Fot. www.messefrankfurt.com

Fot. www.messefrankfurt.com

Targi ISH 2023 już stacjonarnie

Znane i cenione na całym świecie targi ISH (HVAC + Water) zapraszają do Frankfurtu nad Menem w dniach od 13 do 17 marca 2023 r. Po 4 latach ISH wracają do stacjonarnej formy wystawienniczej i zachęcają do osobistych kontaktów i rozmów. Cyfrowa edycja targów w 2021 roku była cennym doświadczeniem dla organizatorów, dlatego podczas tegorocznej edycji dostępne będzie również rozszerzenie cyfrowe. Platforma cyfrowa będzie otwarta równolegle z imprezą we Frankfurcie i będzie dostępna do użytku jeszcze przez tydzień, do 24 marca 2023 r.

Takie było ISH w 2019 roku – liczby robią wrażenie

W 2019 roku ponad 2500 wystawców, w tym wszyscy liderzy z rynku i zagranicy, zaprezentowało na targach ISH swoje najnowsze produkty oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne wpisujące się w trendy na rynku światowym. ISH odgrywa zatem przewodnią rolę na całym świecie jako okazja do spotkania branży – 66% wystawców i 48% z około 190 000 odwiedzających pochodziła spoza Niemiec.

Segmenty produktów ISH: Energia i Woda

ISH to wiodące na świecie targi poświęcone odpowiedzialnemu zarządzaniu wodą i energią w budynkach. Wyznaczają trendy w nowoczesnym wzornictwie łazienek, zrównoważonej technice grzewczej i klimatyzacyjnej oraz inteligentnych systemach domowych.
ISH odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na komfort, wygodę, indywidualizację, dobre samopoczucie i estetykę. Zintegrowane rozwiązania są w stanie spełnić wszystkie te wymagania i wnieść decydujący wkład w efektywne energetycznie i przyjazne dla zasobów systemy budowlane.

Energia
Wysoce ambitne cele w zakresie ochrony klimatu na poziomie międzynarodowym i europejskim wymagają zdecydowanych działań i wykorzystania wszelkich innowacyjnych rozwiązań na rynku ciepłowniczym.
Jako międzynarodowe wydarzenie poświęcone technologiom efektywnościowym i energii odnawialnej na rynku ciepłowniczym, targi ISH pokazują, jakie rynkowe rozwiązania opracowywane są już przez branżę europejską, na potrzeby Zielonego Ładu. Nacisk zostanie położony na znaczenie podwójnej strategii ciepłownictwa, zaawansowanej technologii i zielonego miksu energetycznego dla osiągnięcia celów w zakresie ochrony klimatu.
ISH będąc międzynarodową platformą zapewnia również różnorodne podejście i rozwiązania dla wyzwań teraźniejszości i przyszłości. Należą do nich: większa elektryfikacja i związana z nią innowacyjna technologia pomp ciepła, gotowość H2 technologii kotłów kondensacyjnych oraz kogeneracja ciepła i energii elektrycznej.
Skupia się na inteligentnych systemach sieciowych dla budynków, w których system zarządzania inteligentnie łączy system fotowoltaiczny
z pompą ciepła, stacjonarną baterią, innymi odbiornikami w budynku oraz z e-mobilnością za pośrednictwem stacji ładowania Wallbox. Dotychczasowy konsument staje się prosumentem, a samowystarczalność i decentralizacja dostaw energii jest coraz bliżej. Łączenie sektorów jest więc nie tylko tematem politycznym, ale jest faktycznie realizowane przez wystawców na targach ISH Energy.
Ogrzewanie. W halach 11 i 12 wystawcy zaprezentują najnowocześniejszą technologię grzewczą i systemy grzewcze, począwszy od wydajnego wytwarzania ciepła, a skończywszy na cyrkulacji i przekazywaniu ciepła. Grupa produktów „Pompy” wraz z innymi elementami systemu centralnego ogrzewania – naczyniami wzbiorczymi, zaworami odcinającymi, armaturą i urządzeniami grzewczymi prezentowana będzie w halach 9.0 i 9.1 pod hasłem: „Dystrybucja ciepła”.
Urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne i wentylacyjne, klimatyzacja. Obszar obejmujący technologię chłodzenia i chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji będzie prezentowany w jednym miejscu, w hali 8. Tutaj nacisk kładziony jest na przyszłościowe rozwiązania zapewniające większą automatyzację i wygodę z jednoczesnym przywiązywaniem szczególnej uwagi do efektywności energetycznej i wykorzystania energii odnawialnej.
Automatyka domowa i budynkowa. Inteligentna technologia usług budynkowych jest kluczem do poprawy efektywności energetycznej, przy jednoczesnym zwiększeniu stopnia wygody i komfortu. Automatyka domowa i budynkowa, zarządzanie energią wraz z technologią monitoringu, sterowania i regulacji oraz aparaturą testową pojawią się w halach 10.2 i 10.3. Oznacza to, że znajdują się w samym sercu sekcji ISH Energy, ponieważ jest to segment, który łączy wszystkie branże techniczne.

Woda
Sekcja ISH Water to największy na świecie salon wystawowy nowoczesnych koncepcji łazienek i zrównoważonych rozwiązań sanitarnych, prezentujący całą gamę produktów, od zaawansowanych technologii po zaawansowane wzornictwo.
The Bathroom Experience. W Bathroom Experience producenci zaprezentują najnowsze trendy wzornicze oraz nowoczesną, zrównoważoną technologię dostosowaną do dzisiejszych potrzeb. Jak będzie wyglądać łazienka przyszłości? I jak poradzi sobie z różnorodnymi potrzebami ludzi, którzy z niego korzystają? Rozwiązania wystawców, które będzie można zobaczyć na własne oczy w strefie Woda, są tak różne, jak różnorodne są życzenia klientów. Bathroom Experience mieści się w halach 1,3, 4.1, 4.2, a także w Festhalle i Forum.
Technologia instalacji. Nowoczesne systemy instalacyjne, narzędzia i materiały mocujące, spełniające najnowsze wymagania w zakresie higieny wody pitnej i jakości materiałów, uzupełniają ofertę sekcji ISH Water, którą można znaleźć w pawilonach 4.0, 5.1 , 6.0 i 6.1

Wydarzenia towarzyszące targom: konferencje, fora, konkursy…
Eventy ISH koncentrują się na aktualnych wydarzeniach w sektorze i stanowią okazję do wymiany informacji, dyskusji i nawiązywania kontaktów.
Uzupełnieniem programu wydarzeń zaplanowanych jest bogata oferta na żądanie. Oprócz konferencji, sympozjów, for dyskusyjnych targom ISH towarzyszą także konkursy, jak chociażby Design Plus powered by ISH – jeden z najbardziej renomowanych konkursów w Niemczech. Nagradzane są w nim produkty, które łączą zrównoważony rozwój, estetykę i funkcjonalność.

Najważniejsze tematy ISH Energy

Nigdy wcześniej nie byliśmy tak świadomi znaczenia bezpiecznego zaopatrzenia w energię i wodę. Ale przede wszystkim: jakie konsekwencje może mieć zbyt duże uzależnienie od poszczególnych źródeł energii i dostawców. Słowa klucze to samowystarczalność energetyczna, bezpieczeństwo dostaw, higiena wody pitnej oraz dywersyfikacja źródeł energii w kierunku jeszcze większego udziału energii odnawialnej. Jak prawie żadne inne wydarzenie, ISH podejmuje właśnie te tematy i na rok 2023 stawia przede wszystkim na rozwiązania umożliwiające osiągnięcie celów paryskiego porozumienia w sprawie ochrony klimatu, ale także na znaczenie inteligentnego zarządzania energią, które łączy ogrzewanie i sektory mobilności. Nie można zapomnieć o większej elektryfikacji i związanym z tym temacie magazynowania energii oraz stale rosnącym znaczeniu wodoru jako nośnika energii.

Najważniejsze tematy ISH Woda

Oprócz aspektów projektowych, 2023 sekcja ISH Water koncentruje się szczególnie na temacie zrównoważonego rozwoju. Niezależnie od tego, czy chodzi o materialność, produkcję, czy trwałe koncepcje projektowania łazienek dla wszystkich pokoleń i potrzeb – temat zrównoważonego rozwoju jest najważniejszy. Szczególnie interesująca jest tutaj zrównoważona instalacja i jakość dla cennego zasobu wody, a także efektywność energetyczna w zaopatrzeniu w (ciepłą) wodę.

Przejdź  Więcej o ISH

Wyjazd z pełnym serwisem na targi ISH
Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce z przyjemnością przedstawia ofertę wspólnego wyjazdu na targi ISH do Frankfurtu nad Menem. Wyjazd realizuje w dwóch wariantach – wyjazd autokarem lub przelot samolotem i dołączenie do grupy autokarowej.
W ramach oferty proponuje: podróż liniami lotniczymi LOT bądź przejazd autokarem, noclegi w 3*hotelu ze śniadaniem pod Frankfurtem, transfery hotel-targi-hotel, kartę wstępu, ubezpieczenie na czas podróży i pobytu, katalog targowy oraz opiekę doświadczonego pilota.
Na stronie: https://poland.messefrankfurt.com/pl/wyjazd-z-pelnym-serwisem-na-targi-ish znajduje się szczegółowa informacja dotycząca obu wariantów podróży.
Koszt wyjazdu autokarem 12-16.03.2023 r. – 2 dni pobytu na targach oraz 2 noclegi – 1490 zł netto + 23% Vat.
Koszt wyjazdu samolotem 14-15.03.2023 r. – 2 dni pobytu na targach oraz 1 nocleg – 2390 zł netto + 23% Vat.
Więcej informacji pod nr 22 49 43 200.

Bezpłatna prenumerata