Odkryj Halo-B, głowicę do miejsc publicznych

Nowość w ofercie IMI Heimeier

Wiele krajów Europy w obliczu kryzysu energetycznego i wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu zdecydowało się na znaczącą redukcję zużycia energii m.in. poprzez ograniczenie ogrzewania zimą o 2-3°C stopnie. Szczególnie dotyczy to obiektów użyteczności publicznej. Wprowadzono regulacje dotyczące zmniejszenia w tych budynkach temperatury do 19°C. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie głowic termostatycznych dedykowanych specjalnie do takich obiektów.

Okryj Halo-B, głowicę na której na stałe ustawisz 19°C i uzyskasz znaczące oszczędności w kosztach eksploatacji w miejscach publicznych, zmniejszenie temperatury bowiem w pomieszczeniu o 1°C to ok. 7% mniej zużycia energii. Halo-B ma funkcję blokady temperatury zapewniającą stałą nastawę temperatury, a więc nawet kręcenie nią, nie zmienia temperatury w pomieszczeniu i nie zmniejsza przepływu przez grzejnik.

Głowica Halo-B to nie tylko elegancja minimalistycznego stylu, ale przede wszystkim zwiększona wytrzymałość na niepożądaną aktywność użytkowników. Jest to po prostu solidna głowica antywandalowa, z zabezpieczeniem antykradzieżowym oraz funkcją blokady ustawień. Możesz kręcić głowicą, ile chcesz, ale nie zmienia to ustawień temperatury.

Dzięki tym cechom szczególnie nadaje się do zastosowania w budynkach, w których przebywa większą liczbę użytkowników, a więc budynkach użyteczności publicznej, obiektach handlowych, biurach, szkołach lub częściach wspólnych w budynkach mieszkalnych. Swoim eleganckim wyglądem nie ma sobie równych. Halo-B łączy wysoką precyzję regulacji z nowoczesnym smukłym wyglądem.

Halo-B – parametry i cechy

• Precyzyjna i niezawodna ciągła regulacja temperatury w pomieszczeniu.
• Zakres regulacji temperatury: 8°C do 26°C.
• Nadaje się do wszystkich grzejników z zaworami grzejnikowymi Heimeier i grzejników z wbudowanymi zaworami z podłączeniem przez standardową złączkę M30x1,5.
• Regulator proporcjonalny, działający bez użycia energii zewnętrznej. Termostat wypełniony cieczą. Duża siła nastawcza, najniższa histereza, optymalny czas zamknięcia. Stabilna regulacja nawet w przypadku małego zakładanego zakresu proporcjonalności (< 1 K).
• Maksymalna temperatura czujnika: 50°C.
• Zmiana skoku zaworu w funkcji temperatury powietrza: 0,22 mm/K, Zabezpieczenie przed nadmiernym skokiem.
• Czas zamykania: 26 min.
• Histereza: 0,4 K.

Halo-B – po prostu praktyczna w obiektach publicznych

Głowicę termostatyczną Halo-B cechuje wyjątkowa wytrzymałością nawet w najtrudniejszych warunkach prac. Jest więc wytrzymała na zginanie do 1000 N i ma antywandalowe wykonanie z funkcją ochrony przed kradzieżą. Pokryta jest białym lakierem odpornym na promieniowanie UV co oznacza, że nie zmienia koloru nawet pod wpływem operacji słońca. Halo-B ma funkcję blokady temperatury zapewniającą stałą nastawę temperatury, a więc kręcenie nią, nie zmienia temperatury nastawy. Ważna cecha to ukryte ustawienie temperatury za pomocą specjalnego klucza, bez zdejmowania osłony.

Przejdź  Więcej o Halo-B

Obejrzyj  Film o Halo-B

Bezpłatna prenumerata