Zmiany personalne w zarządzie Geberit Polska


Przemysław Powalacz – prezes zarządu Geberit Sp. z o.o., podjął decyzję o rozstaniu z Grupą Geberit i kontynuowaniu kariery w nowych obszarach biznesowych. W firmie Geberit pozostanie do końca sierpnia.

Przemysław Powalacz rozpoczął pracę w Grupie Sanitec w kwietniu 2004 r., od początku pełniąc role managerskie w obszarze sprzedaży i marketingu. Od 2006 r. objął stanowisko dyrektora marketingu i sprzedaży oraz członka zarządu regionu CEE, obejmującego także Rosję i Ukrainę. W latach 2008-2015 był prezesem zarządu Sanitec Koło, pełnił też korporacyjną funkcję Senior Vice President CEE. Od kwietnia 2015 r. jest prezesem zarządu Geberit Sp. z o.o.
Na przestrzeni lat, Przemysław Powalacz był inicjatorem i sponsorem kluczowych projektów biznesowych, służących budowaniu znaczenia i wizerunku marek Koło i Geberit w koncernach Sanitec i Geberit. Wspierał inwestycje modernizujące zakłady produkcyjne w Polsce i Ukrainie w latach 2008-2015. Odegrał również kluczową rolę w rozwoju biznesu na rynkach CEE oraz w sukcesie integracji procesów obu organizacji komercyjnych po 2015 r.
Aktualnie trwa proces nominacji na stanowisko prezesa zarządu Geberit Sp. z o.o., o czym będziemy informować w najbliższym czasie.

Bezpłatna prenumerata