Sponsoring sportowy w Viessmann

FC Bayern i Viessmann rozszerzają swoje międzynarodowe partnerstwo: po kilkuletniej, udanej współpracy na rynkach azjatyckich, firma została Oficjalnym Partnerem Klimatycznym rekordowego Mistrza Niemiec w obszarze ogrzewania, klimatyzacji, chłodzenia i wentylacji także w Europie. Rozszerzenie współpracy obejmuje Hiszpanię, Francję Kraje Beneluxu, Polskę oraz Rosję.
Jako Oficjalny Partner Klimatyczny, Viessmann nie tylko gwarantuje, że Klub jest wyposażony w przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązania grzewcze, chłodnicze i wentylacyjne, ale także chce motywować wszystkich entuzjastów piłki nożnej i pozostałych dyscyplin sportowych, by skorzystać z oferowanych przez Viessmann możliwości redukcji emisji CO2. To zaangażowanie oznacza dla obu stron odpowiedzialność w każdym podejmowanym działaniu.
Kreujemy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń – to nasze motto oraz wkład jaki pragniemy i możemy wnieść jako firma: w Viessmann chcemy, razem ze wszystkimi członkami naszej globalnej rodziny i partnerami handlowymi, na przestrzeni kilku najbliższych lat, zrealizować cel transformacji na w pełni zielone i zrównoważone portfolio produktowe do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Aby to osiągnąć już teraz wyznaczamy sobie strategiczne cele i dokonujemy niezbędnych inwestycji – mówi Thomas Heim, Chief Sales and Marketing Officer w Viessmann. – W FC Bayern Monachium znaleźliśmy partnera, z którym możemy wdrażać i komunikować tę filozofię w międzynarodowej skali.
Sponsoring sportu ma w firmie Viessmann długą tradycję: firma zajmuje się sportami zimowymi od ponad 25 lat. Zaczynając od saneczkarstwa Viessmann stał się integralnym partnerem większości sportów zimowych, w tym także skoków narciarskich i biathlonu. Od 2018 roku do portfolio sponsoringu sportowego dołączyła także piłka nożna, gdzie w Chinach Viessmann został oficjalnym partnerem regionalnym FC Bayern. Współpraca na rynku chińskim była bardzo szeroka i obejmowała nawet liczne szkoły i udział w turniejach piłkarskich.
W odpowiedzi na udane partnerstwo firma Viessmann rozszerzyła swoje zaangażowanie z FC Bayern w regionie Azji Południowo-Wschodniej w 2021 roku. Obecnie firma Viessmann została oficjalnym partnerem klimatycznym FC Bayern Monachium w Europie w 2021 roku, w sektorach ogrzewania, klimatyzacji, chłodnictwa i wentylacji.

Bezpłatna prenumerata