Szkoła zawodu KAN

KAN, producent instalacji wodnych i grzewczych od dawna aktywnie współpracuje ze szkołami i uczelniami technicznymi. „Szkoła KAN – z nami poznasz praktyczną stronę zawodu” to autorski program spółki KAN, skierowany do uczniów ostatnich klas zawodowych szkół technicznych. W ten sposób firma dba o swoje przyszłe kadry oraz pomaga uczniom w świadomym wyborze i poznaniu przyszłego środowiska pracy.

Projekt „Szkoła KAN” to efekt wieloletniej współpracy spółki z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku. Program obejmie uczniów III i IV klasy o kierunku technik-mechatronik, kształcących przyszłych operatorów maszyn CNC.

Program będzie przebiegał w czterech etapach i obejmował cały rok szkolny. Pierwszy to zwiedzanie produkcji KAN, prezentacja parku maszynowego i stanowisk, objętych kierunkiem nauczania. Kolejny etap będzie realizowany w szkole, podczas zajęć lekcyjnych – uczniowie poznają technologie produkcji, dowiedzą się także, jakie wymagania muszą spełnić, by skutecznie zabiegać o pracę, co jest ważne dla pracodawców poszukujących pracowników. Trzeci etap obejmie różnego rodzaju prezentacje, przygotowane przez przedstawicieli KAN w ramach konkretnych zaproponowanych przez szkołę tematów nauczania. Ostatni element programu to praktyki zawodowe, skierowane do uczniów zainteresowanych pracą w spółce.

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017