System KAN-therm Football został zaprojektowany jako kompletna instalacja do podgrzewania lub chłodzenia dużych powierzchni zewnętrznych, znajdująca zastosowanie zarówno w budownictwie indywidualnym, inwestycyjnym, jak i przemysłowym.

Elementy systemu
Rury grzewcze w systemie KAN-therm Football są wykonane z wysokiej jakości polietylenu. Montuje się je najczęściej za pomocą listew dostępnych w dwóch opcjach konstrukcyjnych: korytkowej i modułowej. Listwy korytkowe o długościach 2 m pozwalają na montaż rur o średnicach od 16 do 25 mm, z rozstawem co 5 cm. Natomiast listwy modułowe, dostępne w długościach 1 m, są przeznaczone do montażu rur o różnych zakresach średnic: 12-17 mm, 16-17 mm oraz 12-22 mm, z rozstawem co 10 cm. Listwy są przytwierdzane do podłoża za pomocą specjalnych szpilek. W przypadku twardych powierzchni, takich jak wylewki betonowe, można użyć kołków rozporowych do betonu, bądź zamocować listwy. System grzewczy uzupełniają cyfrowe kontrolery oraz czujniki monitorujące temperaturę i oblodzenie powierzchni.
Stadiony i inne obiekty
System KAN-therm Football znalazł już swoje zastosowanie na wielu stadionach, takich jak Pogoń Szczecin, Stomil Olsztyn, Enea Poznań czy Stadion Narodowy, gdzie podgrzewa murawy, osusza powierzchnię i zapobiega powstawaniu lodu. Dzięki temu piłkarze mogą rozgrywać mecze i trenować niezależnie od warunków atmosferycznych. Zastosowanie systemu KAN-therm Football odnajduje się w różnych dziedzinach, takich jak stadiony, korty tenisowe, lodowiska, podjazdy pod rampy załadunkowe magazynów, stanowiska samoobsługowych myjni samochodowych, amfiteatry, obiekty sakralne, przestrzenie przemysłowe i rolnicze. Zapewnienia odpowiednią temperaturę wymaganą na danym obiekcie oraz ułatwia korzystanie z oczekiwanym przeznaczeniem przez cały rok.
Stadion PGE Narodowy w Warszawie ENEA Stadion w Poznaniu
Profesjonalna realizacja
Montaż systemu KAN-therm Football wymaga indywidualnego podejścia do konkretnej inwestycji oraz jej wymagań, co wiąże się z przeprowadzeniem dokładnej analizy, obliczeń i przygotowywania projektowo-wykonawczego. Na podstawie tych analiz dobierane są odpowiednie komponenty systemu. Produkty KAN-therm objęte są kontrolą jakości przeprowadzaną przez laboratorium badawczo-rozwojowe KAN, które stosuje rygorystyczne procedury zapewniające najwyższą jakość. Dzięki bogatemu doświadczeniu w obsłudze podobnych inwestycji sam proces realizacji przebiega sprawnie i szybko. Inwestor, który decyduje się na montaż systemu KAN-therm Football, może liczyć na pomoc ekspertów KAN na każdym etapie realizacji.
Z myślą o konkretnej inwestycji oraz jej indywidualnych wymaganiach
Przed stworzeniem kompletnego systemu, przeprowadzane są dokładne analizy, obliczenia oraz przygotowywana jest dokumentacja projektowo-wykonawcza. Istotnymi komponentami systemu są kolektory wielkopowierzchniowe wykonane z polipropylenu w średnicach w zależności od potrzeb, dostosowywane do wymagań konkretnej inwestycji. Kolektory dostarczane są na inwestycję jako gotowe elementy do montażu.
Układ kolektorów w systemie Tichelmana zapewnia równomierne rozprowadzanie czynnika grzewczego w poszczególnych pętlach, a odcinki kolektora są łączone poprzez zgrzewanie doczołowe lub poprzez połączenia mufowe. Odejścia od kolektora do rur grzewczych również są wykonywane w tej technologii. Pętle grzewcze łączone z króćcami kolektora za pomocą łączników mogą być wykonane w systemie KAN-therm ultraPRESS lub ultraLINE. Te systemy zapewniają niezawodność, szczelność oraz wytrzymałość mechaniczną instalacji, a także umożliwiają szybki i sprawny montaż.
Więcej informacji na temat systemu KAN-therm Football
Więcej o realizacjach wykonanych w systemie KAN-therm Football