Relacja z XIX Targów Budownictwa INTERBUD

XIX Targi Budownictwa „INTERBUD” organizowane przez firmę INTERSERVIS odbyły się w Łodzi w dniach 16-19 lutego 2012 r. Targi przez 4 dni odwiedziło 14 500 odwiedzających. W tegorocznych Targach INTERBUD uczestniczyło ok. 320 wystawców. Łącznie odbyło się 36 prezentacji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.  W konferencjach, spotkaniach i pokazach wzięło udział ponad 900 osób.
Firma TYTAN SERWIS ze Zgierza zaprezentowała nowatorski pomysł Mariusza Murdzka – zestaw hybrydowy ogrzewania domu jednorodzinnego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła ABATRONIC/Restor zasilanej produktem www.FreeVolt.pl: przydomową elektrownią wiatrową Ventus firmy Aquael we współpracy z panelami fotowoltaicznymi SDG z dofinansowaniem WFOŚiGW. W takim zestawieniu instalacje są już wdrażane w Łodzi. Za zestaw ten firma TYTAN SERWIS na ręce Mariusza Murdzka otrzymała wręczoną przez dyrektora Jacka Skwierczyńskiego prestiżową, przyznawaną po raz pierwszy na Targach główną nagrodę marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Dodatkowo firma TYTAN SERWIS została wyróżniona w konkursie LAUR INSTALATORA Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji za przydomową elektrownię wiatrową Ventus do ogrzewania c.w.u. Jako jedyna firma na Targach INTERBUD 2012 firma TYTAN SERWIS otrzymała dwie nagrody.
Do konkursów targowych zgłoszonych było wiele nowatorskich produktów. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy należące do PKT SGGiK:
– IVT za kompaktową pompę ciepła Premiumline EQ o wysokim współczynniku uzysku energii zaprezentowaną przez firmę Sapro Engineering – Złoty Medal
Hewalex Leszek Skiba za pompę ciepła PCWU-3,8H-A3 o niskim koszcie zakupu i eksploatacji do ogrzewania c.w.u. zaprezentowanej przez firmę Kekbud – Złoty Kask PIPHB
Falkopia sp. z o.o, za gruntowy powietrzny wymiennik ciepła firmy Rehau – Laur Instalatora
Polarheat za ceramiczny grzejnik ozdobny KPLM – wyróżnienie

LAUR INSTALATORA zdobyła również firma Barbor ze Skowarcza. Wyróżnienie zostało przyznane za obrotowy wymiennik ciepła. Firma Barbor, której oferta skierowana jest przede wszystkim do hurtowni instalacyjnych i przedsiębiorstw działających w branży wentylacji i klimatyzacji stosowanych w domach jednorodzinnych, została dotychczas wyróżniona m.in. Złotą Odznaką za Zasługi dla Budownictwa, a także jest członkiem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

Bezpłatna prenumerata