Pomiar prędkości przepływu oraz jakości powietrza w pomieszczeniach

Miernik testo 440 do pomiaru prędkości przepływu oraz jakości powietrza w pomieszczeniach to kompaktowe, przenośne urządzenie do pomiaru wszystkich istotnych parametrów w systemach klimatyzacji i wentylacji. Intuicyjne menu oraz szeroki wybór sond pozwalający na kontrolę klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniach biurowych, budynkach mieszkalnych, a także w laboratoriach i halach produkcyjnych.

Intuicyjne menu pomiarowe

Miernik wielofunkcyjny testo 440 jest wyposażony w przejrzyste menu do oznaczania:
• wydatku powietrza,
• współczynnika K,
• poziomu turbulencji zgodnie z EN ISO 7730 / ASHRAE 55,
• mocy grzewczej i chłodniczej,
• wykrywania zawilgoceń,
• a także długotrwałych pomiarów (rejestracja wartości pomiarowych w określonych odstępach czasu).

Oszczędność miejsca

Do miernika wielofunkcyjnego testo 440 można dobrać różnego rodzaju sondy pomiarowe, które dodatkowo umożliwią odczyt takich danych, jak prędkość przepływu powietrza, temperatura, wilgotność, stopień turbulencji, CO2, CO i natężenia światła. Sondy są dostępne w wersji przewodowej oraz Bluetooth®. W wersji Bluetooth® zapewniają większą swobodę ruchu podczas pomiarów oraz oszczędzają miejsce w walizce transportowej. Uniwersalna rękojeść może być podłączona do wszystkich głowic sond, dzięki czemu można je zastosować w większej liczbie aplikacji przy użyciu mniejszej ilości sprzętu pomiarowego. Umożliwia to przełączanie w ciągu kilku sekund sond od pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach do określenia przepływu objętościowego w kanałach wentylacyjnych.

Jasne, niezawodne i bezpieczne

Duży, czytelny wyświetlacz pokazuje jednocześnie 3 wartości pomiarowe. Umożliwia szybki i łatwy dostęp do konfiguratora pomiarów oraz zapewnia czytelne wskazanie wartości pomiarowych. Przyrząd wielofunkcyjny testo 440 przechowuje do max. 7500 protokołów pomiarowych, które mogą być pobrane przez port USB, a następnie przetwarzane na komputerze jako plik CSV (np. za pomocą Excela). Z drukarką BLUETOOTH/IRDA testo możliwe jest wydrukowania danych bezpośrednio na miejscu pomiaru.

Zestawy i modele miernika wielofunkcyjnego

Wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy testo 440 jest dostępny w dwóch wersjach: testo 440 oraz testo 440 dP. Model testo 440 dP jest technicznie identyczny z wersją standardową, jednak ma dodatkowy zintegrowany czujnik różnicy ciśnienia. Dzięki temu możliwe są pomiary na filtrach, a także pomiary za pomocą rurki Pitota oraz pomiary współczynnika K. Miernik wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy testo 440/testo440 dP, a także zestawy pomiarowe są dostępne u dystrybutorów lub bezpośrednio w Testo Sp. z o. o.: www.testo.com.pl

Miernik wielofunkcyjny testo 440 – warto zapamiętać!
• Intuicyjne menu pomiarowe. Przejrzyste menu do oznaczania wydatku powietrza, współczynnika K, stopnia turbulencji, mocy grzewczej i chłodniczej, wykrywania zawilgoceń, a także możliwość długotrwałych pomiarów, programowanych za pomocą miernika.
• Sondy bezprzewodowe. Wszystkie sondy do miernika testo 440 dostępne są także w wersji bezprzewodowej Bluetooth. Dzięki braku niepotrzebnych przewodów, przechowywanie i transport urządzenia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
• Czytelny wyświetlacz. Szybki i łatwy dostęp do konfiguratora pomiarów oraz czytelne wskazanie wartości pomiarowych
• Ekonomiczny. Oszczędzaj koszty dzięki testo 440: nie ma konieczności kalibracji miernika testo 440, przyrząd mierzy wszystkie parametry związane z prędkością przepływu i jakością powietrza w pomieszczeniach i umożliwia rozbudowę systemu o dowolną liczbę sond.

Bezpłatna prenumerata