Program “Ciepło z zimna” firmy Viessmann…

….z nagrodą TOPBUILDER 2018

Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018. 

Celem konkursu TOPBUILDER jest przyznanie wyróżnień dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktówi rozwiązań dedykowanych branży budowlanej. Jednym z takich produktów jest program „Ciepło z Zimna”,czyli kompleksowa usługa wraz z pompą ciepła dla Klienta indywidualnego. W ramach programu firma Viessmann pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy ciepła wraz z funkcją zdalnego sterowania instalacją poprzez moduł Vitoconnect 100 OPTO1.

Programem objęte są pompy ciepła split typu powietrze/woda VITOCAL 200-S oraz Vitocal 100-S z funkcją chłodzenia pomieszczeń oraz niskimi kosztami eksploatacji. Dodatkowo, każdy klient uczestniczący w programie „Ciepło z Zimna”wraz z zakupem pompy ciepła otrzyma od firmy Viessmann certyfikat ze znakiem “No Smog”. Tabliczka “No Smog„ wywieszona na fasadzie domu zasygnalizuje wybór ogrzewania, które nie wpływa na jakość powietrza. Certyfikaty „No smog” przyznawane są przez krakowski Instytut Certyfikacji Emisji Budynków (ICEB). To zewnętrzny podmiot, który gwarantuje obiektywną ocenę producentów urządzeń grzewczych i dostawców ciepła systemowego. Celem działań jest pokazanie redukcji emisji zanieczyszczeń generowanych przez różne sposoby ogrzewania budynków.

….laureatem Targów Enex

To już kolejna w tym roku nagroda dla innowacyjnego projektu realizowanego przez Viessmann. 

XXI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia odbyły się na przełomie lutego i marca w Kielcach. Tegoroczna edycja Targów poświęcona była tematyce ciepłownictwa ekologicznego. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. niska emisja a lokalne uchwały antysmogowe, analiza kosztowa eksploatacji systemów pomp ciepła, technologie związane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami  oraz energetyczny talk show.

fot. W imieniu firmy Viessmann wyróżnienie odebrał Piotr Kramer, INSIDE Poznań

 

Więcej informacji na temat programu na stronie: www.cieplozzimna.pl oraz u wybranych Partnerów Handlowych Viessmann.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017