Żegnamy Capricorn – od teraz Uponor


Rozpoczyna się ostatni etap integracji Uponor z polskim producentem – firmą Capricorn. Od jesieni 2021 roku przedstawiciele obu firm pracują nad harmonizacją oferty oraz płynnym połączeniem organizacji. Od 1 lutego 2023 roku Capricorn i Uponor działają pod jedną marką Uponor.
Wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie Uponor umożliwiło rozszerzenie oferty produktowej o wysokiej jakości komponenty, zintegrowane systemy i zaawansowane rozwiązania, które będą odpowiadały na potrzeby klientów w całej Europie. Połączenie zespołów sprzedaży Uponor i Capricorn umożliwi bliski kontakt z parterami biznesowymi i zapewni integrację wiedzy na wielu płaszczyznach.
Krok po kroku realizowaliśmy plan pełnej integracji naszej firmy z Capricorn i jesteśmy gotowi rozpocząć działania jako jedna marka Uponor. Przejęcie Capricorn było bardzo ważnym elementem w strategii rozwoju Uponor w Europie. Europa Wschodnia oraz Polska to dla nas kluczowe rynki w dążeniu do umocnienia naszej pozycji jako producenta systemów instalacyjnych. Dzięki nowej lokalizacji w Świebodzicach jeszcze bardziej wzmocniliśmy naszą obecność w tym regionie, a doświadczenie Capricorn w zakresie ogrzewania podłogowego i rozwiązań prefabrykowanych sprawia, że jesteśmy coraz bliżej realizacji naszych celów. Udana harmonizacja umożliwiła nam wprowadzenie do portfolio Uponor 2023 nowych produktów z obszaru systemów grzewczych, chłodzących i wodnych – wyjaśnia Goran Kovacev, Senior Vice President Building Solutions – Europe.
– Podczas procesu integracji oraz codziennej współpracy, pracownicy Capricorn stali się częścią zespołów Uponor, co przełożyło się na efektywne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Z niecierpliwością oczekujemy efektów naszych wspólnych działań oraz wierzymy w to, że wniosą znaczny wkład w przyszłość i rozwój branży instalacyjnej – dodaje Jacek A. Dobrowolski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Europy Wschodniej Uponor Building Solutions.
Zakłady produkcyjne i logistyczne w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) zostały w pełni zintegrowane z siecią Uponor, zapewniając tym samym najwyższą jakość produkowanych rozwiązań w obszarze systemów grzewczych i wodnych.

Bezpłatna prenumerata