjnej, o szczegóły należy pytać doradców Oventrop). Łatwo zdjąć stary panel i zamontować w jego miejsce nową ekskluzywną wersję pokrywy, dzięki czemu stara instalacja zyska nowoczesny wygląd. Dla tradycjonalistów Oventrop zachował zmodernizowany wizualnie wariant poprzedniej wersji (panel z tworzywa barwionego na biało).

Nowy, wysokiej jakości panel ze szkła białego czy czarnego sprawia, że Unibox to rozwiązanie, które przyciąga uwagę.

Unibox – komfort i wygoda obsługi

W zależności od wybranego wariantu regulatory Unibox mogą być użyte w różnych zastosowaniach.

1. Unibox T – do regulacji temperatury pomieszczeń. Głównym elementem regulatora jest zawór z głowicą termostatyczną.

2. Unibox RTL – do kontroli temperatury czynnika w pętli ogrzewania podłogowego przyłączonej bezpośrednio (bez podmieszania) do instalacji ogrzewania grzejnikowego. Za wykonanie funkcji odpowiada ogranicznik temperatury powrotu.

3. Unibox T-RTL – do realizacji obu opisanych wyżej funkcji jednocześnie. Oba parametry mogą być ustawione zgodnie z wymaganiami użytkowników bezpośrednio na regulatorze.

Każdy z wymienionych regulatorów dostępny jest w kilku wersjach, m.in. w wykonaniu ze sterowaniem bezprzewodowym. Termostat bezprzewodowy R-Tronic umożliwia użytkownikowi wygodną, zdalną kontrolę temperatury pomieszczenia. Użytkownik ma dodatkowo możliwość indywidualnego wyboru ustawień/profilu czasowego, optymalizując tym samym zużycie energii.

Unibox – fragment większej całości

Elastyczne, funkcjonalne, wysokiej jakości regulatory Unibox są elementem inteligentnego systemu ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego Oventrop Cofloor. W jego skład – obok regulatorów Unibox – wchodzą maty bazowe, rury i inne elementy sterowania (w tym bezprzewodowego). Wszystkie elementy systemu są idealnie dopasowane, wysokiej jakości, trwałe i dostępne w różnych wariantach.

Modułowy system Oventrop Cofloor pozwala na wykonanie ogrzewania powierzchniowego dostosowanego do wymagań użytkownika.

Nowy, wysokiej jakości panel ze szkła białego czy czarnego sprawia, że Unibox to rozwiazanie, które przyciąga uwagę

Unibox w obiektach modernizowanych

Regulator Unibox RTL sprawdzi się świetnie do wykonania małej instalacji ogrzewania podłogowego (np. w łazience) na bazie istniejącej instalacji ogrzewania grzejnikowego. Jeżeli tylko warunki lokalowe to umożliwiają, to pętlę podłogową wystarczającą do ogrzania ok. 20 m2 powierzchni można podłączyć bezpośrednio do gałązek grzejnika łazienkowego. Ogranicznik temperatury powrotu w regulatorze Unibox RTL odpowiada za redukcję zbyt wysokiej temperatury wody i zapobiega przegrzaniu posadzki. Unibox zapewni więc zrównoważoną temperaturę podłogi i wyraźnie zwiększy komfort łazienki.

Nowy Unibox – zalety
• kompatybilność z systemem ogrzewania powierzchniowego Oventrop
• wysokiej jakości szklane panele
• opcjonalne sterowanie bezprzewodowe z użyciem termostatu R-Tronic
• optymalne pozycjonowanie
• wysokie tolerancje montażowe
• możliwość zastąpienia zainstalowanej wersji nowym modernizowanym zestawem podtynkowym

Pobierz Prospekt o Unibox w języku angielskim

Bezpłatna prenumerata