Podsumowanie RENEXPO® Poland

W dniach 22-24 września 2015 odbyły się RENEXPO® Poland, jedne z największych targów energii odnawialnej w Polsce. Na ekspozycjach targowych swoją ofertę zaprezentowało 110 wystawców z Polski, Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii, Chin oraz Włoch. Jak mówią organizatorzy targów: „Jesteśmy dumni, że udało nam się zgromadzić ponad 110 wystawców. Cieszy nas duży udział wystawców zagranicznych, co świadczy o tym, że polski rynek jest dla nich bardzo interesujący. Równie mocno cieszy nas liczny udział polskich firm, które dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w branży OZE”.

Na stoiskach dominowały ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła i energetyka wodna. Swoich przedstawicieli miały również m.in. energetyka wiatrowa oraz geotermalna. Swoją obecność podczas targów zaznaczyła również branża biogazowa. W ciągu trzech dni energetycznego wydarzenia ekspozycję targową zwiedziło 3965 osób.

Targi RENEXPO® Poland obfitowały w wiele branżowych wydarzeń. Konferencje i fora branżowe cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów. Ceremonię Otwarcia RENEXPO® Poland uświetnili: Edward Słoma z Ministerstwa Gospodarki, Jan Wiater Departament Strategii i Komunikacji, NFOŚiGW oraz Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego. Wszyscy mówcy zgodnie podkreślali ważność OZE dla przyszłości polskiej energetyki.

Statystyki RENEXPO Poland 2015:

  • 110 wystawców
  • 3965 odwiedzających
  • około 1118 uczestników konferencji
  • około 40 rozmów w ramach spotkań kooperacyjnych
  • 100 partnerów medialnych z kraju i zagranicy
  • 60 stowarzyszeń wspierających nasze targi

Zwycięzcy tegorocznej edycji RENERGY® Award:

- dr Krzysztof Księżopolski z Uniwersytetu Warszawskiego – w kategorii osobowość branży OZE

- Corab Sp. z o.o. – w kategorii innowacyjna technologia

- Jinko Solar GmbH – w kategorii innowacyjna technologia

Kolejna edycja RENEXPO® Poland odbędzie się w dniach 19-21 października 2016 już tradycyjnie w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017