Buderus – dostawca rozwiązań grzewczych dba także o poprawne współdziałanie wszystkich urządzeń. Do regulacji kompletnego systemu składającego się z pompy ciepła, zasobnika c.w.u. i zbiornika buforowego oraz jednostki wentylacyjnej wystarcza tylko jedna jednostka sterująca Logamatic BC400. W połączeniu z aplikacją MyBuderus jest również w stanie sterować całym systemem ogrzewania i wentylacji mieszkania.
Innowacyjna funkcja i budowa
Nowa jednostka sterująca Logamatic BC400 to przyszłościowa platforma dla sterowania i łączności marki Buderus. Łączy w sobie liczne funkcje sterowania ogrzewaniem, chłodzeniem i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby może również sterować na przykład kolektorami słonecznymi, wentylacją, a nawet ogrzewaniem basenu. Bezprzewodowy regulator pokojowy Logamatic RC120 RF i przewodowy regulator pokojowy Logamatic RC220 zostały zaprojektowane specjalnie dla zarządzania ogrzewaniem lub chłodzeniem w budynku; kompatybilny jest również znany i przetestowany regulator pokojowy Logamatic RC100.
Nowy system sterowania Logamatic SRC plus w poszczególnych pomieszczeniach umożliwia również oszczędność energii do 30%. Możliwe jest również zintegrowanie go z systemem zarządzania energią.
Przejrzysty interfejs
Nowy Logamatic BC400 ma intuicyjny dotykowy panel sterowania z wysokiej jakości kolorowym wyświetlaczem i opcją połączenia z Wi-Fi. Jest to stały element źródła ciepła, stworzony tak, aby wpasować się w styl Titanium Design.
Zdalne zarządzanie systemem
System ogrzewania z pompą ciepłą sprawia, że użytkownik może szybko i łatwo połączyć się z urządzeniem przez internet. Pompa ciepła jest połączona z aplikacją MyBuderus za pomocą modułu bezprzewodowego MX300 (dostępny jako podstawowe wyposażenie lub opcjonalne w zależności od modelu pompy ciepła), a cały system grzewczy Buderus może być sterowany za pomocą aplikacji Buderus MyEnergyMaster, która już wkrótce zadebiutuje na rynku.
Aplikacja Buderus MyEnergyMaster pozwala także znacząco zwiększyć wykorzystanie energii elektrycznej, wytworzonej w instalacji PV dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła Buderus. Dla efektywnego działania takiego układu potrzebne są dedykowane komponenty, jak Power Sensor, Power Meter czy inteligentne odbiorniki. Zbudowany na ich bazie system zarządza przepływem prądu elektrycznego w instalacji budynku jednorodzinnego. Energia elektryczna z wyjścia instalacji fotowoltaicznej wykorzystywana jest do zasilania instalacji grzewczej, magazynu energii, zbiornika buforowego oraz zasobnika c.w.u. W konsekwencji znacznie mniej energii trzeba pobierać z sieci, zmniejszając rachunki za prąd. Mówi się w takich przypadkach o zwiększeniu niezależności systemu lub inaczej – zwiększeniu autokonsumpcji.
Pojemne urządzenie do magazynowania energii
Integracja urządzenia do magazynowania energii może jeszcze bardziej zwiększyć udział energii wytwarzanej samodzielnie w systemie fotowoltaicznym. Wydajne akumulatory litowo-jonowe przechowują nadwyżkę energii, i udostępniają ją w okresach zmniejszonej produkcji paneli PV. Jeśli magazyn energii jest w pełni naładowany a system fotowoltaiczny nadal wytwarza energię, jednostka sterująca wyśle sygnał do pompy ciepła, aby kontynuowała podgrzewanie c.w.u. i zbiornika buforowego. Przemiana energii elektrycznej w energię cieplną skutkuje zwiększoną zdolnością magazynowania energii.