Prezentujemy nową zaciskarkę KAN-therm Mini

Domy i mieszkania, miejsca użyteczności publicznej oraz zakłady przemysłowe – wszystkie te miejsca mają wspólny mianownik. Jednymi z najważniejszych elementów, które wpływają na ostateczny komfort ich użytkowania, są instalacje wodociągowe i grzewcze. Dlatego niezwykle istotny jest ich odpowiedni montaż. Czy musi to być skomplikowane zadanie? Zdecydowanie nie. W portfolio marki KAN-therm debiutuje nowa zaciskarka. Jak pomoże fachowcom?

Mini narzędzie, maxi korzyści

Zaciskarka KAN-therm Mini to elektryczne narzędzie akumulatorowe, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie połączeń techniką zaprasowania promieniowego. Jaka jest jego kluczowa cecha? Niewątpliwie funkcjonalność i to przez duże F. Urządzenie zostało wyposażone w szczęki prasujące w dwóch wariantach profilu zacisku – M oraz U. Umożliwia ono montaż instalacji w Systemach KAN-therm Copper, Steel, Inox oraz Press w zakresach średnic od 12 do 32 mm. Ale to nie wszystko! Ten niewielki wielozadaniowiec został wyposażony w obrotową głowicę 350°, a także uruchamianą automatycznie doświetlającą lampę LED. Dzięki temu zaciskarka KAN-therm Mini doskonale sprawdzi się podczas wykonywania połączeń w trudno dostępnych czy zaciemnionych miejscach na budowie.

Niczym butelka wody

Na wygodę korzystania z zaciskarki wpływa także fakt, iż jest ona urządzeniem niezwykle kompaktowym oraz lekkim. Jej wymiary to 366x64x96 mm, a masa wraz z baterią wynosi jedynie 1,6 kg – niewiele więcej niż półtoralitrowa butelka wody. Dzięki temu można ją z łatwością obsługiwać jedną ręką. Dużym atutem KAN-therm Mini jest także czas ładowania baterii, który wynosi zaledwie 40 minut. O stopniu naładowania akumulatora, a także stanie urządzenia czy konieczności wykonania okresowego przeglądu poinformują nas dedykowane diody LED umieszczone w jego obudowie.
W komplecie razem z zaciskarką w walizce wykonanej z tworzywa znajdują się: ładowarka 230 V, bateria 10,8V Li-lon 1,5 Ah oraz komplet szczęk prasujących.

Błędem byłoby sądzić, że branża stoi w miejscu i rozwiązania, które sprawdzały się kilka lat temu w pełni odpowiadają aktualnym normom i standardom. Narzędzia jutra? Mamy je już dziś!

Bezpłatna prenumerata