Zmiany w zarządzie firmy Robert Bosch GmbH

31 grudnia 2020 roku Christoph Kübel ustąpi ze stanowiska członka zarządu firmy Robert Bosch GmbH i przejdzie na emeryturę. Kübel rozpoczął swoją ponad 30-letnią karierę w spółce Bosch w 1986 roku jako stażysta w dziale handlowym. Członkiem zarządu i dyrektorem ds. personalnych jest od 2012 roku. Odpowiada za sprawy kadrowe i socjalne, w tym także za kadrę starszych managerów.

Christopha Kübela na stanowisku zastąpi Filiz Albrecht, która 1 stycznia 2021 roku dołączy do zarządu firmy Robert Bosch GmbH i obejmie stanowisko dyrektora ds. personalnych. Albrecht kieruje obecnie centralnym działem Human Resources w Bosch i jest odpowiedzialna za kadrę starszych managerów, zarządzanie talentami oraz rozwój organizacji. Filiz Albrecht ukończyła studia  w dziedzinie prawa gospodarczego, posiada także tytuł Master of Business Administration (MBA). Karierę zaczynała w branży motoryzacyjnej i przed rozpoczęciem pracy w Grupie Bosch w październiku 2017 roku, pracowała  m.in. w firmie Mann+Hummel, ostatnio na stanowisku członka zarządu  i dyrektora ds. personalnych.

Peter Tyroller, który od 2006 roku pełni funkcję członka zarządu firmy Robert Bosch GmbH odpowiedzialnego za koordynację działalności w regionie Azji i Pacyfiku, przejdzie z końcem roku na emeryturę. Tyroller pracował  w Grupie Bosch w latach 1992-1994, a potem ponownie od roku 2000 – początkowo jako dyrektor sprzedaży działu Układy do silników benzynowych,  a następnie jako jego prezes.

Od roku 2013 Tyroller koordynuje działania w regionie Azji i Pacyfiku. Stanowisko to nie zostanie ponownie obsadzone, a koordynacja działalności w tym regionie zostanie przeorganizowana w ramach zarządu. Od 1 stycznia 2021 roku: dr Volkmar Denner będzie odpowiedzialny za działalność w Chinach, dr Stefan Hartung za działalność w Indiach. Dr Markus Heyn będzie  w przyszłości odpowiedzialny za działalność w Japonii i Korei Południowej, natomiast Uwe Raschke za region Azji Południowo-Wschodniej (kraje ASEAN) oraz Australię.

Bezpłatna prenumerata