Oventrop wspiera praktyczną edukację studentów PW

W dniu 6 lutego 2019 roku nastąpiło uroczyste symboliczne otwarcie sali ćwiczeń dla studentów na Wydziale Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej zasponsorowanej przez firmę Oventrop.

Uczelnię reprezentowały licznie władze wydziału i wykładowcy związani z tematem instalacji grzewczych, wodnych i sieci ciepłowniczych, a wśród nich m.in.: dziekan, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wojdyga (Zakład Systemów Ciepłowniczych i Gazowniczych) i prof. nzw. dr hab. inż. Bernard Zawada (kierownik Zakładu Klimatyzacji i Ogrzewnictwa).

Z firmy Oventrop przybyli dyrektor generalny Kazimierz Mróz, dyrektor handlowy Robert Krysiak oraz inżynierowie odpowiedzialni za współpracę z politechniką.

Zgodnie z profilem firmy Oventrop – producenta armatury, różnego rodzaju regulatorów i systemów do domowej techniki instalacyjnej – sala ćwiczeń numer 207 została wyposażona w model hydrauliczny umożliwiający studentom poznanie tajników przepływu i regulacji medium w instalacjach. Model został napełniony wodą pod ciśnieniem i zamknięty. Wyposażono go w różnorodną armaturę regulacyjną i pomiarową, włącznie z równoważącymi zaworami podpionowymi.
Dzięki podpiętym różnym miernikom i zastosowanemu oprogramowaniu można obserwować na monitorze pracę instalacji, a więc zmianę parametrów czynnika w instalacji w zależności od zmian warunków brzegowych. Taka wiedza bardzo zapada w pamięć, dużo lepiej niż teoria, równocześnie w sposób praktyczny przygotowuje do późniejszej pracy zawodowej.

Firma Oventrop zadbała także o wystrój sali. Przeprowadzono remont, dzięki któremu pomieszczenie zyskało nowoczesny, praktyczny wygląd.

– Kompetencje to klucz do sukcesu. Inwestujemy w kompetencje studentów, bo to nasi przyszli rozmówcy na budowach. Współpracujemy w formie, która z pewnością opłaci się obu zaangażowanym stronom. – podsumowuje Kazimierz Mróz, dyrektor generalny Oventrop.

Bezpłatna prenumerata