NFOŚiGW organizuje czwartą edycję Forum Energia-Efekt-Środowisko. Tym razem spotkanie będzie poświęcone termomodernizacji budynków. Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2026 r. w godz. 13:30-16:00 w siedzibie NFOŚiGW przy ul. Pańskiej 97 w Warszawie.
Transmisję z wydarzenia można oglądać online na kanałach społecznościowych Funduszu.
– Transformacja energetyczna budynków to dziś jeden z najważniejszych kierunków działań na rzecz poprawy jakości życia ludzi i ochrony środowiska. Podczas kolejnej edycji Forum Energia–Efekt–Środowisko chcemy skupić się na praktycznych aspektach termomodernizacji – od wsparcia dla szkół i szpitali, po wyzwania związane z budynkami wielorodzinnymi i zabytkowymi. Inwestycje w efektywność energetyczną budynków to realny krok w stronę czystszego powietrza, komfortu i oszczędności. – podkreśla Józef Matysiak, zastępca prezesa zarządu NFOŚiGW.
Podczas najbliższego Forum będzie dyskusja o kluczowych wyzwaniach i kierunkach wsparcia modernizacji energetycznej budynków, ze szczególnym uwzględnieniem nowych programów NFOŚiGW, ukierunkowanych na wsparcie termomodernizacji szkół, szpitali oraz budynków wielorodzinnych na terenach wiejskich. W gronie ekspertów NFOŚiGW chce zebrać opinie i doświadczenia w zakresie wdrażania programów finansowania termomodernizacji budynków w samorządach oraz wyzwań związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków zabytkowych.
Źródło: NFOŚiGW
Pełna treść informacji: kliknij
